O 0 O 12 ZEELAND Samenwerking Forza met Intermezzo Jade Heida (14) gaat naar Club Brugge Dallinga mogelijk zonder Caudron VoetbalTV krijgt hulp van politiek Een blessure aan de knie en in het bijzonder de kruisband komt heel vaak voor. Rick van Drongelen, die gisteren werd geopereerd, is de volgende voetballer die moet revalideren. Die periode is zwaar, maar biedt ook kansen. VAN DRONGELEN KNIEBLESSURE De volleyballers van Forza uit Bruinisse slaan voor komend seizoen de handen ineen met Intermezzo uit Sommelsdijk. Dat is het gevolg van een aantal oriënterende gesprekken en trainingen. Het team Forza/Intermezzo speelt in de nieuwe competitie in de promotieklasse A en neemt het daarin vooral op tegen ploe gen uit de regio Rotterdam. Door het vertrek van een aantal vaste krachten was de selectie van Forza te krap om zelfstandig een nieuw seizoen in te gaan. Gesprekken met VC Inter mezzo leidden tot een samenwerkingsver band. Tonie van Breda wordt hoofdcoach. Hij wordt geassisteerd door Rini Boutens en Jan Kastelein. De trainingen en thuiswedstrijden worden wisselend afgewerkt in de sporthallen in Bruinisse en Sommelsdijk. Jade Heida is komend seizoen speelster van Club Brugge. De 14-jarige voetbalster uit Ter- neuzen speelde de afgelopen vier seizoenen in de jeugdopleiding van AA Gent. Eerder speelde ze bij VV Terneuzen en ze werd ook geselecteerd voor meerdere jeugdselecties van de KNVB. Bij Club Brugge is Jade Heida ko mend seizoen speelster van de Onder 16. De Belgische topclub investeert veel in het vrou wenvoetbal en de jeugd. Beach Het is hoogst onzeker of driebander Frédéric Caudron volgend seizoen nog deel uitmaakt van het eredivisieteam van Dallinga.com. Een conflict met de Belgische biljartbond ligt ten grondslag aan die onzekerheid. Deze bond steunt volgens Caudron onvoldoende zijn spelers die in de wilde bond in Zuid-Korea spelen. Daarom zegde hij zijn lidmaatschap op. De reglementen in België zeggen dat je lid moet zijn om in het buitenland te kunnen spelen. Dat impliceert dat Caudron niet in de Nederlandse competitie kan uitkomen. Dal- linga.com zoekt met de Nederlandse bond naar een oplossing. Het digitale streamingsplatform VoetbalTV krijgt steun uit politieke hoek. De Tweede Ka mer heeft een motie aangenomen waarmee de regering ervoor moet zorgen dat er binnen enkele weken overleg komt tussen de Autori teit Persoonsgegevens (AP) en VoetbalTV. Volgens VoetbalTV kan het al maandenlang geen normale bedrijfsvoering hebben na een besluit van de AP. Deze is van mening dat VoetbalTV spelers niet zonder toestemming van henzelf mag filmen. Vier Zeeuwse clubs gebruiken de app, te weten Oostkapelle/ Domburg, Terneuzen, RCS en Walcheren. Beker Eerste duel e beelden kwa men laatst weer ivoorbij, tijdens de terugblik van 'de NOS op het EK van 2000. Ruud van Nistel- rooij traint na een knieblessure in dividueel op De Herdgang, het trainingscomplex van PSV, en gaat de lucht in om te koppen. Als hij neerkomt gaat het mis. De topspits schreeuwt het uit en zegt meteen: ,,Dit is fout.'' Weg transfer naar Manchester United, weg EK. Zes dagen geleden klonk uit de mond van Rick van Drongelen ook zo'n ijzingwekkende schreeuw, die in het lege stadion van HSV door merg en been ging. Een paar uur later was al duidelijk wat de schade was: de Axelaar had zijn voorste kruisband afgescheurd. Gisterochtend werd Van Dronge len in Hamburg geopereerd. Die operatie is goed verlopen, be aamde ook de clubarts van HSV. De 21-jarige Van Drongelen kan zich nu op zijn herstel gaan rich ten en heeft vandaag al zijn eerste sessie met een fysiotherapeut. Ruud van Nistelrooij kwam na zijn knieblessure ijzersterk terug en vormde daarmee geen uitzon dering. Hij was een voorbeeld voor velen. Misschien ook wel voor Memphis Depay, die deze week zijn rentree voor Olympique Lyon maakte, exact 200 dagen nadat hij in december tegen Stade Rennes zijn voorste kruisband had afgescheurd. Zware knieblessures; ze lij ken steeds vaker voor te komen. In Zeeland zijn er ook vele voorbeel den van. ADO- speelster Ilham Abali is aan het re en weten wat de blessure inhoudt. Gianni Vandepitte heeft er ook net een lang revalidatietraject op zit ten. In april 2019 scheurde de mid denvelder van NAC zijn voorste kruisband af, nadat hem dat op zijn dertiende ook al was overko men. Hij revalideerde bij het hoog aangeschreven Move to Cure in Antwerpen en moest fysiek én mentaal zijn gren zen verleggen. De schreeuw en de manier waarop hij naar zijn knie greep, dan weet je genoeg valideren, haar ploeggenote Sha- rona Tieleman is net weer fit. Jeremy Hubregtse, Rutger van Rossum, Fabian Wilson, Ramon Janson, Daniel Wissel, Ruben de Jager; ze kennen allemaal de pijn Enorme diversiteit Ja, bekende Vande pitte in januari, hij had ook een traantje gelaten. „Ik voelde steeds een knak in mijn knie", zei de Vlissinger. „Die on zekerheid kostte veel energie.'' Hij ging echter door en werd sterker en sterker. ,,Er zit een enorme di versiteit in de oefeningen die ik moet doen. Iedere keer als ik hier kom, moet ik andere dingen doen'', zei hij. Kracht, explosivi teit, conditie, lenigheid; het zit al lemaal in het 'revalidatiepakket'. Met één doel: sterker terugkomen dan voor de blessure. Weer het veld op, trainen met de groep en wedstrijden spelen. Komend sei- zaterdag 4 juli 2020 EDffiB VOLLEYBAL VOETBAL BILJARTEN VOETBAL I De beste be- achvolleybal- jeugd van Ne derland belegt vanaf vandaag een trainings kamp van een week in Vlissin- gen. De groep zal ook op acht Walcherse scholen clinics geven. De loting voor de kwalificatie rondes van de KNVB beker vindt op don derdag 23 juli vanaf 19.00 uur plaats. Aan de eerste kwalifi catieronde, ge speeld op 29 en 30 augus tus, doen 60 clubs mee waaronder Goes en Hoek. 15. Thomas van den Houten komt vandaag voor de eerste keer in actie met Spaken burg. De uit Goes afkom stige linksback oefent met de tweededivisio nist tegen VV Maarssen. De aftrap is om 15.00 uur. a (O u 'Ook Rick komt straks sterker terug' Barry van der Hooft Vlissingen -Dennis de Nooijer Jade Heida. privéfoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40