NAC zet Hyballa op straat na felle kritiek 'traditie' in stand te houden 21 stappen net als de laatste jaren voorzichtig in zijn bespiegelingen. Hij stapte immers net als de rest van het veld gisteren pas voor het eerst in maanden weer in zijn wa gen. Waar hij nu precies staat ten opzichte van Mercedes, weet hij niet helemaal zeker. ,,Maar is mijn materiaal gelijkwaardig, dan gaat niets mij stoppen'', zei Verstappen toen hij donderdag via videodienst Zoom met een select groepje Ne derlandse journalisten sprak. Blijkt de RB16 de zwartgespoten W11 van Mercedes aan te kunnen, dan gelooft Verstappen heilig in die eerste titel. Ook omdat de overstap naar Honda-motoren hem vorig jaar al meer bracht dan verwacht. Zeges in Oostenrijk, Duitsland en Brazilië, plus zes andere podium plaatsen. En die eerste podiumplek in het wereldkampioenschap, ach ter beide Mercedes-coureurs. De titel was al zijn enige doel toen zijn zesde Formule 1-seizoen bijna vier maanden geleden zou be ginnen in Australië. De vertraging heeft niets aan die inzet veranderd. Thuis in Monaco is Verstappen blij ven racen. Geen dag zat hij niet met een stuur in zijn handen. En toen zelfs hij al dat virtuele werk saai vond worden, mocht hij hier en daar in Europa weer van wat asfalt proeven op geheime track days. Compleet in de luwte draaide Verstappen warm, totaal anders dan de aanloop van Hamilton. Be vlogen tijden maakten eens te meer de activist wakker in de enige zwarte coureur op de F1-grid, die aan den lijve ondervond wat ra cisme is. Dus liet hij zijn stem ho ren in het racismedebat en ging hij zelfs de straat op voor een demon stratie in hartje Londen. Black Lives Matter Zijn ongekend grote podium op so ciale media benutte hij om de Black Lives Matter-beweging te steunen. En hij kaartte het gebrek aan diver siteit aan binnen zijn sport. Zo zorgde hij ervoor dat de Formule 1 met een initiatief kwam om ra cisme en ongelijkheid te veroorde len: 'We race as one'. Bewonderenswaardig hoe Ha milton een hele sport in beweging kreeg. Ongetwijfeld zal dat ergens weleens ten koste zijn gegaan van zijn voorbereiding. De vraag is of de wereld daar wat van gaat terugzien, als hij vandaag op jacht gaat naar zijn 89ste poleposition en morgen naar zijn 85ste GP-zege. Als er één coureur heeft bewezen dat zijn prestaties niet lijden onder zijn in teresses naast de baan, dan is het Hamilton. ,,Na alles wat er dit jaar al gebeurd is, zou het winnen van een wereldtitel alleen nog maar meer waarde hebben'', zo waarschuwde hij de concurrentie alvast. PROTEST BREDA NAC heeft gisteren trai ner Peter Hyballa ontslagen. De 44-jarige Duitser uitte twee we ken geleden in een interview felle kritiek op technisch manager Tom Van den Abbeele. Enkele uren na het ontslag van Hyballa werd be kend dat ook Van den Abbeele per direct vertrekt uit Breda. De Brabantse eerstedivisionist geeft als reden van de breuk met Hyballa 'een verschil van inzicht over de manier waarop de club het aankomende jaar invulling wil ge ven aan een succesvol seizoen'. Van den Abbeele is 'in goed over leg' vertrokken. De Belg werkte sinds april 2019 bij NAC. Hyballa was slechts vijf maan den in dienst bij NAC. ,,Ik zie in Peter een enorm gedreven trai ner", zegt Mattijs Manders, de nieuwe algemeen directeur. ,,Daarom is het jammer dat de sa menwerking van zo'n korte duur is, maar er is helaas onvoldoende vertrouwen voor een verdere sa menwerking." Volgens Hyballa kwam Van den Abbeele steeds met verkeerde spelers aanzetten. ,,De technisch manager en ik hebben een andere kijk op voetbal. NAC is geen socië teit of opvanghuis, NAC moet presteren", zei hij onlangs in BN DeStem. Bayern München, dat gisteren de aankoop van Leroy Sané van Man chester City bevestigde, lijkt nog lang niet verzadigd na de gewon nen landstitel. ,,We zijn hongerig en dat zal zo blijven totdat de Champions League in augustus is beslist", zegt middenvelder Joshua Kimmich. „Natuurlijk gaan we er alles aan doen om na de landstitel ook de beker te winnen", stelt doelman Manuel Neuer. Bij Bayer Leverkusen ontbreekt Daley Sinkgraven. De Nederlander is geblesseerd, net als het Brazili aanse talent Paulinho. Niklas Süle maakt mogelijk zijn rentree bij Bayern München, na een zware knieblessure die hij vorig jaar okto ber opliep. zaterdag 4 juli 2020 GO Verstappen reed gisteren op de Red Bull Ring zijn eerste rondjes sinds lange tijd. FOTO AFP SPIELBERG Red Bull Racing heeft een protest ingediend vanwege het veelbesproken DAS-systeem van Mercedes. Mercedes klokte gisteren twee keer de twee snelste trainingstijden. Lewis Hamil ton en Valtteri Bottas gebruik ten daarbij het innovatieve stuursysteem, waarmee de stand van de wielen licht aan gepast kan worden. De legali teit daarvan werd eerder be twijfeld. Nu het echte werk begint, wil Red Bull Racing opheldering van de FIA. Trainer Peter Bosz van Bayer Leverkusen kan met een bekerzege in het rijtje komen met Michels, Stevens en Van Gaal. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21