MENEER MEVROUW HAMERSMA Schelpen uit de pan met Napolitaanse kruiden Biancofongoli, Umbrië, Italië. Fiano, Puglia, Italië. €4,69 Plus Wijnspeciaalzaak Villa Raiano 2018, feestvreugde. Zijn bestelling stond nog vast in Italië. In een witte uit Umbrië, gemaakt van de trebbianodruif, zag hij echter een goed alternatief. Een puurnatuurwijn met een oranje zweem, troebel ogend vanwege niet filteren. In de mond trakterend op het ruwe van goudrenet, marme- ladebitters, tannines en strak aansturende zuren. ,,Bepaald geen confectieklantje'', oor deelde mevrouw Hamersma. Klaarblijkelijk was de wijn inkoper van Plus het virus wel te snel af. Daar trof ik een vriendelijke en dito geprijsde fiano. Pittig, kittig, fris wit fruit. Veel citrus, sappig en vol goede zin. Ook een andere local mengde zich in de strijd. Deze bianco van de falanghinadruif kwam van de koele wijngaar den in Beneventano, vlak bij Napels. Een thuisvoordeel waar de schelpjes helemaal voor openstonden. de/Wijnboer tt. 3*\. De wijnboer; Verhalen en recepten rond het vuur Olle Swets en Charlotte Marres (Nijgh Van Ditmar, €30) Online Fongoli 2019, €12,50 (wit; natuurwijn) wijnwinkel.com Supermarkt Plus Oeroud Druivenras 2019, Falanghina, Beneventano, Italië. €13,95 (wit) Verkoopadressen: Well of Wine (voorgerecht; 4 personen) extra vergine olijfolie Napolitaanse kruiden: de blaadjes van een half bosje oregano, gesneden; 1 rode peper, zonder zaadjes, in ringetjes gesneden; 2 teentjes knoflook, gepeld en in plakjes gesneden 1 kg gewassen zee schelpen: vongole, kokkels of clams scheut witte wijn sap van 1 citroen zeezout (Serveer met brood.) Bereiding 1. Verwarm een scheut olijfolie in de pan en fruit de kruiden. Gooi de schelpen in de pan en blus ze met een scheut witte wijn. De schelpen zijn klaar zodra ze open staan. De schelpen die niet opengaan gooi je weg. 2. Besprenkel de schel pen met citroensap en bestrooi ze met zout. Zet de pan op tafel en eet de schelpen met je handen. Een stuk brood om in de pan te dopen is onmis baar. ZATERDAG 4 JULI 2020 37

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 117