II Stel uw testament niet uit en bezoek onze lezing Erfrecht planning 6 Middelburgse ouderen kunnen met seniorentaxi de stad weer in Erfrechtspecialist Kelly Boermans geeft een gratis lezing op dinsdag 21 juli om 12:30 en 15:00 uur in Arion Hotel in Vlissingen. «ion „Vandaag is het feest! Het is de eer ste keer in drie maanden dat ik weer door de stad rijd", glundert de Mid delburgse Beatrix Meindertsma (84) vanachter haar mondkapje. Sa men met Ger van Waegeningh (87) en Cathrien Hamerlink (88) is ze donderdagochtend een van de eer ste passagiers van de seniorentaxi bus van Taxibedrijf De Vlieger. En dat betekent nogal wat voor het drietal. Als leden van de groep 'Actie behoud Servicebus 569' zijn ze al bijna een jaar in de weer. Het lukte de groep weliswaar niet om de servicebus te redden - de dienst is gestopt sinds 1 mei 2020 - maar wel om een alternatief het leven in te roepen. ,,Dit is een tijdelijke op lossing", zegt Van Waegeningh. ,,Tot 1 januari rijdt de taxibus op dinsdag en donderdag. Daarna komt de buurtbus, die moet weer vijf dagen per week gaan rijden." Eenzaamheid De dames zijn overduidelijk blij met de seniorentaxibus. Ze bena drukken hoe belangrijk zo'n dienst is voor ouderen. ,,Ik kan niet ver lo pen, dus zonder vervoer zit ik echt aan huis gebonden", zegt Hamer link. Zeker in combinatie met de coronamaatregelen leidde dat de af gelopen maanden tot eenzaamheid. ,,Als de bus niet rijdt, is het voor veel senioren elke dag lockdown", zegt Meindertsma. J e kan nergens heen. Drie maanden thuiszitten was echt een ramp voor mij. En nu Als de bus niet rijdt, is het voor veel senioren elke dag lockdown is het eigenlijk een dubbele opluch ting: de lockdown is voorbij én we hebben weer vervoer." Als de bus een scherpe bocht neemt, vliegt haar rollator door de achterkant van de wagen. ,,Ik heb hem toch echt op de rem gezet hoor", lacht ze. Dat ze mondkapjes moeten dra gen, vinden de vrouwen geen pro bleem. ,,We lijken wel boeven", la chen ze. ,,Je hebt geen lippenstift meer nodig", merkt Hamerlink op. Meindertsma verheugt zich erop dat ze koffie kan drinken in de stad. Van Waegeningh zegt dat ze vooral blij is dat ze op donderdag weer naar de markt kan. ,,En we hebben wel een heel aardige chauffeur ge troffen", voegt ze eraan toe, wij zend naar taxichauffeur Percy Te lussa (37). Hij begrijpt wel waarom zijn passagiers zo opgetogen zijn. ,,Je gaat langs al de tehuizen, dus passagiers hoeven niet ver te lopen. Als ze gewoonlijk een busje willen bestellen, moeten ze twee uur van tevoren bellen. Nu kunnen ze ge woon instappen wanneer ze wil len." Zelf geniet Telussa ook wel van de route. ,,Het rondje is heer lijk", zegt hij. Loskade Betekent dit dan dat de actiegroep nu definitief met pensioen kan? ,,Nou, er is nog één klein dingetje", zegt Van Waegeningh. ,,De route is niet helemaal goed." Ze legt uit dat de bus volgens de dienstregeling stopt op de Loskade en niet bij de bushalte naast het treinstation. Dit heeft ermee te maken dat de taxi bus officieel geen lijnbus is en dus niet over de Stationsbrug mag rij den. ,,Maar voor senioren is dat toch nog een flink eind lopen van en naar het station", zegt ze. ,,Ik hoop dat ze daar nog een uitzondering voor kunnen maken." Erfrechtplanning biedt u advies op maat. www.erfrechtplanning.nl vrijdag 3 juli 2020 'Het is een dubbele opluchting' Al enkele maanden moesten se nioren het doen zonder Service bus 569. De dienst, die vijf dagen per week door de buiten wijken van Middelburg reed, was door de gemeente wegbezui- nigd. Een aantal passagiers was boos en richtte een actiegroep op. Met resultaat. Myrthe Prins Middelburg Ger van Waegeningh, Beatrix Meindertsma, Cathrien Hamerlink (vlnr) zijn blij dat ze met de taxibus meekunnen. foto's dirkjan gjeltema - Beatrix Meindertsma Chauffeur Percy Telussa ge niet ook van het rondje met de senioren. ADVERTENTIE Veel mensen willen alles rondom hun erfenis goed geregeld hebben. Wat zijn bijvoorbeeld voor de nabestaanden de financiële en juri dische gevolgen? Vaak wordt dat uitgesteld want 'het is duur en ingewikkeld, of dat doen we volgend jaar wel'. Een goed testament kan u behoeden voor onnodige verrassingen. In een veilige setting, die volledig aan de RIVM richtlijnen voldoet, hoort u tijdens deze dui delijke lezing van onze adviseur wat de wet telijke regelgeving is, waarmee u rekening moet houden, wat u kunt verwachten en hoe u uw testament het beste kunt vastleggen. Miljoenen Nederlanders hebben geen of verouderd testament Het is fijn wanneer u zeker weet dat het goed zit met uw nalatenschap. Een waterdicht testament zorgt ervoor dat zaken goed ge regeld zijn én het bespaart uw nabestaan den zorgen, belasting en eigen bijdrage in de zorg. De adviseurs van Erfrechtplanning weten als geen ander hoe belangrijk het is om de regie te houden over uw leven en na latenschap. "Meer dan 11 miljoen Nederlanders hebben geen testament, en veel testamenten zijn verouderd", vertelt erfrecht-specialist Kelly Boermans. Een kwalijke zaak. Zeker in deze tijden. Wist u bijvoorbeeld dat het sinds 2010 dooreen wetswijziging vaak fiscaal gunstig is om de kinderen én kleinkinderen te laten er ven? Regelmatig wordt de maximale vrijstel ling voor de erfbelasting - 20.946 euro - aan de kleinkinderen toebedeeld. Dit gaat echter wel ten koste van de erfenis van de kinderen. Spaarrekening of afbetaalde woning? "Ook is de eigen bijdrage in de zorg sinds 2013 onder meer afhankelijk van het vermo gen. Een groot aantal testamenten is daar niet op aangepast", aldus Boermans. Bij aan wezigheid van spaargeld of wanneer de wo ning is afgelost, is het verschuldigde bedrag hoger dan wanneer er niets op de bankre kening staat of afgelost is. Hoe meer vermo gen, hoe meer u betaalt aan eigen bijdrage in de zorg. Dit kan snel oplopen tot 2.400 euro netto per maand. Om nog maar te zwijgen van het hoge bedrag aan erfbelasting dat erfgenamen vaak moeten betalen bij een Wilt u weten of uw testament waterdicht is en of dat u kunt besparen op de eigen bijdrage in de zorg en erfbelasting? Meld u aan voor één van de volgende mogelijkheden: Een gratis lezing, op dinsdag 21 juli 12.30 uur of 15:00 uur in Arion Hotel in Vlissingen. De lezing duurt 1 uur. Een gratis videolezing (online), op een tijdstip dat het u het beste uitkomt. Een vrijblijvend videogesprek (online), 1 -op-1 op afspraak met onze adviseur. Persoonlijk advies bij u thuis, 1-op-1 met onze adviseur bij u thuis. Meer informatie, of voor het maken van een afspraak, kunt u bellen met 085 - 303 76 87 of kijk op de website: www.erfrechtplanning.nl praktisch afbetaalde woning. Gelukkig kun nen al deze kosten beperkt worden met een goed testament. Levenstestament groeit in populariteit Naast een testament, kiest ook een groeiend aantal Nederlanders vooreen levenstestament, weet Boermans. "In een levenstestament is vastgelegd hoe de zaken geregeld moeten worden als iemand dit zelf niet meer kan. Bij voorbeeld door de gevolgen van dementie of een beroerte. In een levenstestament staat onder meer wie zich over de financiën buigt, wie beslissingen neemt bij medische kwesties en wat er met de huisdieren gebeurt." Omdat een groot percentage van de Neder landse bevolking niet weet wat verstandig is of helemaal geen testament heeft, geeft Erf rechtplanning nu ook gratis online lezingen (webinars) om u te behoeden voor de nega tieve gevolgen van geen of een verouderd testament. Kosteloos informatie en advies inwinnen Wilt u ook weten of u kunt besparen op de eigen bijdrage in de zorg en erfbelasting? Meld u kosteloos aan voor de lezing op dinsdag 21 juli om 12:30 uur of 15:00 uur in Arion Hotel Vlissingen. Het adres is Boulevard Bankert 266 in Vlissingen. In een comfortabele setting vertelt een erfrechtspecialist u geheel vrijblij vend en volgens de geldende RIVM richtlijnen wat u moet weten over een goed (levens)testament. Kelly Boermans Lezing bijwonen Wees zeker van uw plek en meld u voor een gratis lezing aan via: www.erfrechtplanning.nl 085 - 303 76 87 of info@erfrechtplanning.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34