i 39°Sm TELEFOON VÜ! L.-JÈ 'ti ^Paa!fret°Ur an*e Cost MEDIA CULTUUR 25 OLmaR.nl Wë Ga nu naar www.solmar.nl en boek0495-588740 De Wit slaat zijn laptop open. ,,Hier, dit wilde ik als quote achterop mijn eigen boek zetten: 'Fan tastisch boek, in één ruk uitgeschreven - Tex de Wit'. Durfde ik uiteindelijk toch niet. Of hier, er staat alleen maar 'RTL, kleding'. Dat was toen ik meedeed aan een panelshow op RTL en de stylist over mijn kleding zei: 'Oké. Heb je ook iets anders meegenomen?' Toen ik antwoord de dat dit het enige was, zei ze plots heel enthou siast: 'Oh nee, dit is heel leuk!' Zo'n situatie kan ik misschien nog eens gebruiken voor een grap.'' ,,Als ik word gevraagd, is mijn eerste reactie: niet doen. Dan ga ik nadenken en besluit: juist doen! En zo sta je dus in een studio met Art Rooijakkers, Katja Schuurman, Martijn Koning en Georgina Verbaan en moet je grappig doen. Je krijgt een plaatje van een kat en daar moet je heel snel een grap over bedenken. Terwijl ik nog nadenk over waar ik terecht ben gekomen, hebben zij al vijf grappen en acht leuke opmerkingen gemaakt.'' ,,Ja, ik hou van spelletjes. Ik deed mee met Lingo, De Slimste Mens, That's the Question en met De Ge mene Deler, een show van John de Mol. Daar won ik 14.000 euro. Alleen moest ik vlak voor de opna mes een contract ondertekenen. In de kleine let tertjes stond dat als de opname niet werd uitge zonden, deelnemers maar een heel klein percen tage ontvingen. Omdat ze veel meer opnamen dan uitzonden, is die van mij nooit op tv gekomen. Ik kon fluiten naar m'n geld.'' ,,Toen ik jong was keken we samen naar films als The Naked Gun en Airplane!, ik kreeg veel komedie toegediend. Mijn moeder is ook creatief, ik heb een spelende opvoeding gehad. Mijn vader is denk ik nog introverter dan ik, maar die beschouwende blik op de wereld delen we. Toen ik op het St. Ig- natiusgymnasium zat, in Amsterdam-Zuid, keek ik ook altijd met een soort sociologische bril naar het schoolplein. Dat iedereen er z'n vaste plek had: de populaire kinderen die in de ene hoek stonden te roken, de minder populaire in de andere hoek. Ik vond dat toen al heel grappig.'' ,,Oh, ik had best vriendjes, ik zat niet in een hoekje met een aantekeningenboekje mijn boter hammetjes op te eten. Maar dat ik het liefst van een afstand bekijk wat er gebeurt en dat droogjes becommentarieer, zat er kennelijk altijd al in.'' die het niet leuk vonden, net zoals sommige men sen Zondag met Lubach niks vinden." „Ergens goed over nadenken en humor sluiten elkaar niet uit Soms hebben we heel technische discus sies over een grap. Bij een opsom ming bijvoorbeeld, komt de grap vaak bij het derde voorbeeld. Dat werkt, omdat iedereen dan de clou verwacht. Maar soms is dat te cli ché. We voelen allemaal goed aan hoe Arjen iets zou zeggen. En als we zelf presenteren, schrijf je het meer naar je eigen stijl.'' „De sketches voor Klikbeet, die ik samen doe met cabaretiers van de Comedytrain, komen eerder tot stand vanuit één idee. Bij ZML en Makkelijk Scoren doen we meer onder- „Als het tijdens een vergadering over sport gaat, steekt Arjen altijd wanhopig zijn handen in de lucht: ik snap dit niet! Maar toch toen we daar best wat aan sport. We houden geen grappen achter voor ons eigen programma of zo. Makkelijk Scoren is ook een slagje absurdistischer dan ZML." „Nee, die is vrijwel identiek. Je begint met twee mensen aan een item, de volgende dag komt er nog iemand bij, dan ga je schaven en in de loop van de week gaan er steeds meer blikken overheen. Zo wordt het scherper en krijg je ook steeds beter voor ogen wat je wilt zeggen." sP<3n/<T^i Benidorm App. Los Gemelos 22 Busretour zaterdag 4 juli 2020 zoek en schrijven we een soort dramascript van een halfuur. Als mij iets te binnen schiet dat ik ooit kan gebruiken als grap, dan mail ik het me zelf. Een zinnetje, of een idee voor een item.'' Wat is het laatste dat je mailde naar jezelf? Waarom doe je mee aan dat soort shows als je er zo ongemakkelijk van wordt? Quizzen gaan je wel goed af. En je behoort tot de honderd beste schakers van Nederland. Jouw vader is striptekenaar Peter de Wit, onder meer bekend van Sigmund. Hebben jullie hetzelfde gevoel voor humor? En waar zat je? A A Tex de Wit houdt het balletje hoog in tv-pro- gramma's vol humor, met Arjen Lubach (I), in Makkelijk Scoren en Klikbeet. FOTO'S MERLIJN DOOMERNIK, HANS VAN DER BEEK Hoe voorkom je dat het resultaat geen slap compromis is, waar alle humor uit verdwenen is? Spreek je voor de verschillende programma's een ander gevoel voor humor aan? Jullie schrijven alle drie voor Arjen Lubach, die niets heeft met sport. Verschilt de manier van werken? Thuis aan de Costa 10-daagse busvakantie o.b.v. logies, en Royal Class busreis Vertrek op 7 augustus €482,- p.p Vertrek op 24 augustus €445,- p.p Vertrek op 4 september €395,-p.p Gelegen op ca. 400m van het strand, drie zwembaden op het complex. Speciale aanbieding Vanaf 13 juli rijden we weer naar de Spaanse Costa's. Reserveer nu het nog kan een plek in een van onze bussen. Geheel volgens RIVM-Richtlijnen. Enkel te boeken via 0495-588740 Alle prijzen zijn ggbóseerd^p eemgtfepsoonskamer en ind. eventuele vroègboekkprting. Adm. kosten busreis bedragen €10/ Kijk op solmar.nl voor onze voorwaarden. Typefouten voorbehoudt t mm ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25