Hier krijg je Vaker conflict om kinderen Advocaten zien in coronatijd ook problemen met alimentatie JOL 'Praat niet over krimpregio's. Het moet trotser en zelfbewuster' Ria (66) krabbelt weer op na corona Er leven bizarre, mooie en fascinerende beestjes op aarde. Insecten zijn er ook in vele verschijningsvormen. Een genot om naar te kijken, maar soms hebben we last van ze. Zoals van de eikenprocessierups. Ongediertebestrijder Traas heeft het deze dagen razend druk met het opruimen van de nesten.zeeland5 Dat constateren het Kenniscen trum Kind en Scheiding in Voor burg en de Nederlandse Vereni ging van Familierechtadvocaten (vFAS). Uit cijfers van de Raad voor de Rechtspraak blijkt dat er in de maand mei 124 kort gedingen over omgangsregelingen waren: een re cord sinds 2017, dat losstaat van an dere procedures over omgang. Uit een enquête onder driehon derd echtscheidingsadvocaten blijkt bovendien dat zij de voorbije maanden te maken kregen met cliënten die door inkomensverlies alimentatieproblemen hadden. „Vooral bij ondernemers en zzp'ers die inkomsten zagen wegvallen'', zegt voorzitter Alexander Leuftink van vFAS. Meer dan de helft van de advoca ten geeft ook aan dat de corona maatregelen door voormalige ech telieden aangegrepen worden om Is de ander wel te vertrouwen als het gaat om het naleven van de coronaregels? kinderen bij de andere ouder weg te houden. „Corona leidt tot meer proble men bij de omgang'', aldus Leuf- tink. ,,Vaak draait het om de angst bij één van de ouders: is de ander wel te vertrouwen als het gaat om het naleven van de regels?'' Ouders weigeren dan hun kinderen nog langer mee te geven, of komen ze juist niet meer halen. Ook het Kenniscentrum Kind en Scheiding ziet de problemen. ,,Vaak gaat het om gescheiden ou ders bij wie het toch al niet zo lek ker liep. Je kunt van corona ook ge bruik of misbruik maken'', meldt Wendy van Vliet van het Kennis centrum. Scheidingsadvocaten voorspel len inmiddels een hausse aan echt scheidingszaken. De bezoekcijfers van verder-online.nl, een website waarop mensen zich oriënteren op echtscheidingen, waren de voor bije vier maanden 40 procent ho ger dan vorig jaar. Uit de enquête blijkt dat een klein deel van de ruim driehon derd ondervraagde advocaten denkt dat er zelfs minimaal 50 pro cent meer echtscheidingen zullen komen. Bezinnen Het aantal concrete echtscheidin gen is echter nog niet zichtbaar ge stegen. Mogelijk is dat een gevolg van financiële onzekerheid. Echt scheidingsadvocaat Eva Schijven uit Arnhem denkt ook dat mensen zich ook nog wat langer bezinnen. „Mensen komen elkaar meer tegen en zoeken dan misschien soms toch nog naar een oplossing.'' »P10 Uitslag stemming tol op onze website DEN HAAG Gisteravond was de verwachting dat de Tweede Kamer rond middernacht pas zou stem men over het voorstel om de af schaffing van de tol op te nemen in het compensatiepakket voor de ma rinierskazerne. De uitslag was te laat om mee te nemen in deze krant, maar kijk voor het laatste nieuws op onze website. Zomertip Lees de prachtige nieuwe Allende 20°C Nieuwsmedia CDA-kroonprins Hugo de Jonge ziet geen tegenstelling tussen stad en platteland ËvicsrM Verzorgende werd zelf slachtoffer van het virus en haar herstel gaat moeizaam »P8 jeUkvan De coronacrisis leidt tot een re cordaantal conflicten tussen gescheiden ouders over de om gang met hun kinderen. Ook het betalen van alimentatie voor kinderen staat onder druk. Eric Reijnen-Rutten Yolanda Sjoukes Den Haag —Alexander Leuftink, voorzitter vFAS WERELD BIBLIO TH EEK ISABEL ALLENDE BLOEMBLAD VAN lil Wisselvallig weer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1