Ex-advocaat: 'Ik stopte vanwege Peter R. de Vries' Aangifte tegen 'dierenbeul' Schouten O JOL Personeel in de zorg eindelijk op vakantie 'Faillissement is vaak te voorkomen' Vandaag bij deze krant Voormalig advocaat kroongetuige Nabil B. doet zijn verhaal Onlangs onthulde deze krant dat politie en justitie ervan zijn over tuigd dat Kasem in 2015 informatie heeft gelekt aan Ridouan Taghi. De Amsterdamse deken, die toezicht houdt op de advocaat, is een onder zoek begonnen. Na de moord op advocaat Derk Wiersum in september 2019 zat Nabil B., die getuigt tegen de Toen ik een envelop met spullen niet teruggaf, bedreigde Nabil B. me moordbende van Ridouan Taghi, zonder juridische bijstand. Uitein delijk vond de kroongetuige een ad vocaat bereid, hoewel deze met uit zonderlijke toestemming anoniem bleef. In maart 2020 kwam het tot een breuk. Volgens de anonieme advo caat was dat vanwege de bemoei enis van misdaadjournalist Peter R. de Vries. ,,Ik ben gestopt omdat Pe ter R. de Vries zich met de verdedi- ging van de kroongetuige ging be moeien." Hij stelt bovendien dat het OM al wist dat de kroongetuige contact onderhield met De Vries. Uiteindelijk komt het tot een breuk tussen Nabil B. en zijn advo caat, en daarover heeft hij het OM op donderdag 12 maart telefonisch ingelicht. ,,Op donderdag 12 maart 2020 heb ik telefonisch contact gehad met de zaaksofficier. Ik heb toegelicht waarom ik niet langer de advocaat was van Nabil B. en dat het tot een breuk was gekomen door zijn wens samen te willen werken met Peter R. de Vries. De zaaksofficier re ageerde daarop door te zeggen dat dit voor het OM onwenselijk zou zijn, vanwege de rol van De Vries' kantoorgenoot Khalid Kasem en diens banden met Ridouan Taghi. Het OM maakte zich hierover grote zorgen en de officier liet merken dat zij Kasem kwalificeerde als een advocaat die daarom niet te ver trouwen was. Voorts bleek het OM al langer op de hoogte dat de kroon getuige Nabil B. contact onderhield met De Vries." In het interview stelt de voorma lige advocaat ook dat hij is bedreigd. Nabil zou een 'envelop met spullen' terug willen, die de advocaat wei gerde terug te geven. ,,Hij zei: 'Als je mijn spullen niet terugbezorgt, dan leer je een heel andere kant van mij kennen.' Daar schrok ik van, deze bedreiging." Kasem zegt in een reactie dat de inhoud van het telefoongesprek tussen de zaaksofficier en de ano nieme advocaat op hem 'onwaar schijnlijk en ongeloofwaardig' overkomt. ,,Ik heb geen banden met Ridouan Taghi. Ik heb geen banden met de organisatie van Taghi." »P 7 t/m 9 Even geen ziekenhuis, even geen corona PUBLIC SPIRIT Locatiedirecteur Nieuwsmedia Boze boeren togen gisteren naar het politiebureau in Goes en Terneuzen om aangifte van dierenmishandeling te doen tegen minister Carola Schouten van Landbouw. De minister wil dat de boeren de koeien vanaf 1 september minder eiwitrijk 'krachtvoer' geven waardoor de dieren minder ammoniak en dus stikstof uitscheiden. »P12 en zeeland 5 Diederik van den Biggelaar dat eerder ingrijpen veel bedrijven uit problemen kan helpen Mijn moeder isseksuoloog eist 5 procent verhoging lonen van personeel winkels Vooral bouwmarkt, super en discounter moeten het voorbeeld geven »P19 Het OM heeft de voormalige ad vocaat van kroongetuige Nabil B. verteld dat het onwenselijk zou zijn als Nabil B. zou samenwer ken met Peter R. de Vries, omdat diens toenmalige kantoorgenoot Khalid Kasem banden heeft met Ridouan Taghi. Dat stelt de voor malige advocaat in een interview met deze krant. Yelle Tieleman Jens Olde Kalter Amsterdam —Voormalig advocaat Nabil B. P4 .SCHOLENGROEP De Mondia Scholengroep is voor de VMBO locatie van Nehalennia SSG op zoek naar een Kijk op www.publicspirit.nl NeHaL^Nia Bewolkt en van tijd tot tijd 19°C regen pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47" FOTO MARCELLE DAVIDSE P16 Watmoet jena een overiijden regelen? 6 0nItfuid? Mooie stoep piam; Test prima verse pasta uit de super,,. Laai je als ouder niet opnaaien "Voor mijn toets over voortplanting en geslachtsdelen had ik een 8,6. Die kennis rit er gewoon ingeramd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1