Formule 1 GP Oostenrijk MEDIA CULTUUR 23 Ga naar pzc.nl/formulel maandag 6 juli 2020 Het vaderschap is het mooiste wat me is overkomen. Als ik die twee zie, voel ik zo ontzettend veel liefde Opvolger DWDD 'We zijn nog volop in de ontwikkelingsfase', schreef Klamer dit weekend op sociale media. Hij heeft 'veel zin' in het avontuur. Dit gesprek vond plaats vlak voordat bekend werd dat Kla mer en Ekiz het nieuwe DWDD gaan maken. Hij blikte wel vooruit: ,,Of ik het ambieer, zo'n dagelijkse show? Het is in elk geval een positie waarbij de druk meteen hoog zal liggen.'' Alleenstaande vader ,,Ik vind het zo ontzettend mooi om vader te zijn. Ik verval snel in clichés over mijn dochter van bijna 5 en mijn zoontje van anderhalf, maar het vaderschap is het mooiste wat me in mijn leven is overkomen. Als ik die twee zie aan komen, voel ik zo veel liefde. Natuurlijk is er soms ook gehannes en gedoe, maar ik geniet zo van ze. Met Naomi heb ik nu hele gesprekken. Zo leuk om te zien hoe nieuwsgierig ze is. ,,Omdat hun moeder en ik sinds een jaar zijn gescheiden, voeden we ze op als co-ouders. Dat geeft een dubbel gevoel. Soms mis ik die twee, maar aan de andere kant heb ik soms echt m'n handen vrij om te doen wat ik wil. Ik moet eer lijk zeggen dat die afwisseling me best bevalt.'' Black Lives Matter ,,Als vader van twee kinderen met een kleurtje volg ik de discussie op de voet. Sinds ik een rela tie met hun moeder kreeg, heb ik veel geleerd over racisme. Daardoor zie ik nu dat mensen van wie je in eerste instantie denkt: zeur je niet een beetje, zoals Quinsy Gario en Sylvana Si mons, juist nodig zijn om verandering in gang te zetten. Want ik wil natuurlijk ook een wereld waarin mijn kinderen niet op achterstand be ginnen vanwege hun huidskleur. „Natuurlijk is niet alles racisme. Soms zijn mensen gewoon onhandig. Met de cultuur waarin zij bij een kleine misstap meteen wor den gecanceld, bereik je niets. Maar zonder Quincy, Sylvana en Akwasi waren de protesten van nu niet zo overtuigend geweest en was Mark Rutte ook niet opgeschoven in zijn me ning over Zwarte Piet. Heel goed dat ze hun pijn laten zien. Laat Tante Ans uit de Achterhoek die nog steeds denkt dat Zwarte Piet altijd toch zo leuk en gezellig was, maar merken dat er een proces in gang gezet moet worden..." Gisteren vond de eerste GP race plaats in Oostenrijk op het circuit Red Bull Ring. Heb je dit gemist? Of wil je de hoogtepunten nog een keer terug kijken? Bekijk de samenvattingen van de vrije trainingen, kwalificaties en natuurlijk de echte race. 44 Renze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23