LIA BAKT LEKKERE KOEKJES keurigheid en reageerde ik op van alles. Ik heb productiewerk gepro beerd, maar dat was net zo zwaar als werken op het tankstation. Dat hield ik niet vol. Iemand deelde een online bericht met me over open hiring. Dat kwam van Noot Personenvervoer. Supertof dat deze werkgever open staat voor iedereen. Ik hoefde er al leen maar heen om me aan te melden en een rondleiding te volgen. Het leek me meteen een prettig bedrijf. In het callcenter regel ik nu de taxi ritten voor klanten. Soms doen zich problemen voor - als de taxi later komt voorrijden dan verwacht bijvoorbeeld. Met mijn ervaring kan ik ook boze mensen te woord staan. Gewoon rus tig blijven en een oplossing zoeken. Als de klant dan tevreden ophangt, vind ik dat mooi. Daar doe ik het voor.'' Lia Bakker (61) werkt in De Koekfabriek in Wageningen en Arnhem. ,,Ik heb bijna mijn hele leven in een kleding zaak gewerkt, maar op een gegeven mo ment moest ik daar weg. Ik werd ziek en moest worden geopereerd. Ik kwam in de ziektewet terecht en zat een jaar thuis. Niks voor mij, hoor. De muren kwamen op me af. Zodra het weer kon, zocht ik werk. Ik wilde zó graag iets doen. Ik heb op van alles gesolliciteerd, het maakte me op zich niet veel uit. Maar ik kreeg alleen maar af wijzingen, misschien wel vanwege mijn leeftijd. Zo jammer dat werkgevers je geen kans geven, dat je niet eens kunt laten zien wat je kunt. Bij toeval kwam ik een Facebookbericht van De Koekfabriek tegen over open hiring. Ik wist niet hoe snel ik erheen moest rijden om me aan te melden. Bij De Koekfabriek werken ook mensen met een beperking of een afstand tot de arbeidsmarkt. Ik ben begonnen met simpel werk: koekjes op de bakplaat leggen, netjes op een rijtje. Daarna kreeg ik er steeds meer taken bij. Toen werd besloten dat ik ook de logistiek op me kon nemen. Dat werk had ik nog nooit gedaan, dat zei ik ook. 'Dat kun jij wel', was het antwoord. Dat een werkgever als vanzelfsprekend zoveel vertrouwen in je heeft, vind ik bijzonder. En dan ga je het ook geloven. Dus nu regel ik de bestellin gen en zorg ik dat er voldoende wordt geproduceerd. Ik heb het prima naar mijn zin. Een jaar ge leden zat ik nog thuis en vroeg ik me af hoe ik aan werk zou kunnen komen, dat kan ik me niet meer voorstellen. Nu heb ik een leuke, afwisselende baan waarin ik mis schien nog verder kan doorgroeien. Echt, dit kwam uit de hemel vallen.'' ZATERDAG 4 JULI 2020 27

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 107