WIM HOFMAN In de nacht 'ÊÊm mmËêm'mÉÈÊm Familie hoopt op einde zaak Frik Yi ZEELAND 13 iém Veroordeelde blijft doodslag op zakenpartner uit Dreischor ontkennen Zeeschepen voeren dwars door de nachten van mijn jeugd, dwars door de golven en het donker en dwars door mijn dromen. Ik hoorde ze dreunen en stampen, hun schroeven maalden geduldig door het zwarte water. Soms bliezen ze uit volle borst lage muzikale tonen, vooral als het mistig was en dan hoorde je boven dien zeer regelmatig het wat hese klagen van de misthoorn. Droevig en bluesy klonk het, ja, maar het gaf een veilig gevoel dat voor een grote behaaglijkheid zorgde. Je hoorde ook wel andere dingen 's avonds en 's nachts. Gepraat, of de radio, of de pendule die in de huis kamer op de schoorsteenmantel stond. Het ding maakte bij het uur of op het halve uur tweetonige slagen: 'ting-tang'. Als het twaalf uur was, duurde het lang voordat ie klaar was, vooral als de klok niet erg goed opge wonden was. Je hoorde dan eerst 'ting'. Dat geluid werd gemaakt door een wigvormige hamer die op een paar koperen snaren viel. Daarna volgde het nog mooiere 'tang', met een an dere hamer. Je lag dan te tellen, want je wilde wel weten hoe laat het was. Soms hoorde je gekraak van de vloer, of van de kastdeur? De kast was nogal vol, dus daar kon niemand inzitten. Of er was opeens geritsel. Een muis achter het behang misschien? Een nachtuiltje dat tegen het plafond botste? Kun je spinnen horen lopen? Ze hebben geen schoenen aan. Als je wakker lag in de nacht hoorde je van alles en nog wat in het donker. Wat je ook dikwijls hoorde, was de Vlissingse wind die suisde en ge luiden maakte alsof hij iets tegen je wilde zeggen. En als je niets terug zei, rammelde hij aan het raam, of hij liet dakpannen roffelen. Of er klapperde een deur, soms zo hard dat mijn moeder riep: 'Is er wat?' En dan antwoordde ik dat er niks was. Dat was niet waar natuurlijk, want je hoorde duidelijk de wind. Het Haagse gerechtshof buigt zich vandaag voor de tweede keer over een voorbereidende zitting in de strafzaak. Alphense ondernemer B. werd op 13 november 2019 tot vijf tien jaar cel veroordeeld voor dood slag op Frik. Geld vormde het mo tief. Volgens officier van justitie Sanne van der Harg keerde B. zich zelf in 2018 ruim 50.000 euro meer uit dan Frik dat jaar ontving. Zij klaagde B. ook aan voor de verduis tering van vijfduizend euro, maar van dat feit werd de Alphenaar door de rechter vrijgesproken. Broertjes De dood van Aldrik Frik op 3 augus tus 2018 wordt vol verbijstering ontvangen. Een week eerder was Frik officieel verhuisd naar Drei- schor in Zeeland. Hij stond op het punt om samen met zijn echtge note een nieuw leven te beginnen als eigenaar van een B&B. Maar aan die plannen kwam op die bewuste vrijdagochtend abrupt een einde. Nietsvermoedend loopt Frik rond 07.50 uur met een kop koffie in zijn hand de trap op in het kantoorpand van zijn bedrijf DBF Communicatie aan de Alphense Ondernemingsweg. Twintig jaar werkt hij dan al samen met BCol lega's omschrijven het duo als 'broertjes' en ook 'twee handen op één buik'. Een schril contrast met dat wat volgt, door rechtbank omschreven als een 'explosie van geweld'. Frik wordt van achteren aangevallen en gewurgd. Zijn hersens worden in- geslagen met een bijl. Wat hem pre cies fataal wordt, blijft onduidelijk, maar Frik wordt door zijn belager zeker twaalf keer op het hoofd ge slagen. Bewijs En die belager is R. B., vindt de rechtbank. De Alphenaar, die op 3 augustus 112 belt met de medede ling dat hij zijn zakenpartner dood heeft gevonden, wordt in septem ber opgepakt en zit sindsdien vast. Het bewijs tegen hem stapelt zich op. Uit gegevens van zijn auto, tele foon en computer blijkt dat B. aan- wezig was ten tijde van het tijdstip van overlijden van Frik. Op zijn kle ding en tas worden bloedspatten gevonden, in een patroon dat aan geeft dat er sprake is geweest van Wat Aldrik is aangedaan, is de overtreffende trap van gewelddadig 'stompend geweld'. Buiten in de bosjes vindt de politie een vuilnis zak met een bebloed keukendoekje, een touw en tie-wraps. Op de zak zitten B.'s vingerafdrukken en het bloed blijkt van Frik. Uit de sloot worden een bijl en een onkruid wieder opgevist. Ongetwijfeld daar weggegooid door B., vindt de recht bank. Tijdens alle zittingen, in het bij zijn van zijn eigen familie en de na bestaanden van Frik, verklaart B. telkens dat hij onschuldig is. ,,Ik heb nooit met geweld te maken gehad", zei hij onder meer. ,,Wat Aldrik is aangedaan, is de overtreffende trap van gewelddadig. Dat kan niet ver der van mij afstaan." Afsluiting B. ging in hoger beroep tegen het vonnis van vijftien jaar cel. Advo caat Schwab, van mening dat er on voldoende onderzoek is gedaan naar andere scenario's: ,,Cliënt ont kent stellig. En bij dat standpunt blijft hij." Ook het OM kwam in verzet. ,,Wij zijn in beroep tegen de vrij spraak voor verduistering", zegt woordvoerder Frans Zonneveld. ,,Verder konden wij ons goed vin den in het vonnis." In aanloop naar de zitting van vandaag, laat de familie van Aldrik Frik via hun advocaat Caroline Re- vis weten 'alle vertrouwen te heb ben in het rechtssysteem'. ,,Ook in het hoger beroep", zegt de raads vrouw. ,,Met deze procedure hopen ze op een afsluiting." vrijdag 3 juli 2020 GO De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator v -j/'ï i/m Verdachte R. B. in de recht bank met zijn advocaat. ILLUSTRATIE RENÉÉ VAN DEN KERKHOF Alphenaar R. B. (60) blijft ook in hoger beroep bij zijn standpunt en is naar eigen zeggen niet ver antwoordelijk voor de geweld dadige dood die zijn zakenpart ner Aldrik Frik (54) uit Dreischor stierf. Dat zegt zijn advocaat Maribel Schwab. ,,Elke seconde die hij in de cel doorbrengt, is er één te veel." Serena Hofman Den Haag - Verdachte R. B.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41