s? Miljoenendeal is niet compleet PvZ pleit voor extra politiecapaciteit n Maak jij de mooiste zomerfoto van 2020? Paard 2 Elektriciteit en vooral waterstof zijn de sleutel woorden bij voor het versterken van de positie van de Zeeuwse havens en industrie. Y COMPENSATIEPLAN DEEL IV Commentaar in de miljoenendeal tussen Zeeland en Den Haag zit een ver dacht onderdeel. Het is het onderzoek naar de versterking van de industrieën en havens. Groene waterstof en groene elektriciteit moeten er de basis worden van de chemische pro cessen. Dit klinkt meer als een logische verandering dan als versterking van de economische structuur. Toch is juist dit deel van het steunpakket niet te versmaden. Met een snelle verduurzaming van de industrie kan Zeeland een flinke slag slaan. Het belangrijkste effect is behoud van het bestaande werk bij de grote bedrijven. De miljoenendeal gaat eigenlijk over méér werk, maar als je vergeet de huidige banen te borgen, is streven naar extra werk zinloos. Voor de continuïteit van de grote industrieën in en rond de Zeeuwse havens is het belangrijk dat zij tijdig en tegen accep tabele kosten de energieomslag kunnen maken. De aanlanding van Noordzeestroom en de uitbreiding van het hoogspannings net naar de Kanaalzone zijn er de basis voor. De productie van groene waterstof zou het helemaal af maken. De fabriek zelf en de nieuwe activiteiten die je er omheen mag verwachten, leve ren zeker banen op. Maar er zit een addertje onder het gras. De Maasvlakte is een van de twee plaatsen waar de elektriciteit van nieuwe windparken aan land zal komen. Over de andere locatie heeft minister Eric Wiebes nog geen besluit genomen. Dat móet Zeeland zijn. Anders is een heel groot deel van de miljoenen deal meteen al waardeloos. Zonder aanlanding van extra Noordzeestroom is een deel van het steunpakket waardeloos Statenlid Francois Babijn vraagt of het dagelijks provinciebestuur met hem eens is dat een extra beveiligde gevangenis, een beveiligd hotel voor rechters en een extra bevei ligde rechtbank meer criminele ac tiviteiten aantrekken. Hij is bang voor ontsnappingspogingen en aanslagen. De beveiligde instellingen vor men de Law Delta, een van de maatregelen waarmee het kabinet Zeeland compenseert voor het mis- ALMANAK De man is gek op honden. Al een jaar of veertig traint en ver zorgt hij de viervoeters, thuis heeft hij er drie rondlopen. Ie dere dag wandelt hij een flink stuk met de honden. Moeten ze hun behoefte doen, ruimt hij het netjes op. Toch verschuift zijn dierenliefde de laatste tijd. lopen van de marinierskazerne in Vlissingen. Ze komen op de be oogde plek van de kazerne. Deze week werd bekend dat de politie in Zeeland mensen tekort komt. Volgens districtschef Joost Manusama vormt de onderbezet ting geen gevaar voor de veiligheid. Als in 2026 de Law Delta er is, is dat wel anders, denkt Babijn. Partij is door komst gevangenis bang voor ontsnappingspoging en en aanslagen Hij wil dat extra politiecapaciteit wordt aangetrokken om de veilig heid van de Zeeuwse burgers te ga randeren. Tip? redactie@pzc.nl Wordt het tijd voor een nieuw huisdier, een paard misschien? Toen hij deze week over het strand liep, was hij overtuigd. De volgende dag al belde hij een fokker, zijn paard komt binnen kort. Maar waarom is hij opeens zo'n fan? „Simpel. Als een paard poept, mag je alles laten liggen." Raad: Los drukte verkeer snel op Schoolklas uit Oost-Souburg doet mee aan tv-show Groep 7 van basisschool De Burcht-Rietheim uit Oost-Souburg mag mee doen met Lang Leve de Muziek Show, een muzi kaal jeugdprogramma van AVROTROS. De klas werd geselec teerd uit 64 basisschool klassen en zal Zeeland vertegenwoordigen. In zeven afleveringen strij den de klassen om de titel Muzikaalste Klas van Nederland. Daarbij spe len ze quizzen en spellen. Alle klassen mogen op treden op het Kerst Mu- ziekgala 2020, waarbij ook koningin Maxima aanwezig is. De tv-show is vanaf 31 oktober te zien op NPO Zapp. WEMELDINGE Werkzaamheden aan Zandweg Vraag aan iemand van buiten de provincie: 'wat schiet je te binnen als je aan Zeeland denkt?' Vakantie, de Deltawerken, stranden, oude stadjes, mooie dorpjes, Bl0f of Ra coon. Misschien zegt een grappen maker wel mariniers... Maar de kans dat iemand 'industrie' zegt is niet zo groot. Toch herbergt Zeeland één van de grootste verzamelingen van che mische bedrijven in Noordwest Europa en is North Sea Port (havens van Zeeland en Gent) een belang rijk havengebied. Meer dan 33.000 Zeeuwen zijn voor hun dagelijks brood afhankelijk van de havens en de industrie. Geen wonder dat in het compensatiepakket voor het af blazen van de marinierskazerne aandacht is voor het versterken van de positie van de Zeeuwse havens en industrie. Stroom aan land Elektriciteit en vooral waterstof zijn daarbij sleutelwoorden. Aan de oevers van de Westerschelde komt de stroom van de windparken op zee aan land. In april kwamen de eerste megawatts van het windpark Borssele via Vlissingen-Oost op het Nederlandse elektriciteitsnet. Voor de kust van Noord-Holland komt een groot windpark, IJmuiden-Ver, dat meer elektriciteit produceert dan het stroomnet in de Randstad aan kan. De kans is groot dat ook deze stroom aan land komt in Vlis- singen-Oost. Met de afspraken in het compensatiepakket is die kans nog groter geworden. Minister Eric Wiebes (Economische Zaken en Klimaat) neemt hierover dit jaar een beslissing. Met al die stroom VLISSINGEN Het is zomerEn of je nu thuis blijft, op het strand lui ert of naar het buitenland gaat, wat is er dan leuker dan mooie foto's te maken, die te delen met de rest van de wereld en daarmee kans te ma ken op leuke prijzen? Stuur tot 24 augustus je leukste zomerfoto in via pzc.nl/zomerfoto. Gemaakt in je eigen woonplaats of misschien wel op honderden kilometers af stand. Mooie prijs De grappigste, zonnigste of bijzon derste zomerfoto's verschijnen in de krant en op onze website. Alle inzenders maken kans op een mooie prijs. Een selectie van de zomerfoto's verschijnt vanaf volgende week op een speciale pagina in de krant en op de website. De pagina staat twee keer per week in het regiokatern, op dinsdag en vrijdag. De laatste pa gina verschijnt eind augustus. Beroemde fotograaf Foto's in liggend en staand formaat zijn welkom. Een tip: de mooiste foto's moeten het hebben van het moment waarop ze gemaakt zijn. Zorg dat je foto een gebeurtenis vastlegt die niet op elk moment ge maakt kan worden. De beroemde fotograaf Cartier Bresson noemde dit 'het beslis sende moment'. vrijdag 3 juli 2020 De extra beveiligde gevangenis die in Vlissingen komt, vergroot volgens de Partij voor Zeeland de kans op criminaliteit. En dat uitgerekend in een provincie waar de politiesterkte niet op orde is. Ernst Jan Rozendaal Middelburg ARNEMUIDEN Inwoners van Arnemuiden moeten niet nog eens tientallen jaren hoeven wachten op een oplossing voor de verkeersproble men. Daarom moet er zo snel mogelijk een oplos sing komen voor de drukte in het dorp, liefst voordat het vakantiepark Water park Veerse Meer klaar is. Wat de gemeenteraad van Middelburg betreft wordt daarom niet alleen gekeken naar de aller beste oplossing voor de lange termijn, maar ook naar het verbeteren van de bestaande wegen in en rond Arnemuiden. Het college moet met con crete voorstellen komen. HILVERSUM De gemeente Kapelle en waterschap Schelde- stromen nemen van maandag 6 tot vrijdag 10 juli de Zandweg tus sen Wemeldinge en Ka pelle onder handen. Een deel van de weg krijgt nieuw asfalt, er wordt een nieuwe duiker onder de weg gelegd en een deel van het fietspad wordt verbreed, zodat fietsers op een ander, minder gevaarlijk punt de weg kunnen overste ken. Tijdens de werk zaamheden zijn de hele rijbaan en het fietspad afgesloten voor door gaand verkeer. Het ver keer wordt omgeleid. Chemische Theo Giele Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30