EUWS 11 Meer echtscheidingen, meer problemen met alimentatie en omgang. De coronacrisis maakt grote schade op relatiegebied, weten familierechtadvocaten. En het A is nog geen vakantie. ,,Er zijn behoorlijk wat omgangsrege lingen op een lager pitje komen te staan tijdens de coronacrisis'', weet Diane Smeulders van ESQadvocaten in Geertruidenberg. Sommige van haar cliënten zagen hun kinderen tot hun verdriet soms een tijdlang via provisorische oplossingen als beeld bellen. Rechtszaken wist Smeulders in haar praktijk te vermijden. Maar dat lukt lang niet altijd. Het aantal kort gedin gen over omgang steeg in mei tot re cordhoogte. Uitspraken in rechtsza ken die de afgelopen tijd dienden, ge ven aan waar mensen zoal mee zaten. Neem nou de zaak van de moeder die eiste dat haar kind zijn vader al leen nog buiten op afstand zag uit angst dat via het kind opa en oma be smet zouden worden: ,,De gevaren van de coronacrisis zijn een realiteit maar je negeert de adviezen van de overheid en hebt toch nog steeds veel contacten in je werk'', verweet ze hem. Of dat 13-jarige meisje dat aan hulporganisatie Villa Pinedo om raad vroeg:,, Mijn vader woont in E. en ik woon in W. Hij komt ons niet meer ophalen vanwege corona. Mag hij ons komen halen? Ik mis hem wel.'' Nu het beleid rondom corona is ver soepeld dient zich een nieuwe conflicthaard aan. Wat doen we met de vakantie deze zomer? De eerste vragen zijn hierover al binnengeko men bij het Kenniscentrum Kind en Scheiding in Voorburg. Daar gaat nu ongeveer 40 procent van de gesprek ken over omgang en corona, meldt woordvoerder Wendy van Vliet. Buitenland Sommige ouders willen naar het bui tenland terwijl hun ex dat niet oké vindt. En een gescheiden ouder heeft echt toestemming nodig van de an dere ouder, benadrukt kinderrechter Susanne Tempel uit Breda. Daarvoor moet die andere ouder een formulier ondertekenen. De kinderrechter heeft de eerste zaak over een reis naar het buitenland al achter de rug. Tempel: ,,We bekijken Vakantie moet kunnen als reisadvies positiefis iedere zaak per kind, dat wil ik bena drukken, maar er is genoeg jurispru dentie om vast te stellen dat zo'n va kantie zou moeten kunnen als het reisadvies van de overheid positiefis." Daarnaast zijn er nog de alimenta tieproblemen waar mensen mee kampen. Vooral on dernemers en zzp'ers heb ben door corona proble men als het om betalingen van de alimentatie gaat, melden advocaten in een enquête die vFAS, de vereni ging van familie rechtadvocaten, hield. Ook ver wachten zij een enorme toe name van het aantal echtscheidingen. Voorzitter Alexander Leuftink van de vFas denkt dat de toename van echtscheidingen door corona nog lang door gaat wer ken, ook vanwege de achterstanden bij de rechtbanken. ,,Het zal heel 2021 nog een probleem zijn. Dat is echt zorge lijk.'' Inhaalslag Het aantal echtscheidingen neemt volgens de advocaten toe doordat mensen tijdens de eerste coronagolf lange tijd op elkaar aangewezen wa ren. Opmerkelijk: soms wordt een re latiebreuk juist uitgesteld door de co ronacrisis. ,,Omdat mensen de schei ding niet kunnen betalen.'' Leuftink heeft het zelf al meegemaakt. ,,Er kwam een man bij me die zijn schei ding 'on hold' wilde zetten, omdat hij de financiële consequenties van de co- ronacrisisis niet kan overzien. Hij zou de woning overnemen van zijn vrouw, maar durft nu de financiële verplichting bij de bank niet aan.'' Hij verwacht dat er een grote 'in haalslag' komt. Echtscheidingsadvo caat Eva Schijven uit Arnhem merkt dat 'die langzaam maar zeker op gang komt'. Ze stelt dat door de langere wachttijd bij de rechtbank de druk om er bij een echtscheiding onderling uit te komen groter wordt. Dan gaat een echtscheiding namelijk sneller. ,,Want dan is het bij de rechter een hamer stuk.'' 4*-Van der Valk hotel bij Arnhem en de Veluwe Van der Valk Hotel Arnhem Bekijk het gehele aanbod op pzc.nl/vakanties L Yolanda Sjoukes Eric Reijnen-Rutten Den Haag Ook in relaties hakt coronacrisis er flink in - Susanne Tempel, kinderrechter vrijdag 3 juli 2020 3 overnachtingen 3 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 45,00 p.p. Hotel is recent gerenoveerd! Gratis gebruik van Wi-Fi en parkeren bij het hotel Op 10 minuten rijden van het centrum van Arnhem /Top beoordeeld hotel! Fietsenstalling aanwezig bij het hotel! Iedere zondag koopzondag in Arnhem (m.u.v. feestdagen) Tip; ga Lekker shoppen in Arnhem of ga naar N.P. De Hoge Veluwe *ExcLusief reserveringskosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11