II 14 ZEELAND Door zijn blessure én corona voelt het afscheid bij de Bevelandse club een beetje vreemd aan. De verdediger (36) richt zich nu op zijn herstel en kan ook daarbij zoals altijd rekenen op de steun van tweelingbroer Daan. wear Hij moest er 116 dagen op wachten, maar ruim een maand geleden was het eindelijk zover voor Jaap Esser. Nadat de verdediger tegen Wieldrecht 2 zijn voorste kruis band had gescheurd, wachtte hem een operatie, maar door de corona crisis duurde dat wachten langer dan gepland. De eerste kleine stapjes richting herstel zijn inmid dels gezet, de weg is nog lang, maar het geeft hem ook de tijd om na te genieten van zeventien jaar Kloetinge. 8 februari 2020 is een datum die in huize Esser niet snel zal worden vergeten. Dit seizoen had de kroon moeten worden op het 'hoofdstuk Kloetinge'. Een kampioenschap en promotie naar de hoofdklasse. Een droomafscheid, maar het liep alle maal toch even anders. Die titel kwam er niet vanwege een uitge broken pandemie en het laatste moment van Jaap Esser in een groen-wit shirt was niet met een schaal in zijn hand, maar schreeu wend van de pijn op de grasmat. Kwamen die jonge gasten met Snapchat, voelde ik mij echt een 'oude lul' Inmiddels is het een beetje ge zakt, maar dat gevoel komt terug zodra hij erover praat. ,,Je leest al tijd van mensen dat ze meteen wisten dat het mis was. Nou, ik kan je vertellen: dat is echt zo. Ik lag scheldend en vol emotie op de grond. 'Dit was het dan, zo neem ik afscheid van Kloetinge'. Dat heeft echt een poosje veel pijn ge daan, nog meer dan de blessure zelf.'' In eerste instantie overscha- i* bruine U y jcost I S duwde zijn ernstige knieblessure de mooie jaren op het Wesselo- park, maar na verloop van tijd zag de 36-jarige Esser ook wel in dat die gedachte alle lichtpuntjes te kort zou doen. ,,Eerst blijf je daarin hangen, daarna ga je relativeren. We hebben het zo naar ons zin ge had, dan wil je door zoiets geen nare nasmaak overhouden.'' Het feit dat Jaap Esser het over 'we' heeft, zal niemand verbazen. Tijdens het gesprek praat de aan voerder van Kloetinge regelmatig in het meervoud, doelend op tweelingbroer Daan. De twee zijn, behoudens een 'verhuurperiode' van Jaap aan Oostkapelle, onaf scheidelijk. ,,We hebben eigenlijk nooit overwogen om niet samen te spelen. Hij is niet alleen mijn broer, maar ook mijn beste vriend. Het is bijzonder om het allemaal samen mee te maken.'' Zo onafscheidelijk voelt hij zich eigenlijk ook met Kloetinge. ,,Ik voel mij zo verbonden met die club. Het is ineens alsof je er niet meer bij hoort. Als ik dingen lees, denk ik toch elke keer weer: zo, dat hebben we goed gedaan. Het is meer dan voetbal. Het zijn echte vrienden, bijna net als familie.'' Hoogtepunten zitten hem in mooie wedstrijden zoals tegen Hoek en Quick Boys, maar hij is vooral trots. ,,We weten heus wel dat we allebei niet de grootste ta lenten zijn, maar we hebben er al die jaren wel gestaan. Dat had nie- mand, inclusief wijzelf, verwacht, maar het is ons wel gelukt. Zodra ik daarover begin te praten, ben ik trots.'' Zegeningen Hoe mooi het ook is geweest, aan alles komt een einde. Dat besefte hij maar al te goed. Het duo han teerde daar de laatste jaren een simpele stelregel voor. ,,Heb je ple zier? Ben je fit? En heb je genoeg speelminuten? Die vragen konden we eigenlijk altijd met 'ja' beant woorden, maar we wilden zelf de regie in handen houden.'' Om het moment van op de bank belanden, te lang doorgaan en ne gatief worden, voor te zijn, werd de knoop doorgehakt. ,,Dat had een doemscenario geweest. Straks komen er jonge verdedigers die beter zijn dan ik, dat is alleen maar goed. We tellen onze zegeningen en stoppen op het hoogtepunt, want dat had een kampioenschap geweest natuurlijk.'' Zo ver kwam het alleen dus nooit. ,,Door corona had ook Daan ineens zijn laatste wedstrijd ge speeld. Het was ineens 'pats- boem' afgelopen. Het toeleven naar een laatste keer, dat heb ik wel gemist. We nemen nu minder bewust en op een later moment afscheid, dat voelt gek.'' Nu alles abrupt tot stilstand is gekomen, heeft hij veel tijd om na te denken. Hij zit al met zijn hoofd bij de voorbereiding van Kloe- tinge. ,,Die processen vond ik al tijd mooi om mee te maken. Wie vult welke plek in? Het is raar om dat straks niet meer mee te maken. Gelukkig spreken we Marcel (Lou- rens, red.) nog vaak, dus we krij- Op trainingen hebben we wel eens ruzie met elkaar. Dat fanatisme krijg je er nooit meer uit gen er vast genoeg van mee.'' Die veranderingen heeft hij de laatste jaren natuurlijk ook als spe ler ervaren. De ploeg werd aange vuld met jong talent, terwijl Esser zelf logischerwijs steeds een jaartje ouder werd. Daar had hij ei genlijk nooit last van, integendeel. ,,Kwamen die gasten met Snap- chat, voelde ik mij echt een 'oude lul'. Zo bleef ik een beetje jong en ook voor mijn werk in het onder wijs was het handig, haha.'' De komende negen maanden zullen er aan al die herinneringen waarschijnlijk weinig toegevoegd zaterdag 4 juli 2020 EDffiB Revaliderende Jaap Esser vooral Daniel Wissel Heinkenszand -Jaap Esser bakertilly ,EEI AKCt NL idersti Group firuine Een 'teamfoto' van de familie Esser op het Wesselopark, met vooraan zittend Jaap (links) en Daan, met hun vader en moeder, zus, echtgenotes en kinderen. Niemand speelde de afgelopen 25 jaar meer competitiewedstrij den in Kloetinge 1 dan Daan Esser: 327 duels. Ook zijn 75 doelpunten zijn het maximum in die periode. Jaap Esser schudt voormalig profscheidsrechter Roelof Luinge de hand, voorafgaand aan het duel met Almkerk. -Jaap Esser

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42