Nieuwe burgemeester neemt alle tijd voor uitreiken lintjes Goese bushokjes krijgen groene daken: koel en insectvriendelijk 6 Stapelhof stelt voorwaarde IN DE REGIO Marcel Modde Renesse ,,Als blijkt dat er niet voor een cen trale locatie wordt gekozen, dan zal de MR van Stapelhof in Renesse geen goedkeuring geven aan een re gioschool en voor behoud van onze huidige basisschool kiezen", aldus voorzitter René Oudesluijs. Onderzoek Een meerderheid van de gemeen teraad sprak zich onlangs juist uit tegen zo'n centrale locatie. In een haalbaarheidsonderzoek van on- derwijskoepels Obase en Radar, uitgevoerd door adviesbureau Hevo, werd juist wel de voorkeur uitgesproken daarvoor. Daarin werd bedrijventerrein Duinzoom bij Renesse als logische plek ge noemd voor één gezamenlijk ge bouw voor De Kirreweie, Onder de Wieken, Stapelhof en de Helcher- seeschool. Meeste kinderen Met de grootste coalitiepartij LSD voorop, vinden de meeste raads fracties Burgh-Haamstede meer voor de hand liggen. Daar zitten verreweg de meeste kinderen op school en voor sportvoorzieningen kan eenvoudig worden aangesloten bij het complex van de plaatselijke voetbalvereniging. De MR van Sta pelhof voelt niks voor nieuwbouw bij de sportvelden in Burgh. De route daar naar toe vanuit de andere dorpen kent druk verkeer en daar mee wordt de veiligheid van fiet sende kinderen op het spel gezet, aldus Oudesluijs. Hij voorspelt dat vooral veel ouders uit Scharendijke en Ellemeet in dat geval de wijk naar Zierikzee zullen nemen, om dat dat in afstand dan niet veel uit maakt. Ook het vertegenwoordigend overleg van basisscholen De Kirre- weie en Onder de Wieken in Burgh-Haamstede hebben een brief aan de gemeenteraad geschre ven. Vanuit die hoek klinkt vooral het verwijt dat de discussie tot dus ver vooral gaat over de beste locatie voor de regioschool. Focus De keuze voor een vestigingslocatie is nog niet aan de orde, betoogt MR-voorzitter Mark Gaanderse mede namens de ouderraad en het onderwijzend team van De Kirre- weie in Burgh-Haamstede. ,,Wij adviseren dan ook de raad eventu ele amendementen die dit rapport terzijde schuiven, niet te steunen. Door de focus enkel te leggen op de vestigingsplaats, en daarbij de in houd van het volledige rapport te negeren, kan het hele project 'regio- school' in gevaar worden gebracht!" Zijn collega Miranda van den Hoek van Onder de Wieken (eve neens Burgh-Haamstede) trekt de zelfde conclusie en roept het college op vooral toch in te stemmen met het gevraagde krediet van 5,8 mil joen euro om verder te kunnen. Marcel Modde Zierikzee Van der Hoek heeft twee dagen uitgetrokken voor de rondgang langs de nieuwelingen in de Orde van Oranje Nassau. Aan negentien inwoners van Schouwen-Duive- land is de onderscheiding dit jaar toegekend. Gebruikelijk moeten alle lintjes voor het middaguur op de borst zijn gespeld, maar door de bijzondere omstandigheden, geldt dat nu niet. ,,Het is wel lekker dat ik nu gelijk even de tijd kan nemen om ook wat te praten met de mensen", zegt de burgemeester. Van een uit- Het is wel lekker dat ik nu gelijk even de tijd kan nemen om ook wat te praten met de mensen gebreide kennismakingsronde in zijn nieuwe gemeente is het door de contactbeperkingen nog niet gekomen. Zo slaat Van der Hoek twee vliegen in één klap. Schoof kreeg de onderscheiding voor haar vrijwilligerswerk bij di verse organisaties. Zo is ze al 35 jaar actief als bestuurslid van de Vrien den van Streek- en Landbouwmu seum Goemanszorg en heeft ze zich de afgelopen tien jaar ook in gezet voor de educatiewerkgroep van het Watersnoodmuseum. Daarnaast is ze van grote waarde voor Vluchtelingenwerk Schou- wen-Duiveland, actief binnen de hervormde gemeente in Ooster- land en de Thomaskerk in Zierik- zee én mantelzorger voor iemand met een spierziekte. Mondragon Het lintje werd haar in de statige Havenzaal van Hotel Mondragon in Zierikzee opgespeld door echt genoot Jaap Schoof. Ook dat bij wijze van uitzondering, omdat de burgemeester de 1,5 meter afstand in acht moest nemen. Live-stream vanuit Brogum Beiaardconcert bij Stadhuismuseum Het aanleggen van sedumdaken is volgens de gemeente, die het pro ject betaalt, heel duurzaam. ,,De da ken nemen water op, trekken in secten aan, zorgen voor verkoeling bij hitte en vangen meer fijnstof af', somt wethouder Joost de Gof- fau enkele voordelen op. De acht bushokjes staan op het bussenplein bij het station, de Westwal en de Oranjeweg (bij het Goese Lyceum). Er is voor deze acht locaties geko zen omdat dit 'versteende' plekken zijn. Die hebben volgens de ge meente sneller last van de gevolgen van klimaatverandering. Het wordt Als het een succes is, willen we meer bushokjes groene daken geven er sneller warm en water kan er minder goed worden afgevoerd. Omdat het voor het eerst is dat in Zeeland groene daken op bushok jes worden gelegd, wordt het gezien als een proefproject. Het is de be- doeling dat de daken in september worden geplaatst. ,,Als het een suc ces is, willen we meer bushokjes groene daken geven.'' Het vergroenen van het dak kan ook voor huizen of bedrijfspanden interessant zijn, maar het kost ook aardig wat geld. De Goffau spreekt over gemiddeld 65 tot 85 euro per vierkante meter. De provincie heeft wel een subsidieregeling, maar daarmee wordt slechts een klein deel van de kosten vergoed. Passief bouwen De gemeente bekijkt nu of ze de provinciale subsidie kan aanvullen. Zo is er nog potje voor 'passief bou wen' waar nauwelijks aanspraak op wordt gemaakt. Dat kan mis schien worden ingezet. vrijdag 3 juli 2020 'Centrale plek voor regioschool' SD In verband met de coronabeperkingen laat burgemeester Jack van der Hoek het opspelden van de koninklijke onderscheiding bij Ria Schoof-Klaassen over aan haar echtgenoot Jaap. foto ernesta verburg De medezeggenschapsraad (MR) van basisschool Stapelhof in Renesse legt een bom onder de vorming van een regioschool op Schouwen. Die moet op een centrale locatie tussen Burgh- Haamstede en Scharendijke komen, zo wordt in een brief aan de gemeenteraad als keiharde voorwaarde gesteld. Een verrassing was het niet meer. Ria Schoof-Klaassen werd immers 24 april al gebeld door voormalig burgemeester Gerard Rabelink dat haar een koninklijke onderscheiding was welgevallen. Opspelden zat er toen niet in vanwege de corona maatregelen. Aan zijn opvolger Jack van der Hoek gisteren de taak Schoof het lintje daadwer kelijk uit te reiken. Een dubbel unicum dus. - Jack van der Hoek, burgemeester ZIERIKZEE Singer-songwriter Rosann geeft woensdag een concert via een livestream, vanuit Brogum. Al van kinds af aan zingt en speelt Ro sann gitaar. Met drie eigen num mers won ze de Frank Audio Idols op 3FM. Het optreden - onderdeel van Popaanzee Popsport - begint om 20.00 uur. Popaanzee Pop- sport is één van de coachingstra- jecten van Popaanzee, het Zeeuws platform voor talentont wikkeling van popmuzikanten. ZIERIKZEE De stadsbeiaardier van Zierikzee, Janno den Engelsman, opent mor- Stadsbeiaardier Janno den Engelsman. foto marcel modde gen het zomerseizoen met een beiaardconcert. Het concert wordt gegeven op de binnenplaats van het Stadhuismuseum en het publiek kan dit concert live bijwo nen, op gepaste afstand uiteraard. Den Engelsman speelt werken van onder andere Boudewijn de Groot, Annie M.G. Schmidt, Beethoven en Balbastre. Het concert is gratis bij te wonen. Aanvang om 14.30 uur. Acht bushokjes in Goes krijgen een groen dak. Het is voor de eerste keer in Zeeland dat dit gebeurt. Bij succes volgen later nog meer bushokjes in de stad. Rob Paardekam Goes - Joost de Goffau, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49