Race vol hectiek en venijn in de staart was er 419& 16 FORMULE 1 GP VAN OOSTENRIJK Na dik zeven maanden zonder race beleefde de Formule 1 een geweldige terugkeer in Oostenrijk. Zonder fans, maar mét een grand prix vol verrassingen. Valtteri Bottas én de sport waren de grote winnaars, terwijl Max Verstappen en Red Bull Racing alleen maar verloren. Kort Tennis Verschoor 2de in Formule 3 De Nederlandse coureur Richard Verschoor (foto) heeft in het openingsweekeinde van de Formule 3 direct het podium gehaald. De 19-jarige coureur van MP Motorsport kwam gisteren in de tweede race op de Red Bull Ring als tweede binnen, achter de Nieuw- Zeelander Liam Lawson. Zaterdag werd hij achtste. Bent Viscaal, de teamgenoot van Verschoor, eindigde in beide races net bui ten de punten, als elfde. Xavi nog niet naar Barcelona Xavi Hernandez voelt nog weinig voor de functie van hoofdtrainer bij Barcelona, de club waar hij als voetballer zoveel successen vierde. De Spanjaard heeft zijn contract bij Al-Sadd uit Qatar tot volgend jaar zomer verlengd. Xavi (40) wordt al maanden in verband gebracht met de topfunctie bij Bar celona. Luxemburgo positief getest De Braziliaanse voetbaltrainer Vanderlei Luxemburgo heeft positief getest op het coronavirus. De 68-jarige coach van topclub Palmeiras en voormalig bondscoach van Brazilië is in thuisisolatie gegaan. Ook vijf spelers en drie andere stafleden van zijn club zijn besmet. Het aantal sterfgevallen in Brazilië als gevolg van het coronavirus is op gelopen tot bijna 65.000. Klaassen voor 'laatste finale' Davy Klaassen (foto) dient vanavond met Werder Bremen het verblijf in de Bundes- liga met een jaar te verlengen. De Nederlan der speelt de return tegen FC Heidenheim in de play-off om promotie/degradatie. Na de 0-0 in Bremen van donderdag belooft het een spannende ontknoping te worden. ,,Dit wordt de laatste finale van het seizoen'', al dus trainer Florian Kohfeldt. Quote van de dag Wellicht kunnen we de Gouden Bal eens niet aan Messi of Ronaldo geven maar aan Lewandowski Klopp Liverpool- coach Jürgen Klopp (foto) vindt dat al zijn spelers voor het kampioen schap een me daille verdie nen. Niet alleen zij die zeker vijf duels meede den, zoals nu het geval is. Honkbal Weg vrij voor 2x Silverstone Het was het wachten waard. Mocht iemand nog getwijfeld hebben of er plaats was voor de Formule 1 in het 'nieuwe normaal', dan is al die scep sis na gisteren meteen verdampt. Geen mens op de tribunes langs de Red Bull Ring, maar het vermaak zal er thuis voor de buis niet min der om zijn geweest. Safetycars, tijdstraffen, avontuurtjes in de grindbak, spinnende wagens, cla- shende podiumklanten, ja zelfs een vliegend voorwiel. Met maar liefst negen uitvallers en slechts elf finishers bewees de koningsklasse van de autosport in de eerste GP in zeven maanden tijd meteen weer waarom hele volks stammen niet konden wachten op de terugkeer van de sport. Een on voorspelbare race vol incidenten is altijd het gedroomde scenario van een middagje Formule 1. Maar nu kwam het na maanden van ge dwongen coronapauze wel extreem goed uit dat het in niets op een voorspelbare optocht leek. Geen Lewis Hamilton op de hoogste trede, maar Valtteri Bottas. En met Charles Leclerc op plaats 2 en jonkie Lando Norris op 3 uitein- delijk een podium waar werkelijk niemand op gerekend had. Wat in Oostenrijk op het asfalt gebeurde, was pure promotie voor de sport. Alleen was er één grote schlemiel bij de hereniging van het racecircus: Max Verstappen. Natuurlijk was dit typisch een race voor de Nederlander geweest, vol hectiek en het venijn in de staart. In die condities was hij de laatste twee jaar meesterlijk op de Alpenachtbaan van Red Bull. Maar Verstappen zat gisteren al lang weer af te koelen in zijn motor home, toen de race richting verdict ging. Een stief kwartiertje, langer duurde zijn bijdrage niet. Droomgevecht Het moest hét droomgevecht wor den van 2020: Max op Mercedes- jacht. In het spoor van beide zwarte bolides ging hij mee in de kwalifi catie. Hij mocht zelfs Hamilton nog voorbij op de startgrid na een ge slaagd protest van zijn werkgever vlak voor de start (de wereldkampi oen had gele vlaggen genegeerd in de kwalificatie). Maar nog ver voor dat de race in Spielberg echt memo rabel werd, stond de RB16 van Ver stappen alweer geparkeerd in de pitbox vanwege technisch falen. Horten en stoten deed zijn Honda-motor opeens, toen hij na elf rondes nog keurig op de tweede positie reed. Alsof die krachtbron niet pas net aan een nieuw seizoen was begonnen, maar er al een hef tige kampioenschapscampagne van tienduizenden kilometers op had zitten. ,,Zo wil je niet starten'', ver zuchtte Verstappen, die ook wel be sefte wat voor enorme consequen ties aan deze zeer vroege uitval- beurt kleven. Vooralsnog telt dit vreemde, door corona getekende seizoen slechts acht afspraken. Slechts één uitval- beurt - vorig jaar had hij er over 21 races twee - kan dan al fataal zijn voor de titeljacht. Zeker omdat Bot- tas nu al een voorsprong van 25 punten in handen heeft en ramp spoed Mercedes hoogst zelden overkomt. De laatste vier jaar kreeg Hamilton zijn Mercedes bijvoor beeld maar drie keer niet naar de fi nish gereden. ,,Winnen was hier een flinke uit- maandag 6 juli 2020 GO AUTOSPORT VOETBAL VOETBAL VOETBAL —Bayern-coach Hansi Flick over zijn spits (foto) Bij het demon- stratietoernooi om de All-Ame rican Team Cup in Atlanta, waar de top 8 in de VS aan meedoet, is Frances Tiafoe uitgevallen vanwege een positieve coro natest. Tiafoe (22) klopte vrij dag nog Sam Querrey. 5 De Major League wor stelt twee weken voor de start met het coronavirus. Tests onder de 3185 werkne mers van de clubs leverde 38 positieve gevallen op. o Valtteri Bottas won voor de 8ste keer een grand prix. Hij heeft nu evenveel zeges als Max Verstappen. Nog 13 overwinningen en hij evenaart het Finse record van Kimi Raikkönen. De Britse regering heeft de weg vrijgemaakt voor twee races in de Formule 1 op het circuit van Silver- stone. Het staatssecretariaat voor Sport stelt top sporters alsnog vrij van quarantaine als ze het land in willen. De races zijn gepland op 2 en 9 augustus. Amusement, Arjan Schouten Rotterdam/Spielberg Het podium waar niemand op gerekend had met nummer 1 Bottas (r), nummer 2 Leclerc en nummer 3 Norris (l). foto getty images lEDBULLRj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 16