NIEUWS 3 School zette zoon en beste vriend in aparte klassen na gesprek met moeder De 55-jarige vader van een leerling die met zijn auto een basisschool in het Noord-Hollandse Grootebroek binnenreed, deed dat omdat hij woedend was dat zijn zoontje en diens beste vriendje uit elkaar werden gehaald. l Jan van Berkum, voorzitter van het overkoepelende schoolbestuur waar basisschool 't Palet onder valt, verklaart dat de directie had beslo ten een leerling in een andere klas te plaatsen dan zijn vriend. Dit ge beurde na een 'goed gesprek' met de moeder van deze jongen. ,,Het gesprek van twee dagen geleden ging over de voortgang van zijn tijd op onze school'', zegt Van Berkum. ,,We adviseerden haar wat in onze ogen het verstandigst was om te doen voor haar kind. Dat betekende in dit geval dat haar zoon en zijn be- ste vriendje uit elkaar werden ge haald.'' Het Palet, een school voor speci aal basisonderwijs, heeft het ko mende schooljaar vier groepen acht. Volgens Van Berkum is ervoor gekozen omdat dit de onderwijson dersteuning ten goede komt. Begrip De moeder van de leerling had be grip voor deze situatie en ging ak koord, maar de vader bleek later niet achter de beslissing te staan. Hij was het er totaal niet mee eens", weet Van Berkum. ,,Ik weet niet precies wat hem bezielde woensdag, want we hebben hem uiteraard niet kunnen spreken. Maar we weten wel dat er een fors meningsverschil bestond. We vin den het vooral erg voor het kind. Het is een waardeloze gebeurtenis.'' Doodslag De auto, een rode Renault Clio, reed woensdagavond rond 21.00 uur door een gang zo'n 20 meter de school in en richtte daar schade aan. Op dat moment waren 25 leerlin gen en hun ouders in het gebouw voor de afscheidsmusical van groep acht. Wonder boven wonder raakte niemand gewond, maar de schrik zit er bij alle betrokkenen goed in. De politie bevestigde gisteren dat een meningsverschil tussen de va der en de school ten grondslag lag aan de actie. De vader wordt ver dacht van poging tot doodslag, van poging tot het aanbrengen van li chamelijk letsel en vernieling van een gebouw. De verwachting is dat hij de komende dagen blijft vastzit ten gezien de ernst van de feiten. Volgens Van Berkum is het van groot belang het incident een plekje te geven en de zoon van de vader hierin te ondersteunen. ,,Dit is voor ons echt een heel belangrijk, maar moeilijk issue. We zetten alles op alles om voor hem en iedereen een veilige leeromgeving te creëren. Binnenkort nodigen we de leerlin gen en de ouders uit om een ver volg aan het afscheidsfeest te geven. We vinden het erg belangrijk om alles, ondanks wat er is gebeurd, ge past af te sluiten.'' Mijn meisje heeft de hele avond lopen huilen. Dit vergeet zij nooit meer Onder de ouders van de leerlingen ging gistermorgen al het verhaal rond dat een meningsverschil over een klassenindeling de oorzaak was van het incident. ,,Ik snap dat het een ding kan zijn voor je kind, maar ik vind het juist ontzettend goed van deze school dat ze niet alle soorten groepen op één hoop gooien, maar dat ze rekening hou- den met de problematiek van ieder kind", zegt Iris Wijnberg, een van de ouders die tijdens het incident in de school waren. Een andere ouder, Jolanda Spigt, vindt dat de bestuurder van de auto onherstelbare schade heeft aange richt. ,,Mijn kind van 11 durft straks niet meer naar school. Haar ver trouwde omgeving is door die man kapotgemaakt. Voor alle kinderen is dit een heel ingrijpende gebeurte nis. Het gaat hier om kinderen die al moeite hebben met leren. Ze kunnen gebeurtenissen als deze moeilijk verwerken en dat merk je nu ook. Mijn meisje heeft de hele avond lopen huilen. Dit vergeten zij en haar klasgenoten nooit meer.'' Boos Voor de ouders was de identiteit van de verdachte gisteren nog on duidelijk. ,,Maar je kunt wel stellen dat we ongelooflijk boos zijn op hem. Praat een conflict uit of scha kel een mediator in, maar doe alsje blieft niet dit. Hij had wel kinderen kunnen verwonden of dood kun nen rijden. We hebben geluk gehad dat er niemand in de gang liep.'' vrijdag 3 juli 2020 Kleurrijk maatwerk Een 55-jarige vader van een leerling reed basisschool 't Palet binnen. Daar waren op dat moment 25 leerlingen en hun ouders voor de afscheidsm usical van groep 8. foto hh Man reed school binnen na conflict met directie Sebastiaan Quekel Grootebroek - Jolanda Spigt, ouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 3