Buslijn Hulst-Breda gaat weer rijden 7 Even een beroemdheid op De Sprong WILDLIFE PHOTOGRAPHER TENTOONSTELLING IN KNOKKE Prachtig, aangrij pend, grappig en meelijwekkend. Het is allemaal te plakken op de foto's van de tentoonstelling Wildlife Photographer of the Year, die tot en met 4 oktober te zien is in het Zwin Natuur Park in gaan hier verantwoord om met de natuur, op de foto's zie je dat dat niet overal gebeurt." Neem kikkers die zonder achterlijf zwemmen, omdat hun afgerukte billen in een Roemeense pan lig gen. Of de apen die in Japan ge traind worden voor entertain ment. Klimaatverandering is feil loos in beeld gebracht op een foto van een Canadese ijsbeer die op de rotsen dwaalt. Gelachen wordt er ook, om de winnaar van de tentoonstelling. De Chinees Yongqing Bao had het geluk een marmot vast te leg gen die zich kapot schrikt van een wolf. De marmot wordt daarna wel opgegeten. De natuur is hard. Knokke. Zijn dochter is fan van pinguïns en vroeg of er veel foto's hangen van de grappige wag- gelaars. ,,Ja, maar ze zijn niet allemaal zo leuk'', ant woordde Steve Philips, adjunct directeur van het Zwin Natuur Park. Neem het beeld van de pinguïn die - waarschijnlijk tevergeefs - probeert te ontsnappen ling, die het leent van het Natural History Museum in Londen. Ner gens anders in de Benelux zijn de foto's uitgestald. Hij bestaat uit honderd foto's, de jury koos uit ruim 48.000 beelden. Volgens Philips past de ten toonstelling naadloos bij het Zwin. ,,We aan een zeeluipaard, gemaakt door de Spaanse fotograaf Edu ardo del Alamo. ,,Wat mijn favo riete foto is? Je denkt een dino saurus te zien, maar het is de slurf van een olifant. Je wordt op het verkeerde been gezet." Kikkers Het park is voor de tweede keer gastheer van de tentoonstel- De Bredabus, lijn 19 Hulst-Breda, gaat na maanden weer rijden, vanaf zondag. En sinds woensdag mogen er opnieuw fietsen mee in bussen door de Westerscheldetunnel. Connexxion zag zich vanwege de coronacrisis genoodzaakt in de dienstregeling te snijden om be schikbaar personeel zo goed moge lijk in te kunnen zetten. Lijn 19 sneuvelde. Het gebruik was door de sluiting van onderwijsinstellingen sterk gedaald. Inmiddels is het zo ver dat Connexxion in staat is 'iets terug te gaan naar normaal'. Lijn 19 komt beperkt terug vanaf zondag, met twee ritten per dag uit Hulst en andersom uit Breda ook. De dienst regeling wordt 23 augustus volledig hervat. Tunnelbus Omdat er minder passagiers in de bus mochten vanwege de corona- uitbraak, verbood Connexxion in mei het meenemen van fietsen in de bus door de Westerscheldetun- nel. Die maatregel is met ingang van woensdag teruggedraaid. Alleen in dividuele fietsers kunnen mee. Voor vervoer van groepen fietsers wordt nog gezocht naar een oplos sing. TCR deed dit werk, tot het be drijf in februari failliet ging. vrijdag 3 juli 2020 VL De natuur is prachtig, maar soms ook hard Steve Philips bij zijn favoriete foto. foto camile schelstraete Bob Maes 'If Penguins Could Fly'. foto eduardo del Alamo De prijswinnende foto van Yongqing Bao: een marmot schrikt van een Wolf. FOTO YONGQING BAO Knokke TERNEUZEN Anders dan an ders was dit jaar ook de di ploma-uitreiking op praktijk school De Sprong in Terneuzen, maar zeker zo leuk. Voor de vijfentwintig geslaag den was een walk of fame door het schoolgebouw gecreëerd, met als één van de hoogtepun ten een serenade door docen ten Anton (foto) en Peter. Een deel van de tekst 'We gaan je best missen, jij ons vast niet' was in elk geval niet besteed aan Zuri, die met moeder Ma- ruja (links) en oma Maïda het eerbetoon in ontvangst nam. ,,Ik heb het hier altijd heel goed ge had." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Harmen van der Werf Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 56