Dessers begonnen bij Genk: 'Het beste moet nog komen' Verstappen: 'Iedereen is voor mij gelijk in de wereld' Derby: 'Dit leer je niet op de cursus' (i 21 RACISME waar we allemaal terechtkunnen, ik kan daar toch niets aan veranderen. En kan het niet? Nou, dan houdt het op.'' Graag ziet hij het circus eens naar het Italiaanse Mugello gaan, waar hij nog nooit heeft gereden. Of Por- timao in Portugal. Maar eerst dus anderhalve week 'kamperen' en twee keer racen op de Red Bull Ring, waar hij vorig jaar won. „La ten we maar eens op de baan uit gaan zoeken waar we nu staan. Daar hebben we nu wel lang genoeg over gepraat.'' voorganger Frank Lampard vorig seizoen nog bijna naar de Premier League. Maar zie: het tij is inmiddels vol ledig gekeerd. Sinds kerst presteert geen enkele club beter dan Derby. Op een virtuele ranglijst staan Cocu en zijn mannen eerste. In de echte stand inmiddels zevende, op één puntje nog maar van een play- offplek, met nog zes duels te gaan. ,,Door alle gebeurtenissen is de groep heel hecht geworden'', ziet Cocu. ,,En spelers begrijpen steeds beter hoe we willen spelen. Ver zorgd, opbouw van achteruit. Zo'n beetje elke wedstrijd zijn vijf van de elf basisspelers talenten uit de eigen jeugd. Afgelopen zomer koos de club bewust voor die koers en het was een reden waarom ik ben ingestapt. Maar zo'n project heeft logischerwijs wel tijd nodig.'' Rooney Daarnaast pakte de komst van Wayne Rooney in januari gewel dig uit. Cocu: ,,34 jaar, Rooney, maar nog steeds in staat het ver schil te maken. Mooi hoe dingen kunnen gaan: in ons eerste tele foongesprek zei ik dat ik hem 'op 10' voor me zag. Was Wayne het mee eens. Maar dan ga je samen werken en misschien wel tot ver rassing van ons allebei drukt hij nu zijn stempel als controlerende middenvelder.'' De midweekse zege op Preston leverde nog iets aardigs op: de tus- senbalans van Cocu is nu exact gelijk aan die van zijn bejubelde voorganger Lampard vorig jaar: 40 duels gespeeld, 16 zeges, 12 keer ge lijk, 12 nederlagen, 60 punten. Lampard bereikte dus de play offs. Promoveerde op een haar na en is nu manager van Chelsea. ,,Maar we zijn er nog ling niet, hoor'', zegt Cocu. ,,We krijgen nog vijf teams uit de top 6. Maar door onze comeback gaan we die duels nu spelen met louter positieve druk. We zijn met een nieuwe se lectie begonnen de vorige zomer, natuurlijk zijn de play-offs altijd de ambitie, maar ik heb niet voor niets voor vier jaar getekend. Om de bovenste zes plekken meedoen, is voor dit eerste jaar al positief.'' Cyriel Dessers speelde de afgelo pen jaren in Nederland voor NAC, FC Utrecht en Heracles. Op z'n 25ste gelooft de Belg dat hij nog stappen kan zetten. Racing Genk is volgens hem de ideale club om dat te doen. ,,Ik ben redelijk laat in het profvoetbal gekomen en heb daardoor ook nog veel te leren. Ik ben ervan overtuigd dat dit een club is waar dat zeker moet kun nen. Dit is een grote stap vooruit. Van een goede middenmoter naar een topclub. Ik was er ook aan toe en ik ben heel blij om eindelijk voor een topclub te kunnen spe len. ,,Bovendien is Genk niet zo maar een club voor mij. Genk is mijn club. Het is altijd een droom geweest om hier te spelen, al sinds ik achttien jaar geleden begon en Wesley Sonck zag spelen. Ze wer- Voetbaltechnisch en tactisch heb ik heel veel geleerd, onder anderen van Ten Hag den kampioen en speelden Champions League en ik zag Sonck scoren tegen Real Madrid. ,,Als 7-jarige jongen heb ik hier tests afgelegd, maar jammer ge noeg ben ik toen niet bij de club gekomen. Er zijn wel een paar mo menten geweest dat we dichter bij elkaar kwamen qua niveau, maar de timing moet ook perfect zijn. Nu is het voor mezelf en de club een goed moment.'' Dessers werd afgelopen seizoen topscorer in de Nederlandse com petitie; net als Feyenoorder Steven Berghuis scoorde de Belgische aanvaller vijftien keer. ,,Het is weer een heel nieuwe start. Ik moet de competitie ook weer le ren kennen na vier jaar weg te zijn geweest'', aldus Dessers, die in 2016 naar Nederland werd gehaald door NAC. ,,Maar ik denk dat de uitdaging heel leuk is. Ik ben wel overtuigd dat ik veel ga scoren en assists ga geven.'' De Ligt Een journalist stelde gisteren op de persconferentie dat de eredivi sie de reputatie heeft een aanval lende competitie te zijn, waar ver dedigen geen prioriteit heeft. Des- sers is het daar niet helemaal mee eens. ,,Ik heb tegen Matthijs de Ligt gespeeld, die voor 85 miljoen euro verkocht is aan Juventus. Ik denk toch dat hij een goede verde diger is. En hij is niet de enige. Ik heb in Nederland gewoon tegen prima verdedigers gespeeld. Ik weet dat de Belgen een beetje schamper kunnen doen over de Nederlandse competitie, maar er wordt daar een goed niveau ge haald.'' Dessers, die een Nigeriaanse moeder heeft en kort voor het uit breken van de coronapandemie voor het eerst werd uitgenodigd voor de nationale ploeg van Nige ria, vindt dat hij in de eredivisie vooral een volwassen spits is ge worden. ,,Ik ben als jongen daar heen gegaan en keer nu terug in België als een volwassen voetbal ler. Toen ik naar Nederland trok, dicht ik dat ik heel hard trainde, maar nu besef ik dat ik toen nog niet de echte topprof was. Ook al deed ik wel mijn best. ,,Voetbaltechnisch en tactisch heb ik veel geleerd, onder anderen van Erik ten Hag bij FC Utrecht. Er is ook een bepaalde rust in mijn hoofd gekomen als ik voor de goal kom. Dat heb ik ook getoond afge lopen seizoen, denk ik. Ik denk daarom dat het beste nog moet komen.'' r. sL vrijdag 3 juli 2020 GO alles anders M Bij zijn aan komst in Oostenrijk. FOTO AFP SPIELBERG In coronatijd was hij de meest besproken cou reur en dat was gisteren niet anders in Oostenrijk. En na tuurlijk sprak Lewis Hamilton weer over racisme en diversi teit. Een paar weken terug richtte hij nog zijn pijlen op zijn collega's, die wat hem betreft veel te stil bleven in het racisme- debat. „Maar mensen interpreteerden het alsof ik me alleen tot de cou reurs richtte, wat niet zo was", legde Hamil ton op de Red Buil Ring uit. „Het was gericht aan onze hele branche. Ik loop hier al langer mee rond en dit is niet het moment om te zwijgen, we moeten veel doen als sport'', aldus de 35-jarige Brit, die in Oostenrijk in een zwarte Merce des start met daarop de bood schap 'End Racism'. Max Verstappen voelde zich de laatste weken minder geroepen om zich uit te spreken, maar hij staat absoluut achter de missie van Hamilton (foto onder), zo vertelde de Nederlander. ,,Ik denk dat niemand het eens is met racisme. Dus daar hoef je het ook niet zo heel lang over te heb ben, wat mij betreft. Voor mij is iedereen ge lijk in deze wereld." Had hij zich aangespro ken gevoeld toen Ha milton op Instagram vertelde dat hij meer van zijn collega's wilde horen? „Hij bedoelde de gehele gemeenschap, hè'', aldus Verstappen. ,,Het is natuurlijk goed om iets naar buiten te brengen, maar je moet wel op letten dat het positief is. En heel voorzichtig zijn met wat je schrijft of plaatst.'' Cyriel Dessers beleefde giste ren zijn eerste werkdag bij Ra cing Genk. De voormalig spits van Heracles trainde mee en werd voorgesteld aan de pers. Dessers toonde zich ambiti eus. ,,Ik ben wel overtuigd dat ik ook hier veel ga scoren.'' Sportredactie Rotterdam/Genk - Cyriel Dessers (25) Cyriel Dessers komt het veld op voor zijn eerste training als speler van Racing Genk. foto belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21