Mijl 0 O 'Met de tips van Milou kregen we het spelletje aardig onder de knie' 18 De Nooijer breekt kaak bij Sparta Kimberly Houtepen naar Feijenoord Boere vertrekt bij KFC Uerdingen Gérard de Nooijer had zijn weerzien met Sparta waarschijnlijk prettiger voorgesteld. De Zeeuw, sinds kort assistent-trainer van Henk Fraser op Het Kasteel, brak vrijdag zijn onder kaak tijdens de training. Dit gebeurde na een botsing met de van Telstar overgekomen Reda Kharchouch. De Nooijer is sinds kort terug bij Sparta, de club waarvoor hij als voetballer tien seizoenen uitkwam. Hij is de opvolger van de naar ADO Den Haag vertrokken Aleksandar Rankovic, die daar de functie van hoofdcoach op zich heeft genomen. De vrouwen van tweedeklasser HC Zeeland ondergaan een forse aderlating. In navolging van haar jongere broer Tho mas, die onlangs een transfer maakte naar Aalsmeer, zoekt ook Kimberly Houtepen het hogerop. De ne gentienjarige op- bouwspeelster uit Middelburg sluit aan bij hoofdklasser Feij- enoord Handbal in Rotterdam. Eigenlijk wilde ze al in een eerder sta dium de stap hogerop maken, maar fysiek ongemak gooide roet in het eten. ,,Mijn knieschijf schoot bij beide knieën regel matig uit de kom en daaraan moest ik ge opereerd worden. Dat heeft in 2016 en 2017 min of meer mijn hele seizoen gekost", legt Houtepen uit. De kans om het ooit ho gerop te zoeken, zag ze toen min of meer vervliegen. Totdat er een maand geleden een belletje kwam van Feijenoord. Ze trainde er mee en be sloot de sprong te wagen. Atletiek Squash Tom Boere speelt komend seizoen niet meer voor KFC Uerdingen. De uit Terneuzen af komstige aanvaller kon bijtekenen bij de Duitse club, maar heeft besloten dat niet te doen. Voor Boere, die in 2017 met 33 goals top scorer werd van de Jupiler League, is veel inte resse uit binnen- en buitenland. In 2017 verruilde hij FC Oss voor FC Twente. Na een degradatie uit de eredivisie (2018) en promotie terug naar het hoogste niveau (2019), vertrok Boere vorige zomer uit En schede. Hij ging aan de slag bij het ambitieuze KFC Uerdingen, dat het seizoen in de Derde Liga dit weekend met de dertiende plaats af sloot. Boere kwam de laatste weken niet meer in ac tie omdat hij met een blessure kampte. Hij sloot het seizoen nog wel af als clubtopscorer. In 21 competitiewedstrijden was hij goed voor 9 goals. De clinic in de rap groeiende rac- ketsport had het viertal te danken aan hun contacten met de Utrech ters, die enkele jaren geleden te gast waren op het open tennistoer- nooi van De Goese Maan. Tussen de buien door werden zaterdag twee uur lang de fijne knijpjes van padel bijgebracht. Vooral het gebruik van de muren is even schakelen vergeleken met tennis Marloes van Trigt vond het lastig om haar tennisautomatismen uit te schakelen: ,,Maar na twee uurtjes hadden we leuke en actieve rally's. Vooral het gebruik van de muren is even schakelen vergeleken met tennis.'' Dat het gebruik van de wanden voor tennissers de nodige aanpas sing vraagt, merkte ook Esmee Vleugel op: ,,Maar de volleys vanuit het tennis komen juist wel weer goed van pas. En met de tips van Milou kregen we het spelletje aar dig onder de knie.'' Vleugel verwacht dat ze na de clinic wel vaker een padelbaan zul len gaan huren. Daarvoor zijn ze in Zeeland aangewezen op Breskens of Scharendijke. ,,Of misschien dat we met De Bongerd nog eens kun nen kijken naar de mogelijkheden om een baan in Goes te realiseren", zei de Bevelandse tennisster hoop vol. VOETBAL HANDBAL Na de wed- strijdloze peri ode is Tim van den Broeke uit stekend van start gegaan bij testraces op het kunststof van Papendal. Op de 1500 meter noteerde de Vlissingse atleet een tijd van 3.45,99, wat slechts 0,88 seconde boven zijn per soonlijk record is. Deze tijd was goed voor de vijfde plaats in een sterk veld. Winst was er voor Benja min den Haan in 3.43,77. 1 Squasher Piëdro Schweertman heeft gisteren in Polen een toernooi ge wonnen. De uit Koude- kerke afkom stige squas her wont daar al enige tijd. Voor zijn eer ste plaats in Legionowo had hij vijf overwinningen nodig. Tom Boere. foto bsr agency VOETBAL a (O Het was even wennen met 'al die wanden', maar het tenniskwar- tet Marloes van Trigt, Michiel Bouwman, Ruben Goedee en Esmee Vleugel beleefde een leuke en leerzame clinic padel. Die werd zaterdag in Scharen- dijke speciaal voor hen verzorgd door de Nederlands kampioene Milou Ettekoven en Ivan Hoger- vorst. Menno Kole Scharendijke - Marloes van Trigt maandag 6 juli 2020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18