Liefliebbers van het grillruitje Wijnweetje Mevrouw Hamersma doet niets liever dan koken en runt een kookboekwinkel, meneer Hamersma weet alles over wijn en houdt van schrijven. Deze week: Napolitaanse schelpjes. t Kent u die mop van die wijnschrijver die naar Ibiza ging om op 15 juni de 60ste verjaardag van zijn broer te vieren die daar een wijnwinkel heeft? Inderdaad, die ging niet. De reden is bekend. Aldus ging ook de geplande verrassings barbecue bij het zwembad in rook op. Nu hebben mevrouw Hamersma en ik met een feest- hoedje op maar even met hem gefacetimed en beloofd dat we in het najaar komen. Virus volente. Overigens wil dat niet zeggen dat de kooltjes niet gegloeid hebben. Onlangs was ik op bezoek bij Marc Kent, eigenaar van wijnmakerij Boekenhoutskloof, de top uit Zuid-Afrika. Kent woont samen met zijn gezin tijdelijk in Amsterdam. Toen ik bij hem langsging om zijn wijnen te proeven, goot het. Dat weer hield hem er niet van op zijn balkon een 'braai' aan te rich ten. Hij moest en zou de entre- cote die hij bij zijn fles Choco late Block had bedacht, op open vuur roosteren. Nu zijn mevrouw Hamersma en ik ook liefhebbers van het grillruitje. In de keuken van de kookboekwinkel staat een kamado. Sinds kort hebben we er ook een op het dak. Omdat we als zovelen de vakantie in eigen land door brengen, hebben we er een terras aangelegd. Mevrouw Hamersma zag haar plan om De wijnboer; Verhalen en recepten rond het vuur aan de praktijk te toetsen in het water vallen: het regende weer. Nu weet mevrouw Hamers- ma overal waar zich een hitte- bron bevindt tot een gerecht te komen en het gasfornuis functioneerde nog naar beho ren. Aldus maakte zij daar de schelpjes uit de pan met Napo- litaanse kruiden. Olle Swets, behalve de auteur van het boek ook de importeur van de wijnboeren die er een hoofdrol in spelen, adviseert er I Cacciagalli 'Zagreo' bij, het lokale wit van de fianodruif. Ook nu verstoorde het virus de 36 Eten drinken Van alle wijnprodu- cerende landen telt Italië de meeste autochtone druiven, eenkennige types die vaak alleen te vinden zijn in hun eigen regio. Auteur en liefhebber Ian D'Agata is dertien jaar bezig geweest om het Italiaanse druivenareaal in kaart te brengen en publiceerde er in 2014 een boek over. Zijn Native Wine Grapes of Italy telt 377 'Italië-eigen' druiven, van agliani- co tot zibibbo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 116