Henk van Straten 4 Emilie Gordenker 8 Annemarie van Gaal Mark van den Oever 22 Luk Van Haute 30 Sander Kollaard 33 Ronald Giphart 34 Meneer mevrouw Hamersma 36 Joost Prinsen 43 VOORWOORD Zomer2020 O DEZE WEEK COLOFON Elke werkdag wandel ik naar kantoor. Een paar honderd meter, hooguit, tussen mijn gepar keerde auto en de deur. Maar zelfs op dat kleine stadse stukje langs het spoor warrelen nu vlagen van roos, jasmijn, kamperfoelie en gemaaid gras in het julilicht. Als vanzelf dwalen mijn gedach ten af naar lange avonden, lome dagen, oude wegen, nieuwe steden, veel buiten, veel boeken en geen klok. Komende weken maakt een aantal vertrouwde rubrieken plaats voor een zomerse variant. Zo is daar bijvoorbeeld Groeten uit... waarin schrijvers ons trakteren op een vakantieherinnering. We beginnen met Henk van Straten, die ons mee neemt op de trage boot naar Terschelling ('Ik begrijp niet waarom sommige mensen voor die snelle kiezen' - en hij legt ook nog uit waarom). Aart-Jan Venema maakt er steeds een kleurige, uit de kluiten gewassen ansichtkaart bij. Een andere zomerserie is Schoolvoorbeeld, waarin Peter Henk Steenhuis een geschreven monumentje bouwt voor de juf of meester die iemand net dat zetje gaf waardoor zij of hij een ander pad insloeg dan misschien voor de hand lag. Fotograaf Marcel Prins zet de geïnterview den letterlijk terug in de schoolbanken. En dan hebben we nog de interviews van Nathan Vos. Hij vraagt mensen hoe hun ouders en de plaats waar ze opgroeiden van invloed zijn geweest op wie ze werden. Zijn eerste kandidaat is Mark van den Oever, de onverzoenlijke voor man van Farmers Defence Force. Niet eerder las ik zo'n persoonlijk vraaggesprek met hem, en voor de lens van fotograaf Jitske Schols laat hij een kant zien die ik nog nooit zag. Met Reizen blijven we deze zomer trouwens lekker in Nederland. Zomertijd. Met een heel eigen ritme. Reageren? magazine@dpgmedia.nl Facebook @admagazine Instagram ad nl De foto op de voorkant is van Daniël Cohen. 04 Groeten uit... 06 Schoolvoorbeeld 08 Emilie Gordenker 17 Fijn spul 18 Mama de seksuoloog 22 Mark van den Oever 26 Werk voor wie wil 29 BV De Liefde 30 Lezen 36 Eten 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Priscilla van Agteren, Daniel Cohen, Milou Deelen, Suzanne Eijgenraam, Ronald Giphart, Gijs Groenteman, Karin en Harold Hamersma, Joost Hoving, Pieter Hulst, Vincent Jannink, Jean-Pierre Jans, Annemarie Kleywegt, Leo van Marrewijk, Rianne van der Molen, Johan Nebbeling, Jolanda van der Ploeg, Marcel Prins, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Jitske Schols, Peter Sierksma, Peter Henk Steenhuis, Studio Ski, Henk van Straten, Cliff van Thillo, Pam van der Veen, Aart-Jan Venema, Koen Verheijden, Nathan Vos, Esther Wils ek van den Brand ZATERDAG 4 JULI 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 83