I -1 'Nieuwe DWDD': Renze Klamer en Fidan Ekiz NIEUWS 3 Betaalde reizen op allerlaatste moment toch afgeblazen 'V vmsmmmmm Honderden jongeren hebben hun zomervakantie alsnog in duigen zien vallen. Hadden ze net van de populaire reisorganisatie GoGo-tours een 'go' gekregen, het restantbedrag betaald, volgt een paar dagen later toch een 'nee'. „Daar gaat ons zuurverdiende geld.'' Het is schering en inslag op de sociale media van GoGo-tours. Talloze jonge ren doen hun beklag over vakanties naar zonnige oorden die op het laatste moment worden afgeblazen. In veel gevallen is de volledige reissom al be taald, een enkele keer zijn de koffers voor vertrek al gepakt. Afgaande op het aantal meldingen gaat het om en kele honderden gedupeerden. Het verwijt: GoGo-tours weet don dersgoed dat veel vakanties niet door kunnen gaan, maar doet er alles aan om jongeren tóch te bewegen de ge boekte trip vooraf te laten betalen. Mocht een vakantiebestemming van wege corona niet beschikbaar zijn, volgt een annulering pas op het aller laatste moment. Als pleister op de wonde stelt de populaire reisorganisa tie een voucher in het vooruitzicht. Moedeloos Het is om moedeloos van te worden, zegt Patrick Diepstraten uit Papen- drecht. Zijn zoons zouden samen met vrienden volgende week vertrekken naar de populaire Spaanse badplaats Lloret de Mar. De vakantie (a 900 euro per persoon) is eind vorig jaar geboekt. ,,Het hotel was toen nog in aanbouw, maar zou voor de zomer worden op geleverd. Natuurlijk heeft corona voor de nodige problemen gezorgd. In juni hebben we daarom met GoGo-tours contact gezocht: is het hotel op tijd open?'' Ja, luidde het antwoord van de tour operator. Diepstraten nam echter het zekere voor het onzekere en zocht zelf contact met het hotel. Wat blijkt: de oplevering is verschoven naar eind september dit jaar. ,,Dat heb ik weer aan GoGo-tours voorgelegd, maar ik krijg nu geen enkele reactie. Dat frus treert me misschien nog wel het meeste: ze laten jongeren zó ongelofe lijk in onzekerheid.'' GoGo-tours spreekt van een verve lende situatie en snapt de frustratie van de jongens en hun vader. ,,Dit is niet zoals het hoort te gaan'', zegt woordvoerder Hugo van Drie van Sunweb (waar GoGo-tours onder valt). ,,We zoeken het uit hoe het kan dat de jongens nog steeds niet hebben gehoord dat hun reis niet doorgaat.'' Dat de reisorganisatie slecht be reikbaar is en niet heeft gereageerd op de berichten van de vader, noemt de woordvoerder een kwalijke zaak. Volgens hem zijn het 'rommelige we ken' en gaat het er zo nu en dan cha otisch aan toe. „Helaas gaat het daardoor in enkele gevallen mis. We hebben achterstanden, die hard aan het wegwerken zijn.'' Het verhaal van de jongens staat niet op zichzelf, zo valt op te maken uit de vele tientallen Lastige tijd, toch moeten organisaties duidelijk communiceren klachten van jongeren op sociale me dia, zoals reviewsite TrustPilot, Reis- graag.nl en de eigen Facebookpagina van GoGo-tours. Zo zou Iris Bebingh samen met een vriendin volgende week vliegen naar het Griekse eiland Zakynthos. Ook die reis is inmiddels komen te vervallen. ,,GoGo speelt een naar spelletje'', stelt ze. Afgelopen week nam ze contact op met de reisorganisatie en kreeg ze nog te horen dat haar vakantie wél door ging. ,,Wij helemaal blij natuurlijk. Maar drie dagen later kregen we een mail waarin stond dat de accommoda tie waar wij heen zouden gaan had be sloten nog niet de deuren te ope nen. Wij hebben contact gezocht met de eigenares van het hotel. We kregen te horen dat zij wél open is.'' Incidenten Van Drie benadrukt dat het om inci denten gaat en het bij duizenden rei zen wel goed gaat. Bij de klachtenweb site van de consumentenorganisatie kwamen in twee weken tijd zo'n vijf tien klachten binnen over GoGo- tours. De Consumentenbond ziet dat er 'veel mis' gaat bij reisorganisaties, en niet alleen bij GoGo-tours. Woord voerster Joyce Donat begrijpt dat de reisorganisaties het lastig hebben, maar, zo zegt ze, ,,dat ontslaat ze niet van de verantwoordelijkheid om dui delijk en transparant te communice ren naar klanten.'' Zeker nu reisorganisaties en lucht vaartmaatschappijen weer reizen gaan aanbieden, moeten ze volgens haar zorgen voor goede bereikbaarheid mochten er problemen of klachten zijn. Wie zich wil beklagen, kan ook terecht bij de toezichthouder, de Au toriteit Consumenten Markt (ACM). Ekiz (44) draaide de afgelopen tijd warm als presentatrice (naast Jeroen Pauw) van Opi op de late zondagavond. Klamer (31) deed dat op zijn beurt met Op Vrijdag (voorheen Laat Op Vrij dag) dat vanavond aan een tweede seizoen begint. Na die reeks zal hij - naar verluidt per 31 augustus - met Ekiz 'het nieuwe DWDD' presenteren. De twee maakten vorig week end een testaflevering. Dat deed ook Simone Weimans die door veel insiders werd getipt om naast Klamer plaats te gaan ne men. De NOS-nieuwslezer zou hiervoor bereid zijn over te stap pen naar BNNVara. De omroep, die eerder al proefopnames deed met Sophie Hilbrand en Tim Hofman, was al tijd verantwoor delijk voor DWDD met Matthijs van Nieuwkerk. BNNVara be houdt dus het prestigieuze tijd- slot, gedeeld met KRO-NCRV dat momenteel M met Margriet van der Linden uit zendt. Het is de bedoeling dat zij de vroege avond om de twee a drie maanden af wisselend met Klamer en Ekiz voor haar reke ning blijft ne men. Sinds het stop pen van DWDD, eind maart dit jaar, werd naar stig gezocht naar een vervangende talkshow. Avro- Tros was ook in de race voor het tijdslot van 19.00 uur. De omroep maakte proefaf- leveringen met Splinter Chabot, Roos Moggré en Dionne Stax. Zij zouden nog niet geheel klaar zijn voor dat 'zware tilwerk'. De EO deed ook een poging met Kefah Allush als presentator. Over de inhoud is niets be kend. Ingewijden zeggen dat de overkoepelende NPO na DWDD afwil van de kritiek dat een talk show te veel ruikt naar de Am sterdamse grachtengordel. zaterdag 4 juli 2020 GO v 'V ,.v. /an Loon, Thom D Owen Hoogendoorn ar sneuvelen. foto arie kievit Jongeren boos op GoGo: geld kwijt en daag vakantie Natasja de Groot Stephen Friedrichs Rotterdam - Joyce Donat, Consumentenbond Renze Klamer en Fidan Ekiz presenteren vanaf dit najaar samen een nieuwe dagelijkse talkshow op NPO 1. Het pro gramma van omroep BNNVara is te zien op het oude tijdslot van De Wereld Draait Door, tussen 19.00 en 20.00 uur. Dat vertellen inge wijden aan het AD. Gudo Tienhooven Hilversum Fidan Ekiz en Renze Klamer. FOTO'S BNN-VARA, ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 3