Adrie Oosterling geeft weer voorstellingen, in coronastijl Clavis geeft huurder het voordeel van zonnepanelen op800daken 6 Wie gaat wijkje bouwen? IN DE REGIO Sinds de Inghelosenbergheschool twee jaar geleden vlakbij een gloed nieuw pand betrok, staat de oude school aan de Wilhelminastraat leeg. Het hele perceel, middenin het dorp, is een perfect plekje voor wo ningbouw. Hulst wil de boel verko pen aan een projectontwikkelaar die het wijkje gaat bouwen, maar dat vinden diverse fracties maar on zin. Hulst kan dat volgens hen best allemaal zelf doen. Wethouder Adri Totté verzet zich hier fel tegen. ,,Dan zijn de grondprijzen niet te betalen voor onze burgers! En we willen het toch voor hen?" Dat er ter plekke woningen moe ten komen, dMr zijn alle fracties het roerend over eens. Wat voor woningen, voor welke doelgroep Op de plek van de lege school in Sint Jansteen komt een woonwijkje en hoeveel precies, daar lopen de meningen over uiteen. Maar zover is het nog niet eens. De vraag w^e de woonwijk daar uit de grond moet gaan stampen, zorgt in poli tiek Hulst voor tweespalt. Burgemeester en wethouders willen de klus overlaten aan een projectontwikkelaar. Totté: ,,De school moet eerst worden gesloopt, er moet riolering komen, de boel bouwrijp worden gemaakt, wegen worden aangelegd en ook nog eens extra parkeerplaatsen aan de Wil- helminastraat zelf, om dorpshuis De Warande te ontlasten. Je kijkt aan tegen kosten van ongeveer een miljoen. Dat maakt de grondprijs echt te hoog." HulstPlus, Algemeen Belang Groot Hulst en Groot Hon- tenisse vinden het belachelijk dat Hulst de grond met een paar ton verlies aan een ontwikkelaar wil verkopen. Zij menen dat het uit eindelijk veel voordeliger is wan neer Hulst het in eigen hand houdt. Volgens Totté wentelt Hulst door de verkoop alle risico af op de ont wikkelaar en bovendien kan de ontwikkeling dan vlotter gaan. ,,Het is daar nu een puinzooi, de boel verpaupert elke dag meer. Ik zou als gemeente ook graag een half miljoen willen vangen op dit pro ject, maar we kunnen het die men sen die op 't Steen willen wonen toch niet aandoen om grondprijzen zoals in Terneuzen te moeten vra gen? Dan ligt het daar nog jaren voor schandaal, want niemand koopt dan." Totté doet een dringend beroep op de fracties om vooral reëel te zijn. ,,Het doel is dat er snel wat moet gebeuren op die plek. We wil len dat er in de kernen gebouwd wordt, we doen dit voor onze men sen." Totté hield stevig voet bij stuk: ,,We gaan dit als gemeente niet zelf doen." Vijfendertig jaar geleden opende hij zijn theater: ,,Niet echt ge pland, maar zoals zoveel kwam dit op mijn weg. Sindsdien ben ik gegroeid, is mijn repertoire steeds weer vernieuwd", zegt Oosterling. „Verbaasd? Ja, dat het zo lang zo goedgaat en dat er zo veel mensen steeds maar weer naar hier komen om van mijn conferences en liedjes te genie ten. Het is een prachtige plek ge worden, waar ik me steeds verder heb kunnen ontwikkelen. Ieder jaar schrijf ik nieuwe liedjes en teksten. Mijn repertoire blijft zo vooral bij de tijd. Vorig jaar was ik Vorig jaar was ik nog bezig met de invulling van mijn jubileumjaar nog bezig met de invulling van mijn jubileumjaar. Ik heb nu een andere manier gevonden om dit te vieren." Aangepaste voorstellingen Dit doet hij met aangepaste voor stellingen van een uur in juli en augustus: ,,Er mogen vijftien tot maximaal twintig mensen in de zaal. De meeste stoelen zijn ver wijderd. Wel heb ik de tafeltjes laten staan, daardoor wordt af stand gecreëerd. Ik speel nu op drie avonden, op dinsdag staat ons dialect voorop, op donderdag hou ik het kort maar krachtig met recente nummers en op vrijdag is tijd voor de blijvertjes." Coronaliedjes Zo zal zeker de al jaren bekende Ome Ko met zijn scheuteldoek voor bijkomen, evenals de wostemeulen en de kreet ao, da ka noga, daar naast is er meestal tijd voor één verzoeknummer. De voorstellingen beginnen om 21.00 uur, zaal open om 2.000 uur. ,,Ik heb op aandringen ook coronaliedjes geschreven", aldus Adrie. ,,Daarvan is er altijd wel iets te zien op YouTube onder mijn eigen naam." Clavis gaat dat doen door achthon derd huurhuizen van zonnepane len te voorzien. De sociale verhuur der met al met al zo'n 2500 wonin gen in Terneuzen en Sluiskil is daartoe een samenwerking aange gaan met de Saman Groep uit Zie- rikzee. Nog niet bepaald is op welke hui zen de panelen komen. Een aantal woningen met geschikte daken is door Clavis geselecteerd. Fasege wijs zullen huurders worden bena derd of zij interesse hebben. Zij moeten 2,50 euro per paneel per maand betalen. Het verwachte voordeel voor de huurder bij acht panelen ligt tussen 125 en 240 euro per jaar. De komende twee jaar is het de ebedoeling zeshonderd huizen van zonnepanelen te voorzien en het jaar erna de laatste tweehonderd. Clavis heeft al eerder in woningen in Zuiderpark en Triniteit én ap partementencomplex De Veste fors geïnvesteerd in energiebesparende maatregelen. Woningcorporaties zijn dit landelijk verplicht. Vertelcafé over filmcamera's in Industrieel Museum Online wakeboarden met jurycommentaar tijdens WET20 zaterdag 4 juli 2020 Huizen op plek oude school Op de plaats van de leegstaande basisschool Inghelosenberghe in Sint Jansteen komt een nieuwe woonwijkje. Het wil er bij verschillende fracties alleen niet in waarom de gemeente het plan niet zelf ontwikkelt. Sheila van Doorsselaer Sint Jansteen De kleinkunstenaar met een grote K, Adrie Oosterling (70) uit Groede, is een blij mens. Op 7 juli 2020 gaat zijn thuisthea ter De Twee Duiven in het mu seumstraatje weer open en speelt hij zijn eerste voorstel ling in 'coronastijl'. Wilma Valk Groede - Adrie Oosterling Een sprong maken op weg naar verduurzaming van een hele boel huurwoningen én huurders aan een lagere energierekening helpen, dat gaat woningcorpo ratie Clavis doen. Harmen van der Werf Terneuzen A Bianca Koster, Ruben Karel en Johan Rijk van Clavis en Erik Kloet van de Saman Groep presenteren de zonnepaneelplannen. FOTO CLAVIS SAS VAN GENT Het vertelcafé van woensdag 8 juli dat plaatsvindt bij Industrieel Mu seum Zeeland in Sas van Gent staat in het teken van filmcame ra's. De bijeenkomst gaat over de ontwikkeling van de film: van een film zonder geluid tot de eerste kleurenfilm. Tijdens de bijeenkomst zal ook een vroege Nederlandse film ver toond worden. Het laat beelden zien van de inhuldiging van konin gin Wilhelmina in 1898. Het vertelcafé begint om 14.00 uur. Kaarten kosten vijf euro en zijn inclusief koffie of thee. Reserveren is mogelijk via de website van het museum: industrieelmuseumzeeland.nl TERNEUZEN Wakeboard Event Terneuzen houdt dit jaar de eerste online editie van WET20. Na de succesvolle WET17 en WET19 zou WET20 er weer voor zorgen dat de Braakman in Ter- neuzen overspoeld zou worden met wakeboarders. Door de beperkende maatregelen rondom het coronavirus kan dit evenement niet plaatsvinden, maar er is besloten het event on line voort te zetten. Deelnemers kunnen hun tricks filmen en opsturen naar de jury, die live commentaar zal geven. Voor meer informatieover het eve nement en deelname, zie: wakeeventterneuzen.nl. Adrie Oosterling voor zijn thuistheater De Twee Duiven in Groede. Hij gaat er in juli en augustus drie avonden per week voorstellingen geven. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 133