Kökcü: Ik moet nu meer doelpunten gaan maken 19 Kort Sport loopt 1,5 miljard mis De Nederlandse sportsector loopt tot i au gustus zo'n 1,5 miljard euro aan inkomsten mis als gevolg van de coronacrisis. Door kos tenbesparingen en financiële steunmaatre gelen van de overheid kan de sector een aan zienlijk deel daarvan opvangen. Het Mulier Instituut, dat onderzoek doet naar de gevol gen van de coronamaatregelen, denkt dat de totale schade voor de sport in Nederland tot nu toe 400 tot 600 miljoen euro bedraagt. MOTORSPORT Van der Mark naar BMW Michael van der Mark komt volgend seizoen uit voor BMW. Dinsdag werd al bekend dat de 27-jarige Van der Mark Yamaha na dit sei zoen gaat verlaten, omdat hij naar eigen zeg gen toe is aan een nieuwe uitdaging. Van der Mark reed sinds 2017 voor Yamaha. In de ja ren daarvoor kwam hij uit voor Honda. De Nederlandse coureur hervat het seizoen in het WK Superbike eind deze maand in het Spaanse Jerez, nog in dienst van Yamaha. Roland Garros laat fans toe Op Roland Garros zijn toeschouwers wel kom. De organisatie gaat uit van een maxi male capaciteit van 50 tot 60 procent van het aantal fans dat normaal op het tennispark in Parijs wordt toegelaten. In de grote stadions mogen groepen van maximaal vier mensen bij elkaar zitten, een lege stoel scheidt de groepen. Rond de kleinere banen blijft de helft van de stoeltjes onbezet. Roland Gar ros duurt van 21 september tot 11 oktober. KNVB kan zwaar straffen Bezoekers van duels in het betaald voetbal die coronaregels overtreden, riskeren een stadionverbod van drie maanden. Dat staat in de KNVB-richtlijnen voor het komend seizoen. Eventueel is ook een alternatieve straf mogelijk waarbij een aantal uren onbe taald werk wordt gedaan voor een club. Voor de schending van een coronaregel geldt dan een tijdsduur van zes tot en met negen uur. Quote van de dag 'Alleen jij ervaart nu dat donker geen licht toelaat Hakimi Van Real naar Inter Seizoen is klaar voor Rodrigo Orkun Kökcü (19) tekende gisteren tot 2025 bij in de Kuip. De middenvelder weet dat adel verplicht is bij Feyenoord. ,,Als mensen mij anders gaan bekijken, is dat prima. Ik moet het gewoon laten zien.'' Zaakwaarnemer Ali Dursun grin nikt. De man die Frenkie de Jong naar FC Barcelona bracht, liet Orkun Kökcü gisteren tot 2025 bij tekenen bij Feyenoord. Hij ziet zijn beschermeling na het zetten van zijn handtekening langs een paar cameraploegen lopen, wat schril af steekt bij de invasie van televisie stations toen De Jong vorig jaar in Catalonië tekende. Met andere woorden, er is nog wel een vol gende stap te zetten in het voetbal leven van Kökcü (19). ,,Maar eerst bij Feyenoord'', zegt de middenvelder lachend. ,,Hier in Rotterdam blijven, dat zat altijd in mijn hoofd. Ik heb een seizoen als basisspeler achter de rug, maar helaas waren we vanwege het coro navirus in maart al klaar. Ik wist dat ik wilde verlengen, maar het duurde allemaal wel even. Op een gegeven moment heb ik een inter view gegeven en hardop gezegd dat ik me afvroeg of Feyenoord me niet liever wilde verkopen. Ver volgens is het toch snel gegaan en heb ik tot 2025 bijgetekend. ,,Bij Feyenoord kan ik nog stap- pen zetten, dat is duidelijk. De trai ner zegt bijvoorbeeld ook dat ik veel meer moet scoren. Vorig sei zoen sprak ik die woorden zelf ook uit, ik weet het, maar toen dacht ik nog dat ik een ouderwetse nummer 10 kon worden. Nu weet ik: die be staan helemaal niet meer in het topvoetbal. Nu moet je meters ma ken, in beweging zijn, ballen ver overen. Dat heb ik onder Advocaat geleerd. Het maakt dat ik een an dere speler ben geworden. Maar dat neemt niet weg dat ik inderdaad meer doelpunten moet gaan ma ken. Dubbele cijfers, schrijf dat maar op.'' Advocaat zal hem ook anders gaan beoordelen. In zijn eerste echte seizoen in de hoofdmacht was Kökcü nog het jonge talent dat fouten mocht maken. Na de op waardering van het contract wacht hem een andere status. Hij zal zich meer dan ooit moeten laten gelden. ,,Dat is ook normaal'', zegt Kökcü. Op een gegeven moment vroeg ik me in een interview af of Feyenoord me niet liever wilde verko pen. Vervolgens is het toch snel gegaan ,,Als mensen mij anders gaan be kijken, is dat prima. Feyenoord is bezig aan een mooie periode en die lijn gaan we doortrekken. De trai ner is duidelijk tegen mij. Voor ik ging praten over contractverlen ging heb ik wel even gewacht tot de trainer zelf zijn contract verlengde. Vervolgens kwam hij voortdurend op het veld langs mij om te vragen of ik ook al had getekend. Nu dat al lemaal achter de rug is, is het tijd om naar de start van het seizoen te kijken.'' Met weer rugnummer 23 op het shirt. Kökcü wilde geen ander getal. ,,Dit is een prima nummer'', zegt hij. „Bovendien kom ik uit Haarlem en het netnummer van die stad is 023. Het herinnert me ook aan mijn start hier. Ik debuteerde twee sei zoenen geleden in het stadion van Helmond Sport in de bekerwed strijd tegen de amateurs van Ge- mert. In die wedstrij d wilde ik alles meteen laten zien. Het liefst al in de eerste tien minuten. Als jeugdspe ler denk je voortdurend dat je bij elk optreden een basisplaats moet afdwingen. Nu ben ik verder, is er meer vertrouwen en vooral meer rust. Maar er zijn nog volop dingen die ik moet verbeteren. En volop doelstellingen.'' Zoals een plek afdwingen in de Turkse selectie. Destijds maakte hij de keuze voor het land van zijn ou ders mede omdat Oranje over we reldtoppers beschikte op het mid denveld. ,,Een soort kansbereke ning'', aldus Kökcü. ,,Nu ben ik als speler verder. Ik heb nog geen offi ciële wedstrijd gespeeld voor Tur kije, maar ik twijfel nooit over die keuze. Ik ben toch een Turkse jon gen. Op het EK hoop ik de achtste finale van het toernooi in de Arena tegen Oranje te spelen.'' Genoeg plannen dus. Feyenoord legde gisteren ook de Duitser Christian Conteh vast. De 20-jarige speler is iemand voor de toekomst. Kökcü is jonger, maar wel meteen voor het hier en nu. ,,Ik moet het gewoon laten zien, maar daar heb ik vertrouwen in. Het wachten op wedstrijden heeft lang genoeg ge duurd.'' vrijdag 3 juli 2020 GO ALGEMEEN TENNIS VOETBAL Shorttrackbondscoach Jeroen Otter betuigt zijn steun aan de ernstig zieke Lara van Ruijven, die in een Frans ziekenhuis voor haar leven vecht. VOETBAL De Marok kaanse ver dediger Ach- raf Hakimi zet zijn carrière voort bij Inter- nazionale. De international komt over van Real Madrid, dat hem de laatste twee seizoenen aan Borussia Dortmund verhuurde. Met zijn over gang is naar verluidt een afkoopsom van 40 mil joen euro gemoeid. VOETBAL Aanvaller Rodrigo komt dit seizoen niet meer in actie voor Valencia. De 29-jarige Spanjaard, geboren in de Braziliaanse stad Rio de Janeiro, is vanwege een knieblessure uitgescha keld. Hij liep de kwetsuur woensdag op in de ver loren thuis wedstrijd tegen Athletic Bilbao (0-2). O a 0) Blijvertje in de Kuip: de Turkse middenvelder Orkun Kökcü in het nieuwe uittenue van Feyenoord, dat de club gisteren ook presenteerde. foto tom bode Mikos Gouka Rotterdam - Orkun Kökcü (19)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19