Bosz wacht monsterklus om 20 SJOERD MOSSOU FORMULE 1 GRAND PRIX VAN OOSTENRIJK Bijna iedereen is het erover eens. Lewis Hamilton blijft ook voor dit vreemde Formule 1-seizoen de titelfavoriet. De zesvoudig wereldkampioen uit Engeland heeft daarbij slechts één serieuze concurrent: Max Verstappen. ,,Is mijn materiaal gelijkwaardig, dan gaat niets mij stoppen.'' Column I V Zijn rentree wordt sportief gezien voor 99,99 procent zeker een aanfluiting, maar hoop is ook wat waard wens kracht bij te zetten, trokken ze deze week met tientallen tegelijk naar Sneijder, bewapend met spandoeken en een bedrukt Utrecht-shirtje. Voor een heel slecht idee was het enthousiasme hartverwarmend. Je hoeft niet gestudeerd te hebben om te snap pen dat Sneijder (36) geen voetballer meer is voor de subtop van de eredivisie, in tegenstelling tot Arjen Robben. Dat Wesley er tegenwoordig uitziet als een voetballer van JEKA 4, lijkt me nog tot daaraan toe. Die kilo's heeft Sneijder er - mits hij zich een beetje boos maakt - binnen vier weken af. Veel problematischer waren de laatste jaren van zijn carrière. Waar Robben nog kampioen werd met Bayern München, lichamelijk topfit en trai nend als een dolle, buikte Sneijder rustig uit in de kroonluchterhotellobby's van Qatar. Zijn laatste wedstrijd op respectabel niveau? Ne gentig minuten tegen Caen met OGC Nice, in november 2017. (Zijn gala-interland van een jaar later tegen Peru - een helftje - rekenen we hier even niet mee.) Als FC Utrecht werke lijk de top 4 wil bestor men, zou het een erg vreemd signaal zijn om Sneijder toe te voegen aan de selectie. Je kunt al het gelul over 'top sportklimaat' in de prul lenbak mieteren en za delt trainer John van den Brom op met een paar duivelse dilemma's: welke speler laat je vallen voor een wandelende gimmick? En tegelijk: hoe houd je het voor Sneijder zelf nog enigszins waardig? Toch zijn er ook redenen om het juist wél te doen. Het ligt eraan hoe je voetbal beziet: als puur topsport of ook als een belangrijk cultureel ver schijnsel? Als een doodernstig spel of vooral als een sentimentele, waardevolle vorm van volks- entertainment? In dat laatste geval: meteen doen. FC Utrecht bestaat vijftig jaar. Voor een jongen zo volks en Utregs als je het maar bedenken kunt, is het gek dat Sneijder nooit bij de club speelde die hij tegen woordig zo innig omarmt. Op de korte termijn maak je een grappig soort koorts los, kijk maar naar Robben in Groningen: je kunt er donder op zeggen dat de seizoenkaarten verkoop door het dak schiet. In tijden van corona kan het voetbal wel weer wat vrolijkheid gebrui ken bovendien. En één ding weet je zeker met Sneijder: lachen wordt het sowieso. Marketingtechnisch is het ook goud waard. Niet alleen om de stunt zelf, maar ook omdat Sneijder direct bijdraagt aan de identiteit van FC Utrecht als volksclub. Voor een club zo trots en robuust, telt de Galgenwaard nog veel te vaak lege plekken. Met Sneijder, Frans van Seumeren én een sterk elftal wordt FC Utrecht zo Utrechts dat je het als Utrechter niet meer kunt maken om - afgezien van pandemieën althans - thuis te blijven Een rentree van Wesley Sneijder wordt sportief voor 99,99 procent zeker een aanfluiting, maar hoop en verwachting zijn ook wat waard: één vrije trap tegen Ajax, als invaller in de 86ste minuut, en het verhaal is geslaagd. Voor een heel slecht idee is het stiekem best een goed idee. Aanrijding Quintana in training Oranje alleen nog in ArenA Het is historie versus hoop. Heer schappij en bewezen perfectie ver sus het verlangen naar iets nieuws. De koning versus de kroonprins. Hét verhaal van 2020: Lewis Hamil ton versus Max Verstappen. Twintig coureurs telt de konings klasse van de autosport, maar acht- GP van Oostenrijk tien van hen vertoeven in de scha duw. Vraag het de experts, book makers, fans en hoofdrolspelers zelf. Twee giganten gaan nog meer de dienst uitmaken. Wordt het de 35-jarige Brit uit Stevenage, die zich met een zevende wereldtitel naast recordhouder Michael Schumacher plaatst? Of benut Verstappen (22) zijn laatste kans om zich te kronen tot jongste wereldkampioen ooit? Circuit Red Bull Ring, Spielberg Alle focus ligt op Hamilton en Verstappen. De complete racewe reld is het erover eens dat de Neder lander de enige is die de recordjacht van de Brit kan stoppen. Ook Ha milton zelf. Red Bull Racing noemde hij zijn 'belangrijkste con current'. ,,We weten allemaal hoe goed Max is, dat hij nog elk jaar be ter en beter wordt. Dat wordt een pittige tegenstander.'' Alpenachtbaan Temeer omdat het seizoen voor Verstappen op papier niet gunstiger had kunnen starten. Twee keer rij den op Red Bulls eigen Alpenacht baan, waar hij de laatste twee jaar won en waar Mercedes moeite had met de warmte en hoogte. Voorals nog vormen die twee races een kwart van het kampioenschap, nu er niet meer dan acht Europese wedstrijden zijn ingepland van wege alle onzekerheid door de co ronamaatregelen. Zo biedt de vroege zomer van 2020 de perfecte gelegenheid om Hamilton meteen onder druk te zetten. Waar de top van Red Bull Racing er een sport van maakt om vlak voor de start van het seizoen hoog van de toren te blazen, bleef Ver- Huub Stevens won twee keer met Schalke 04, Rinus Michels (FC Köln) en Louis van Gaal (Bayern München) namen de fraaie trofee eenmaal in ontvangst. ,,In Nederland zijn dit stuk voor stuk grote namen", zegt Bosz. ,,Het zou super zijn als ik in dat rijtje kom te staan." Het elftal van Bosz staat voor een monsterklus in een vrijwel leeg Olympiastadion in Berlijn. In Duitsland staat momenteel geen maat op Bayern München. Ruim twee weken geleden verzekerde de topclub zich van de achtste lands titel op rij. De ploeg uit Beieren is zo goed in vorm, dat het team één van de favorieten voor winst van de Champions League is. Leverkusen verloor eerder deze maand nog kansloos in eigen stadion van Bayern München (2-4). Zoals wel vaker probeerde Bosz de tegenstander met een aanvallend ingestelde formatie te verrassen. Uiteindelijk mocht de oud-trainer van onder meer Ajax, Vitesse en Heracles niet mopperen dat de schade tot vier tegentreffers be perkt bleef. ,,We spelen tegen de beste ploeg van Europa", stelt technisch direc teur Rudi Völler van Leverkusen. ,,Als we een kans willen maken, dan moeten we als ploeg boven onszelf uitstijgen. Alleen dan heb ben we een kansje." Het zijn stuk voor stuk grote namen. Het zou super zijn als ik in dat rijtje kom te staan zaterdag 4 juli 2020 GO @sjoerdmossou Snei de De supporters van FC Utrecht willen Wesley Sneijder overhalen om nog een jaartje te voetballen, bij hun club. Om die WIELRENNEN Wielrenner Nairo Quin tana is giste ren aangere den door een auto tijdens een trainings- rit in Colom bia. Hij is met een mogelijke knieblessure naar een zie kenhuis ge gaan. Quin- tana bereidde zich voor op de Tour de France (start 29 augustus). Het is nog on duidelijk hoe zwaar zijn blessure is. VOETBAL Het Neder lands elftal speelt dit jaar de thuisduels in de Johan Cruijff ArenA. Daarin kun nen de coro- namaatrege- len het beste worden toe gepast, stelt de KNVB. Het team van bondscoach Ronald Koe man (foto) speelt drie keer voor de Nations League en mogelijk twee oefenduels. O a 0) Alle focus op Hamilton en Verstappen Arjan Schouten Rotterdam/Spielberg DRS-inhaalzone DRS-detectiepunt Circuit Afstand 4,318 km 306,452 km Winnaar 2019 M. Verstappen, Red Bull Snelheid (km/u) Morgen, Ziggo Sport. 15.10 uur LEVERKUSEN Trainer Peter Bosz wil een mooie Nederlandse traditie in stand houden als hij vanavond met zijn club Bayer Leverkusen tegenover Bayern München staat in de finale om de Duitse voetbalbeker. Nog nooit verloor een Nederlandse coach namelijk de eindstrijd om de DFB-Pokal. - Peter Bosz (56)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20