jEneco II Pak jouw g StukjeZ »n ratis Eneco uit Tholen 7 LINTJES GOESENAREN VAN MAROKKAANSE AFKOMST Of het echt voor het eerst was dat iemand uit de Marokkaanse gemeenschap in Goes een lintje kreeg, daar stak niemand z'n hand voor in het vuur. Maar bijzonder was het zeker. Ik denk dat de stap voor veel mensen uit onze gemeen schap nog groot is'', zei Mo- raad El Uarichi. Moraad is de trotse zoon van Tohame El Uarichi, die gisterochtend zijn ko ninklijke onderscheiding kreeg in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. De lintjesregen vindt nor maal gesproken plaats in april, maar omdat de coronacrisis toen op z'n hoogtepunt was, kon burge meester Margo Mulder de gelukki gen alleen met een telefoontje ver rassen. Donderdag en gisteren werden ze - verdeeld over drie ses sies - in het zonnetje gezet, in het bijzijn van familie en vrienden. Tohame El Uarichi zat gister ochtend op het podium te stralen tussen de vijf andere Goesenaren die hun onderscheiding kwamen ophalen. Eén van hen was zijn kompaan Hoummad Nahari. Beide mannen zijn geboren in Ma rokko, maar kwamen aan het eind van de jaren 70 in Goes terecht. Daar waren ze betrokken bij de oprichting van de Vereniging Ma rokkaanse Moslims in Zeeland en de Stichting Marokkaanse Mos lims in Goes. Beide organisaties fuseerden later tot Stichting Ar- rahman Moskee in Goes. Burge meester Margo Mulder prees het tweetal (Lid in de orde van Oranje Nassau) voor de inspanningen die ze hebben geleverd om de Goese moslims een actieve rol in de sa menleving te laten vervullen. Ook waren ze betrokken bij de komst van een nieuwe, ruime moskee in de Zuidvlietstraat. El Uarichi benadrukte na afloop ook buiten de moslimwereld ac tief te zijn geweest. ,,Het werd net niet gezegd, maar ik ben ook heel lang vrijwilliger geweest bij de ruilwinkel." In de jaren 90 kreeg de Goesenaar bovendien al een Ik ben ook heel lang vrijwilliger geweest bij de ruilwinkel keer een zogeheten buurtlintje, omdat hij zich veel inzette voor de wijk waarin hij woonde. Met de echte koninklijke onderscheiding die hij gisteren kreeg, is hij hele maal verguld. Zoon Moraad zei het ontzettend leuk te vinden dat nu ook mensen uit de Marokkaanse gemeenschap anderen voordragen voor een lintje. Het is tenslotte niet de ge meente die daar mensen voor uit kiest. Het moet echt uit de eigen kring komen. Die stap is groot, denkt hij. ,,Veel mensen weten misschien niet eens hoe ze eraan moeten beginnen. Maar ik hoop echt dat dit niet iets eenmaligs is.'' In totaal hebben 22 inwoners van de gemeente Goes dit jaar een ko ninklijke onderscheiding gekre gen. De hoogste onderscheiding (Officier in de orde van Oranje Nassau) ging naar Marcel Verhoeff uit Wolphaartsdijk. Hij is sinds 1993 chef-dirigent van het Don Ko- sakenchor Russland. Hij was ook gastdirigent bij orkesten in onder meer Roemenië en Moldavië. In ternationaal actief zijn geweest, is een voorwaarde om in aanmerking te komen voor een onderscheiding tot Officier. Speciaal voor Verhoeff kwam er hoog bezoek naar de Grote Kerk: Boris Zhilko, de plaats vervangend ambassadeur van Rus land in Nederland. Eneco.nl/tholen Schakel ook om met de Zeeuwse zon! En profiteer van de zonopbrengst uit zonnepark Tholen. Want bij ons 3-jarige energiecontract krijg je nu twee keer Eneco StukjeZon" cadeau. Met jouw StukjeZon wek je vijfjaar lang 500 kWh aan zonne-energie op, via panelen in zonnepark Tholen. Zo dragen we samen bij aan het opwekken van schone energie en de verduurzaming van Tholen. En verlaag jij je jaarnota met 30 per jaar, vijfjaar lang! Je ontvangt dus in totaal tot 150 korting. Een zonnig vooruitzicht toch? zaterdag 4 juli 2020 Het komt uit de eigen gemeenschap Rob Paardekam Goes Tohame El Uarichi (l) en Hoummad Nahari kregen gisteren alsnog hun koninklijke onderscheiding in de Grote Kerk in Goes. foto marcelle davidse - Tohame El Uarichi Ook in andere Bevelandse ge meenten kregen de mensen hun lintje alsnog uitgereikt. Zie voor het overzicht van gedecoreer den de website van de PZC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 132