Hervormingen gaan Caribische ministers te snel Natuurlijke oplossing bij oorsmeer en jeuk in het oor «Jl* 9 REACTIES ters zoon Royce de Vries kan wer ken, omdat die kantoor hield met Kasem. Later, voor jullie publica tie, begreep ik ook dat Kasem en Taghi schoolvriendjes waren. Dat geeft gauw het gevoel dat hij iets te maken had met de organisatie van Taghi. Ook door de reactie van de officier van justitie, die liet mer ken bedenkingen tegen Kasem als advocaat te hebben vanwege zijn banden met Taghi.'' ,,Dan zijn jullie goed geïnfor meerd." ,,Dat klopt." ,,In januari belde de deken mij. Hij had via de advocaat van de we duwe van Wiersum een envelop met inhoud gekregen. De inhoud was afkomstig uit het kantoor van Wiersum. Die envelop heb ik bij de deken laten ophalen. Maar toen ik erin keek, had ik gewild dat ik het nooit had aangepakt." Gedurende de gesprekken met deze krant weigert de advocaat over de inhoud van de enveloppe uit te wijden. Volgens ingewijden zat in de envelop een iPhone, die in bezit is geweest van de kroon getuige. Die had bij zijn aanhou ding in januari 2017 twee versleu telde PGP-telefoons en een iPhone ingeleverd bij de politie. Later bleek dat hij ook in zijn cel kon be schikken over een naar binnen ge smokkelde PGP-telefoon. Nu blijkt dus dat er nóg een tele foon was, waarover Nabil tot nu toe heeft gezwegen. Wat er op deze telefoon staat, is niet bekend, net als de periode waarin hij over deze telefoon kon beschikken. Wél bekend is dat de kroongetuige er graag weer over wilde beschikken, zo merkt de advocaat (die het be staan van de iPhone niet wil be vestigen en uitsluitend over 'de enveloppe' spreekt) als op vrijdag 13 maart zijn telefoon oplicht. ,,De kroongetuige belde en vroeg de envelop met spullen aan hem te bezorgen. Ik zei hem dat dit niet kon, en dat ik deze zou ge ven aan de deken. Ik had deze van de deken gekregen, en die zou de envelop maar moeten doorgeven aan de opvolgend advocaat. Nou, daar was de kroongetuige niet blij mee. Hij sprak plots met een agressieve toon. 'Als je mijn spul len niet terugbezorgt, dan leer je een heel andere kant van mij ken- nen.' Daar schrok ik van, deze be dreiging. Zeker uit de mond van iemand die heeft bekend betrok ken te zijn geweest bij een serie li quidaties." ,,Nee, dat heeft weinig zin. Ik heb de zaaksofficier gebeld en op de hoogte gesteld. Dat staat ongeveer gelijk aan aangifte doen. Die offi cier schrok zich dood. Volgens de officier was de inhoud van de en velop brisant en voor de bezitter levensgevaarlijk. Er werd voorge steld de envelop meteen te komen te halen, maar dat heb ik gewei gerd. Uiteindelijk is er een com promis gekozen. Het zou via de deken gaan. Die heb ik gebeld, en gezegd dat ik hem een envelop zou terugbezorgen. Met de toevoeging dat het OM mij had verteld dat het levensgevaarlijk was de spullen onder je te houden." ,,Nee. Op maandag 16 maart, de eerste dag in de coronacrisis, heb ik de spullen zelf overhandigd. Dat ging met beveiligd vervoer, de straat werd ervoor afgesloten. Nog geen vijf minuten nadat ik vertrok werd de envelop aan het OM over gedragen." ,,Het was een boeiende tijd. Jam mer dat het allemaal voor niets is geweest. Er is zoveel tijd en geld geïnvesteerd door zoveel partijen. Dat is nu weggegooid. Allemaal omdat Peter R. de Vries zich zo graag met de zaak wilde be moeien. Vorige week werd ik ge beld. De kogelwerende ramen hebben een nieuwe bestemming gekregen. Ze worden nu gebruikt door de politie, op de schietbaan, om te oefenen. Is die investering in elk geval nog érgens goed voor ge weest." VERANTWOORDING A Peter Schouten, advocaat Nabil B. Peter R. de Vries Khalid Kasem De ministers vinden ze dat er meer rekening moet worden gehouden met de lokale omstandigheden. De eilanden kampen met grote econo mische problemen doordat de toe rismesector volledig is weggevaagd door de coronacrisis. Daarom wil len zij geld van Nederland, maar die vraagt daar hervormingen voor te rug. Zo moeten ambtenaren een deel van hun salaris inleveren. De gesprekken verlopen daarom al lan gere tijd moeizaam. ,,Wij zijn niet tegen hervormin gen, wij hebben ze ons zelf opge legd", zei Anthony Begina van Cu rasao na de Rijksministerraad. Maar Nederland wil te snel. ,,Ik denk dat de druk te hoog is.'' Bovendien mis sen de eilanden de mensen en ken nis om hervormingen zo snel door te voeren. De mensen die dat moe ten gaan doen, zijn bezig met de be strijding van de coronacrisis. De eilanden praten met het kabi net over een derde steunpakket. Er is volgens staatssecretaris Ray mond Knops (Koninkrijksrelaties) inmiddels ongeveer 350 miljoen euro aan steun voor de eilanden uitgegeven. Als de toeristen weg blijven en de economieën niet op gang komen, kan dat volgens hem 'oplopen richting de miljard euro'. Volgens de ministers moeten aan de eilanden niet dezelfde eisen worden gesteld. ,,Er wordt geen re kening gehouden met de onder linge verschillen. Daar hebben wij Eilanden willen niet alle drie aan dezelfde eisen hoeven te voldoen moeite mee", aldus Glenn Lin van Aruba. ,,De situatie op Sint Maarten is na de verwoestende orkaan totaal anders dan op Curasao." Volgende week vrijdag moet de knoop over het steunpakket worden doorge hakt, aldus Rene Volenius van Sint Maarten. Ruim 80% van de Nederlanders heeft wel eens last van de oren. De meest voorko mende oorklachten zijn oorsmeer en jeuk in het oor. Het goede nieuws is dat A.Vogel 2 oorsprays heeft die helpen bij overtollig oorsmeer en jeuk in het oor. Jeuk in het oor Oplossing bij jeuk 'Top 3 oorklachten*: 1. Oorsmeer 2. Jeuk 3. Piep in het oor' Overtollig oorsmeer Oplossing bij oorsmeerklachten zaterdag 4 juli 2020 GO Wij hebben begrepen dat u na uw breuk nog contact hebt gehad met de kroongetuige. Dat was geen prettig gesprek. Heeft hij u bedreigd? Waar ging dat over? Heeft u aangifte gedaan? Die zal daar niet blij mee zijn ge weest. Hoe kijkt u terug op deze bewo gen maanden? Dit verhaal is tot stand geko men na verschillende ge sprekken - telefonisch en in persoon - en diverse e-mail- wisselingen met de voorma lige, anonieme advocaat van kroongetuige Nabil B. De anonieme advocaat heeft de kern van zijn verhaal tevens onder ede verklaard ten overstaan van een notaris, en ook per e-mail bevestigd aan de deken van de Amster damse orde van advocaten. ,,Op donderdag 12 maart 2020 heeft de kroongetuige op een nette en formele ma nier de samenwerking met de anonieme advocaat be ëindigd na een aantal inci denten. Zo is dat die dag ook in de media gemeld. De vol gende dag kwam de kroon getuige erachter dat de ont slagen advocaat loslippig was geweest en geheimhou dersinformatie met derden had gedeeld. De kroonge tuige heeft de advocaat toen de volgende vraag gesteld: ,,Wil jij het op een nette ma nier oplossen of gaan we modder gooien?" De kroon getuige constateert thans dat er modder naar hem wordt gegooid in de media. Over de 'envelop met spullen' wil de kroongetuige op dit moment geen uitlatingen doen. ,,Ik ga nu eerst alle stukken lezen voordat ik in houdelijke uitspraken doe over de zaak." ,,Het is een absurde, onware en makkelijk te weerleggen aantijging die de anonieme advocaat doet. Toen ik werd benaderd door de kroonge tuige was er al sprake van een breuk. Dat was namelijk de reden dat ik werd ge vraagd. De waarheid is dat de kroongetuige met de ano nieme advocaat is gebroken vanwege het gedrag van die advocaat, die bij bezoeken aan de kroongetuige onder meer ongepaste erotisch ge tinte 'grappen' maakte en ook derden ongevraagd en zon der toestemming deelgenoot maakte van privé-omstandig- heden in het leven van de kroongetuige." ,,De inhoud van het telefoon gesprek tussen de zaaksoffi cier en de anonieme advo caat van 12 maart 2020, komt mij onwaarschijnlijk en ongeloofwaardig voor. Ik heb geen banden met Ridouan Taghi. Ik heb geen banden met de organisatie van Taghi. Het OM heeft mij inmiddels schriftelijk laten weten dat de uitspraken van deze ano nieme advocaat 'geheel voor rekening van de anonieme advocaat komen'. Taghi en ik zijn leeftijdsgenoten. We zaten op dezelfde basis school." Het OM wil niet reageren Cura$ao, Aruba en Sint Maarten willen geleidelijker hervormen. Het tempo dat het kabinet eist in ruil voor hulp is te hoog, ver klaarden de gevolmachtigde mi nisters van de Caribische landen van het Koninkrijk gisteren na overleg met het kabinet. ANP Den Haag ADVERTENTIE Je gehoorgang is een kwetsbare plek. Een plek waarvan de huid door ingedroogd oorsmeer, zwemmen of eczeem kan uitdrogen of geïrriteerd raken. Hinderlijke jeuk kan het gevolg zijn. Om jeuk in het oor effectief te verminderen is er de A.Vogel Oor spray Jeuk1. Deze spray op basis van kokosolie, zonnebloemolie en ca lendula-extract verzacht en kalmeert de droge huid in de gehoorgang en verlicht daardoor de jeuk. De spray kan ook gebruikt worden ter voorkoming van een zwemmersoor en is ook geschikt voor dragers van een gehoor apparaat. Overtollig oorsmeer kan ontstaan als de natuurlijke balans tussen de aanmaak en afvoer van oorsmeer verstoord raakt. Er blijft dan teveel oorsmeer in het oor achter. Dit kan komen door het ouder worden, of het gebruik van gehoor apparaten of oordoppen. Blijft er langdurig teveel oorsmeer achter? Dan kan oorsmeer hard wor den, zich gaan ophopen en een oorsmeerprop vormen. De A. Vogel Oorspray Oorsmeer1 is een verzor gende en hydraterende spray die oorsmeer effectief verzacht en op die manier de na tuurlijke afvoer ervan bevordert. Dit gaat overmatig oorsmeer tegen. Bij regelma tig gebruik gaat het de vorming van een oorsmeerprop tegen en vermindert de noodzaak tot het uit spuiten van het oor. Het is ook geschikt voor dragers van een gehoorapparaat. Jeuk Oorspray Oorsmeer Oorwieaprofi Octhyaen de gehoorgang 'Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiks aanwijzing. *Bron: Nationaal Ooronder- zoek van A. Vogel, december 2017, n=421 KOAG-nr. 11-0420-1694

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 9