Hypermoderne duintrap gaat aan Westkapelle voorbij Raad Veere steunt forse belastingverhoging Kermis Middelburg gaat dit jaar niet door 7 Raad voor sloop wijkgebouw De trap is een stuk duurder dan de traditionele duintrappen en raadsleden twijfelen of de mo derne variant echt wel zo duur zaam is. Hij is, uitgesmeerd over vijftig jaar, alleen wat goedkoper Het gaat om een stijging met tien procent in 2021 en 2022 van de on- roerendezaakbelasting boven op de inflatiecorrectie van jaarlijks 1,9 procent. De rioolheffing in 2021 stijgt met 12,3 procent en de afvalstoffenheffing met 12,4 pro cent. De woonlasten nemen daar door volgend jaar voor een Veers omdat de provincie bereid is flink wat subsidie te geven. Toch bestaat er wel een kans dat er in de toekomst modernere trappen komen om van en naar de Veerse stranden te gaan. Dat is te danken aan een voorstel van de fractie van PvdA/GL dat steun kreeg van CDA, DTV en VVD. Daarin staat dat de gemeente sa men met anderen op zoek moet gaan naar een echt duurzame trap die in de toekomst de traditionele houten trappen kan vervangen. Die gaan zo'n twintig jaar mee. Ook hoopt de fractie dat de pro vincie bereid is subsidie te geven. Einde aan een lange discussie Met dit besluit komt er een einde gezin toe met zo'n 12,4 procent. Ook de voorstellen de toeristen belasting met meer dan vijftig procent te verhogen voor iedereen die niet zijn eigen bed meeneemt, en betaald parkeren langs de ge hele kust, kan de goedkeuring krijgen van een raadsmeerder- heid, zo bleek gistermiddag en - avond. Pijnlijk Bij het sluiten van de krant moest er nog wel gestemd worden. Maar in de eerste termijn lieten de coa litiepartijen CDA, DTV en PvdA/GL weten dat ze akkoord gaan met de collegeplannen. Ineke Rijken (PvdA/GL) vindt de verho gingen wel pijnlijk. Zeker de stij ging van de onroerendezaakbelas- aan een lange discussie over de trap bij Schermershoofd. Een jaar geleden stelde het toenmalige college al voor die te vervangen door een bijzondere trap, ontworpen door Lokerse Architecten in Biggekerke. Eén die tegen zand, zout en vanda lisme kan en een levensduur heeft van minimaal vijftig jaar. Het gaat om losse modules die verplaatst kunnen worden. Dankzij dat systeem kan een trap verhoogd worden als bijvoor beeld het duin aangroeit. De Veerse raadsleden vonden het eerste ontwerp te duur, waarna het werd aangepast. Maar ook dat ontwerp haalde het dus niet. ting in combinatie met de riool- en afvalheffing. ,,Toch steunen we die. Inwoners en bezoekers krijgen nu én straks waar voor hun geld." Dat laatste vindt de oppositie van VVD, SGP/CU en Lijst Van Kervinck absoluut niet. Volgens hem maakt het college verkeerde keuzes door, ondanks de corona crisis, vast te houden aan investe ren in nieuwe dorpsvoorzienin gen in Aagtekerke, Oost- en West- kapelle en Serooskerke. Het college verwacht dat het door die crisis dit en volgend jaar 11,5 miljoen euro misloopt. Onder andere wegens veel minder in komsten uit toeristenbelasting (dit jaar -65 procent) en parkeer- heffing. De oppositie vindt dat het college uitgaat van te pessimisti- Claudia Sondervan Vlissingen Lilian Janse (SGP) liet aantekenen dat ze niet instemt met de sloop van het goedlopende wijkcentrum. ,,Onmaatschappelijk", vond ze. Dat krijg je als de gemeente eerst een te bezuinigen bedrage vaststelt zonder zicht op de maatschappelijke gevol gen en daarna gaat kijken hoe aan dat bedrag te komen, stelde zij. ,,Ze hebben een aanzegging dat ze er per december uit moeten. Ze worden in De Combinatie gepropt omdat dat leegstaat. Het lijkt stikken of slik ken. Het lijkt te draaien om geld en stenen en niet om mensen." Pim Kraan (POV) informeerde of de vrijwilligers van Het Palet het bedrag dat ze jaarlijks afdragen aan Het lijkt stikken of slikken. Het lijkt te draaien om geld en stenen en niet om mensen de gemeente niet mogen aanwen den om het gebouw naar het ver eiste niveau van energielabel C te krijgen. ,,Het Palet is een bijzonder plekje, omdat in die wijk nogal wat sche verwachtingen. Marco Wisse wees erop dat het Centraal Plan Bureau (CPB) momenteel veel minder somber is dan eind maart, terwijl het college uitgaat van de maartcijfers van het CPB. Voorbij Ook vertegenwoordigers van werkgevers en toeristenbranche stelden dat ze rekening houden met 'maar' 20 tot 25 procent min der toeristen over heel 2020. Jan de Regt (gezamenlijke werkgevers) zei dat die afname met 65 procent 'nergens op slaat'. Ook zei hij dat de verhoging van de toeristenbe lasting van 1,30 naar 2 euro wordt afgewezen. ,,Veere stond bekend als een gastvrije gemeente, maar dat lijkt voorbij." voorzieningen zijn verdwenen. Veel van de gebruikers daarvan zijn naar Het Palet gekomen. Als Het Palet moet worden opgeknapt, mijn zegen heeft u, dan maar een tegenvaller. Dat is beter dan de botte bijl", zei Kraan tegen wethou der Rens Reijnierse. Reijnierse erkende de bijzondere historie van het wijkgebouw maar volgens hem is die afdracht van tus sen de zes- en tienduizend euro per jaar niet genoeg om het pand een energielabel C te doen krijgen. Hij zei de raad dat er komend najaar nog behoorlijk wat gesprekken met de vrijwilligers komen over de overstap naar De Combinatie. ,,Al verwacht ik niet verder te komen dan 'nou ja, dan moet het maar'." Dure scholen Er gaat in elk geval niet meer geld naar de nieuwe Oost-Souburgse scholen dan de 11,9 miljoen euro in 2021, waar de gemeenteraad don derdag mopperend mee akkoord ging, beloofde Reijnierse. Nu alvast tonnen extra klaarzetten voor het geval dat de stijgende bouwkosten voor het derde jaar op rij zes pro cent omhoog zullen gaan, vonden CDA, SGP, POV nogal voorbarig. Pim Kraan vindt het hele budget te gortig. ,,Dit bouwplan wordt zeker niet sober en doelmatig, maar met toeters en bellen die dan wel zijn toegezegd, maar waar Rupsje Nooitgenoeg in Oost-Souburg nooit tevreden mee zal zijn." ,,We zullen niet komen om extra geld", beloofde Reijnierse. Het is wel nodig voor deze 'ultieme po ging' om de lange jaren durende wens tot verbetering van de scho len uit te laten komen, zei hij. Om die reden ging de hele raad 'met ge zonde tegenzin' van de POV ak koord. kapsalonjj MIDDELBURG De kermis in Middelburg gaat dit jaar niet door. Ondanks coronaversoepe lingen die sinds woensdag van kracht zijn, heeft de gemeente het evenement geschrapt. De kermis stond gepland voor 7 tot 14 augustus. De attracties zou den verdeeld worden over de Markt en Plein 1940. „Handha ven van de 1,5 metermaatregel is tijdens zo'n kermis op die plek ken te moeilijk", zegt een woordvoerder. Het standwer- kersconcours, dat donderdag 13 augustus in de Lange Delft zou plaatsvinden, is om dezelfde re den geschrapt. Over het doorgaan van andere kermissen in Zeeland is nog niks bekend. vrijdag 3 juli 2020 Het Palet wordt niet gered De Veerse gemeenteraad wil deze trap niet: niet duurzaam genoeg en te duur. foto lokerse architecten Er komt definitief geen hyper moderne trap bij de duinover gang Schermershoofd bij West- kapelle. De Veerse gemeente raad besloot in meerderheid dat die trap voor het begin van het seizoen 2021 vervangen wordt door eenzelfde 'klassiek' exemplaar. Emile Calon Westkapelle De inwoners van Veere en de toeristen moeten volgend jaar zo goed als zeker veel meer be lasting betalen. De plannen voor die verhoging kunnen re kenen op steun van de meer derheid van de Veerse gemeen teraad. Emile Calon Domburg Drie smeekbedes van gebrui kers van wijkcentrum Het Palet mochten niet baten. De ge meenteraad van Vlissingen ging gisteren akkoord met de sloop en afstoting van een groep ge meentelijke gebouwen, waaron der het wijkcentrum in het Mid dengebied. - Lilian Janse, SGP Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. haarwerken Ook voor alopecia problemen Binnenhof 1 Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35