Als vrieshuis geen 28,5 meter hoog mag zijn, denkt Verwijs aan vertrek V 6 Geen biozuivering zwemwater IN DE REGIO NAEREBOUTPENNING BRANDWEERVROUW Ze zijn bereid 10 tot 15 miljoen uit te geven aan een nieuw vrieshuis. Een gebouw dat dankzij een inno vatieve robotkraan tot het laatste gaatje kan volgezet met vis en daarmee optimaal gebruik maakt van de gekoelde ruimte. ,,We wil len duurzaamheid verheffen tot het motto van ons bedrijf en bin nen vijf jaar klimaatneutraal zijn. De supermarkten vinden de voet afdruk van leveranciers steeds be langrijker, maar we willen ook het beste doen voor het nageslacht." Aan enthousiasme over bouw plannen geen gebrek bij eigenaar John Verwijs en manager Hans Bal. Al dreigen ze de moed een beetje te verliezen. ,,We zijn hier al drie jaar mee bezig. Aanvankelijk was er goede medewerking van de gemeente. Maar nadat een nieuw college aantrad, wordt de deur pot dicht gehouden." Via een initia tiefvoorstel van de VVD-fractie, hoopt het bedrijf alsnog toestem ming te krijgen om af te wijken van de maximum bouwhoogte op De Poort. In het bedrijfspand wordt al sinds 1991 vis opgeslagen en ver handeld. De laatste jaren neemt het aantal bewerkingen en daar mee ook de werkgelegenheid toe. De vis wordt opnieuw verpakt of in moten gezaagd. Uitbreiding is hard nodig. Verwijs: ,,De vraag is dermate groot dat we orders moe ten afzeggen omdat we de capaci teit niet hebben. Dat is een hard gelag." De grote vraag die de gemeente raad volgende week moet beant woorden is of ze de bouwhoogte willen oprekken om een groeiend en innoverend bedrijf voor de ge meente te behouden. Want als Verwijs niet in Rilland mag uit breiden, overwegen ze naar Ber gen op Zoom te verhuizen. Die stad ligt ook nog redelijk centraal ten opzichte van de havens van Rotterdam en Antwerpen én vis- transporteur Kotra in Yerseke, al heeft Rilland volgens J ohn Verwij s een nog gunstiger ligging. Afgelopen dinsdag liet de raad zich informeren over de conse quenties voor het landschap. Eerst was er een presentatie van Antea dat in opdracht van de gemeente onderzoek had gedaan naar de bouwhoogte op de bedrijventer reinen. Het bureau adviseert om alleen op delen van De Poort en Nishoek extra hoge gebouwen toe te staan, maar dat te beperken tot 20 meter. Hoger bouwen is een 'ongewenste impact' op het Zeeuwse landschap, waar de meeste bomen niet hoger dan 20 meter worden. De raad kreeg vervolgens een presentatie van Arcadis, dat in op dracht van Verwijs onderzoek had gedaan en tot de conclusie komt dat 28,5 meter op De Poort wél ac ceptabel is. Juist vanwege de weidsheid van het polderland schap zou zo'n hoog bedrijf wel passend zijn. Bovendien is het pand vanuit Rilland nauwelijks te zien. Na twee uur vergaderen en plaatjes kijken, lijkt de mening van de raad niet veel veranderd. Net als tijdens de vorige twee vergaderin gen zijn VVD, Leefbaar Reimers- waal en Christenunie voorstander en lijkt de SGP vast te willen hou den aan 20 meter. Raadsleden van CDA en PvdA twijfelen nog en kunnen dus tijdens de stemming van volgende week het verschil maken. Michiel Bouwman Tholen Vooral de optie om te kijken naar een natuurlijke zuivering van het water, aan de hand van biofilters, werd keihard afgeserveerd. Na de problemen in zwembad De Spetter, waar in 2018 de manier van filteren veranderd werd met veel ellende tot gevolg, voelen de fracties er stuk voor stuk niets voor om te gaan ex- We willen niet nog een keer een debacle met de techniek perimenteren. ,,Het brengt te veel risico's met zich mee", zei Cees Verloop namens de SGP. Hij kreeg bijval van alle partijen. Momenteel ligt er nog maar één zo'n natuurbad in Nederland, in Ede. Een tweede is momenteel in aanbouw. ,,Er zijn nog te weinig er varingen mee", bepleitte Arjan Deurloo (VVD). ,,We hebben ons lesje geleerd wat betreft proberen", vulde CU-coalitiegenoot Jaap Hage Carillonconcert Rien Donkersloot Expositie Queer in stadskantoor aan. Jan Heshof (PvdA/Groen Links) zei niet nog een keer 'een de bacle met de techniek' te willen. Los van dat probeerden vertegen woordigers van de dorpstafel en lo kale ondernemersvereniging de commissie te porren voor een ver plaatsing van het bad. Dat zou dan nieuw gebouwd moeten worden op de trainingsvelden van de voetbal vereniging, ten zuiden van party en sportcentrum Haestinge. ,,Door het zwembad op een andere locatie te bouwen kan het gehele gebied worden geherstructureerd", legde Ron van der Graaf namens de dorpstafel uit. ,,Er ontstaat dan een sterke samenhang tussen de voor zieningen. De kleed- en waslokalen van de sporthal kunnen gebruikt worden voor de bezoekers van het zwembad. De inzet van personeel kan gecombineerd worden en duurzame energiebronnen kunnen gecombineerd gebruikt worden. In de zomer om het water te verwar men en 's winters de sporthal." De nabijgelegen voetbal-, tennis- en korfbalvereniging sprongen handig in op dat idee en pleitten dan gelijk voor de aanleg van een nieuw kunstgrasveld. Op de plaats waar nu het zwembad ligt. ,,Het zou een unieke kans zijn", betoogde SV Smerdiek-voorzitter Marc Bout in de commissievergadering. Maar verplaatsing van het bad is niet aan de orde. 'Sober en doelma tig' waren de toverwoorden toen de raad vorig jaar voor renovatie van het zwembad koos. En daar past nieuwbouw niet in, oordeelden de fracties. Ook de aanleg van een kunstgrasveld lijkt daarmee van de baan. donderdag 2 juli 2020 BE Het wordt de week van de waarheid voor Verwijs in Ril land. Volgende week besluit de gemeenteraad van Reimers- waal of de vishandelaar een vrieshuis van 28,5 meter hoog mag bouwen op bedrijventer rein De Poort. Eén ding is dui delijk: het zal erom spannen. Joeri Wisse Rilland Het nieuwe pand van Verwijs. illustratie verwijs Haestinge blijft waar het nu is Zwembad Haestinge in Sint Maartensdijk blijft liggen waar het ligt en wordt na de renovatie 'gewoon' gezuiverd met chloor. De Thoolse commissie gaf gis teravond in de commissieverga dering al aan niks te voelen voor nieuwbouw en een natuurgezui- verd bad. -Jan Heshof, PvdA/GroenLinks GOES Stadsbeiaardier Rien Donkersloot geeft vandaag een carillonconcert in Goes. Het is het eerste concert in een reeks zomerconcerten op het ca rillon van de Grote Kerk in Goes. De concerten zijn elke donderdag avond in juli van 19.30 tot 20.30 uur te beluisteren. Er klinkt onder meer muziek van Beethoven, Mo zart en Chopin. GOES In de publieksruimte van het stadskantoor in Goes is tot en met vrijdag 31 juli de expositie 'QUEER!' te zien. Hoe is het om in de huidige maat- Rien Donkersloot. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN schappij uit de kast te komen? 113 Zelfmoordpreventie stelde deze persoonlijke vraag aan een aantal Zeeuwen. Aan de hand hiervan werd de expositie gemaakt. 'QUEER!' is een verzameling por tretten van onder andere Niels, Kris, Stefano, Samuel en Evi. De tentoonstelling is te bekijken van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Klf&faL. GOES Brandweervrouw Linda Heinsius-de Bruine is gisteravond door burgemeester Margo Mulder van Goes onderscheiden met de Frans Naereboutpenning. Ze kreeg deze legpenning, omdat ze vijftien jaar vrijwilliger is geweest bij de brandweer in Goes. Bovendien zet ze zich al jaren in voor de Dag voor het Gehandicapte Kind in Krabben- dijke. Heinsius was één van de weinige vrou welijke brandweerlieden in Zeeland. Dat ze daar terechtkwam is niet geheel verwonder lijk, want haar vader was ook lange tijd brand weerman. De gemeente Goes reikt de Frans Naerebout- penning geregeld uit aan personen die zich op een bijzondere manier hebben ingezet voor de samenleving. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 58