O 0 O Hoek komt tijdens voorbereiding veel oude bekenden tegen ZEELAND 15 Vier Zeeuwse padelspelers krijgen clinic van de beste Milou Ettekoven wil haar sport groter maken. ,,14.000 tennissers in Zeeland betekent ook 14.000 potentiële padellers.'' De Jonge naar FC Groningen Vestingcross De Vesting cross, de we reldbeker veld rijden in Hulst, is door de UCIge handhaafd op de kalender van het seizoen 2020/2021. Drie wedstrijden zijn komen te verval len. De cross in Hulst staat ge programmeerd voor zondag 3 januari. Het is de eerste keer dat de Zeeuws- Vlaamse wed strijd als wereld beker wordt ge reden. Clinic Stephanie de Frel uit Noord- welle geeft zon dag bij de RSV Axel een clinic. De uit Koewacht afkomstige dressuurama- zone heeft inter nationaal meer dere paarden in de Grand Prix uitgebracht en deed bij ver schillende trai ners kennis en ervaring op, onder wie Anky van Grunsven. Vanuit haar eigen bedrijf, SF Dressage, geeft De Frel tijdens de clinic (10.00 17.00 uur) tel kens twee gast- combinaties 45 minuten les. Nederlands kampioene padel Milou Ettekoven is morgen in Zeeland te be wonderen. Een aantal jaren geleden deed zij mee aan het open tennis toernooi in Goes en via die connecties komt ze nu clinic geven aan vier Zeeu wen. Het gelukkige Bevelandse viertal be staat uit Esmee Vleugel, Dennis Dors- sers, Michiel Bouwman en Marloes van Trigt. Zij krijgen op de padelbaan in Scharendijke een twee uur durende ex clusieve les van Ettekoven. De 23-jarige Utrechtse maakt deel uit van het Ne derlands team, kroonde zich vorig jaar aan de zijde van Marcella Koek tot Ne derlands kampioen en staat momenteel 135ste op de wereldranglijst. ,,We hebben haar een aantal jaren ge leden leren kennen op het tennistoer nooi van De Goese Maan'', vertelt Mar- loes van Trigt enthousiast. ,,Zij was met Slechts twee locaties in heel Zeeland is ruim onvoldoende om deze snel groeiende sport te bedienen vrienden op vakantie in Zeeland en wilde hier graag een toernooi spelen.'' In 2016 en 2017 won Ettekoven in Goes het gemengd dubbelspel in de categorie 2. In 2016 was ze bovendien de sterkste in het vrouwenenkelspel in de hoogste categorie. ,,De Zeeuwse gezelligheid is hen goed bevallen en zodoende is het con tact gebleven. Omdat er dit jaar geen toernooi is en wij graag iets meer van padel wilden leren, leek het ons een leuk idee om Milou deze zomer een weekend in Zeeland uit te nodigen'', vervolgt Van Trigt, die als fanatiek ten nisster vooral uitkijkt naar het strategi sche element van padel. Extra kans Volgens Ettekoven is padel laagdrempe- liger dan tennis, waardoor het leuker is om met verschillende speelsterktes sa men te spelen. ,,Ten opzichte van tennis heb je altijd een extra kans om de bal te spelen. J e kunt j ezelf extra tij d verschaf- fen door de verschillende wanden te gebruiken. Bovendien is het erg gezel lig, omdat je het spel altijd met z'n vie ren speelt.'' Padel, een mix van tennis en squash, is in opkomst. De sport, die in de jaren zestig is ontstaan in Mexico, is in Spanje reeds uitgegroeid tot één van de groot ste en populairste sporten. In Neder land is padel sinds een aantal jaren ook 'booming'. In 2011 werd de Nederlandse Padel Bond opgericht, die dit jaar fu seert met de KNLTB. Twee jaar later nam ons land voor het eerst deel aan het WK (in Spanje) en sindsdien schieten de padellocaties als paddenstoelen uit de grond. Toch moet j e in Zeeland goed zoeken om één van die paddenstoelen te vinden. Met één baan in Breskens en eentje in Scharendijke blijft Zeeland ver achter op de landelijke trend. Ettekoven merkt op dat de groei van padel vooral vanuit de tennissport komt. ,,Er zijn tennissers die het com bineren of helemaal overstappen op pa del. 14.000 tennissers in Zeeland bete kent ook 14.000 potentiële padellers. Slechts twee locaties in heel Zeeland is ruim onvoldoende om deze snel groei ende sport te bedienen. Dat is een ge miste kans", meent ze. Ook Van Trigt zou graag meer padel- banen in Zeeland zien, het liefst in de regio Goes. ,,Nu kunnen we alleen kie zen tussen Breskens en Scharendijke. Vanuit onze tennisclub in Kloetinge is er al eens naar de mogelijkheden geke ken, maar helaas bleken de kosten te hoog. Wij hopen dat in de toekomst de gemeente wellicht kan helpen en dat we met meerdere verenigingen padel- banen kunnen aanleggen.'' De derdedivisionist oefent louter te gen Belgische ploegen, nadat een ont moeting met ASWH kwam te verval len. Die oefenwedstrijd stond inge pland op zaterdag 29 augustus, maar dat weekend heeft de voetbalbond ge- reserveerd voor de eerste kwalificatie ronde van de KNVB beker. Een week later, op 5 september, gaat de competi tie van start. Hoek werkte de afgelopen dagen drie trainingen af met de nieuwe selec tie. De spelers hebben nu drie weken vrij, waarna ze op 25 juli echt aan de voorbereiding beginnen. Een week la ter, op zaterdag 1 augustus, staat de eer ste oefenwedstrijd gepland. De ploeg van Gevaert speelt dan thuis tegen FC Lebbeke, de club van voormalig Hoek- speler Thomas van Renterghem. Daarna volgen thuisduels met de be loften van Cercle Brugge en met Ra cing Gent. Bij die club staat voormalig Hoek-trainer Jannes Tant aan het roer. Zijn assistent Wesley de Smet en de spelers Stef de Backer en Zinho Cher- gui hebben ook een verleden bij Hoek. Het duel van KVV Zelzate met Hoek wordt op woensdag 12 augustus in Westdorpe gespeeld, op het veld van RIA W. Na een thuiswedstrijd tegen Winkel Sport volgt op woensdag 19 au gustus een uitwedstrijd tegen Me- relbeke, in De Pinte. Op zaterdag 22 au gustus en/of dinsdag 25 augustus wil Hoek nog graag één of twee oefenwed strijden vastleggen. Tijdens de voorbe reiding op het nieuwe seizoen in de derde divisie staan negentien trainin gen ingepland. GRONINGEN Tika de Jonge (17) gaat naar FC Groningen. De Zie- rikzeese aanvaller maakt de overstap vanuit de jeugdoplei ding van NAC Breda en heeft in Groningen een contract voor drie jaar getekend. Komend seizoen speelt hij in de Onder 18. De Jonge debuteerde in 2019 als jeugdinternational, bij het Future- team van Oranje onder 16. In het verleden speelde De Jonge voor MZC'11 en maakte hij drie seizoenen deel uit van de jeugdopleiding van Feyenoord. Na één jaar bij JVOZ ging hij in 2015 naar NAC Breda. vrijdag 3 juli 2020 GO Sf a (0 Kampioene komt exclusieve padelles geven in Scharendijke Menno Kole Scharendijke -Milou Ettekhoven Tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen heeft Lieven Ge- vaert met Hoek zes oefenwedstrij den op het programma staan. Voor een oefenduel op zaterdag 22 au gustus zoekt de oefenmeester nog naar een tegenstander. Barry van der Hooft Hoek Nederlands kampioene Milou Ettekoven pleit voor meer padelbanen in Zeeland. foto knltb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43