in de buurt 10 |#nlstartop Uit eten Livemuziek in de Museum Martin uit Eindhoven verzamelt kunstwerken met het thema 'hoop' Theater Coronaproof van de show genieten m m Waardig afsluiten Een dagje wandelen in Brabant Aan de wandel in de Brabantse natuur Slecht weer? 1/ I - - •- M -§■ Planometropool j 'A' Lunch of diner 1 Laarzenpad in Breda (5 kilometer) 2 Rondje Helmond (45 kilometer) 3 Blote Voetenpad (2,5 kilometer) 4 Oude Warande in Tilburg (10 kilometer) 5 Bruggenroute in Den Bosch (5 kilometer) GO donderdag 2 juli 2020 Normaal gesproken reist Martin Voorbij de wereld rond met zijn kunstcollectie. foto indebuurt eindhoven Het Inkijkmuseum aan de Dommelstraat is naar eigen zeggen het kleinste museum van Eindhoven. Toch huist hier een grote internationale tentoonstel ling. Eigenaar Martin Voorbij: 'In achttien jaar tijd heb ik bijna duizend schilderijen van over de hele wereld verzameld.' Het Inkijkmuseum begon als een soort kijkdoos, vertelt hij. ,,Je kon vanuit het raam zo naar binnen kijken en genieten van de exposi ties." Nu is het Inkijkmuseum veel meer: er zijn muziek- en klein- kunstvoorstellingen, er is een artist in residence, een hostel (Bed Paintings), een restaurant en het museum is de uitvalsbasis van een internationaal opererend theat7erprogramma. Het is ook het woonhuis van Martin. ,,Ik woon helemaal bovenin. Een betere plek kan ik mij niet wensen.'' Het kleine museum hangt van boven tot onder vol met schilde rijen. ,,Hier hangen op dit moment 225 kunstwerken, maar in totaal hebben we er 973. Die heb ik alle maal in de afgelopen achttien jaar verzameld.'' Martin vraagt iedere Met zijn collectie reist Martin de wereld rond. Op festivals geeft hij voorstellingen waarin hij verhalen vertelt over de schilderijen. Nu ligt dat stil. Martin: ,,Ik zie de toekomst somber in. We kunnen in deze kleine ruimte geen groepen meer ontvangen door de 1,5 meterregel. We hebben geen internationale gasten meer in het hostel en restaurant. Ik kan niet meer reizen met mijn mobiele expositie. Ik bereid me voor op een afscheid, maar voor het zover is, wil ik dit project waardig afsluiten. Dit bij zondere project mag niet zomaar verloren gaan. Ik heb een beetje de hoop verloren. Ironisch, he?'' inkijkmuseum.nl Luisteren naar livemuziek terwijl je geniet van een viergangen maaltijd in een prachtige tuin, dat kan deze zomer bij La Nouvelle Auberge in Tilburg. Het restaurant houdt vier 'Sunday Sessions' met Jeroen van der Boom, Rolf Sanchez, OG3NE en Glennis Grace. middagsessie duurt van 12.15 tot 16.00 uur; de avondsessie van 18.15 tot 22.30 uur. De concerten duren zo'n drie kwartier. Jeroen van der Boom bijt het spits af op 5 juli. Daarna volgen Rolf Sanchez (12 juli), OG3NE (19 juli) en Glennis Grace (26 juli). Goed om te weten: dranken zijn niet inbegrepen in de prijs. Dat de Vierdaagse van Nijmegen niet doorgaat, betekent niet dat je je wandelschoenen aan de wilgen kan hangen. Nederland telt talloze mooie routes, waaronder deze vijf in Brabant. kunstenaar die hij tegenkomt om op een paneel van 35x25 centime ter iets te maken met 'hoop' als uitgangspunt. ,,Iedereen geeft daar zijn eigen invulling aan, maar het thema is universeel. Aan mij de taak om al die verhalen te verzamelen en te delen.'' Aan de expositie doen kunstenaars mee van over de hele wereld. ,,De makers vertegenwoordigen 137 nationaliteiten.'' De entertainmenthal Mainstage in de Brabanthallen is omgebouwd tot Cultuurstad Theaters. De eerste optre dens in de Brabant hallen zijn gepland voor september. FOTO JASPER LOEFFEN In de Brabanthallen in Den Bosch vind je het eerste thea ter van Nederland dat volledig coronaproof is. Er is plek voor duizend gasten. De eerste artiesten zijn al geboekt. De nieuwe theaterzaal heet Cultuurstad Theaters en is een samenwerking tussen de Brabanthallen en Theater aan de Parade. In de zaal zijn de stoelen zo neergezet dat er voldoende afstand is tussen bezoekers. Ook de toiletten en backstageruimtes zijn aan gepakt om afstand te kunnen garanderen. ,,We hebben een zee aan ruimte in de Brabant hallen. Onze entertainmenthal Mainstage beschikt over een volledig flexibele zaal opstelling'', vertelt directeur van de Brabanthallen Jeroen Dona. ,,We konden deze hal tamelijk makkelijk ombou wen.'' De eerste optredens zijn gepland voor september. Onder meer Najib Amhali, Guido Weijers, Ronald Goedemondt, Veldhuis Kemper en Shirma Rouse treden op. mainstage.nl Omdat de concerten in de tuin plaatsvinden, is het hopen op mooi weer. Zit het toch een beetje tegen en gaat het bijvoorbeeld regenen? Dan wordt de Sunday Session verzet. Het restaurant neemt 24 uur voor aanvang contact met je op. bonheurhorecagroep.nl/sunday- sessions F A Jeroen van der Boom komt op 5 juli optreden in Tilburg. foto anp Elke zondag in juli geeft een artiest in de tuin van La Nouvelle Auberge een intiem akoestisch concert waar slechts honderd gasten bij zijn. Bij de ticketprijs (95 euro p.p.) is een viergangendiner inbegrepen, samengesteld door cuisinier Ralph Blaakenburg. Je kunt per dag en artiest kiezen voor een lunch of diner. De Het Laarzenpad ligt op vijf mi nuten fietsen van het centrum van Breda. Je komt langs wei landen en plassen en ziet vogels, brulkikkers en wilde grazers. Er is geen horeca op de route, maar langs de Aa of Weerijs liggen vlonders waar je kunt picknicken. Startpunt is aan de Graaf Engelbertlaan. FOTO NATHALIE DAALDEROP Het Rondje Helmond is een goede vervanger voor een etappe van de Nijmeegse Vierdaagse. Je loopt door natuurgebieden en de wijk Brandevoort met bijzondere architectuur. Neem onderweg een duik in recreatieplas Ber kendonk. Je kunt op elk punt starten; volg de bordjes. rondjehelmond.nl FOTO INDEBUURT HELMOND De schoenen mogen uit voor het Blote Voetenpad aan de Balsedreef in Bergen op Zoom. Je loopt er over brede boom stammen, grote keien of de zachte bosgrond. FOTO JURGEN KWISTHOUT Tussen Tilburg-West en de Reeshof vind je een van de weinige sterrenbossen van Nederland. Het is oorspronke lijk aangelegd als een park. Startpunt is bij de campus van Tilburg University. Vervolg de route richting de Reeshofdijk. FOTO INDEBUURT TILBURG Een afwisselende wandeling vlakbij Den Bosch is de Bruggenroute in natuurgebied De Moerputten. Nu eens loop je via een vlonderpad over het moeras, dan weer ben je bij de bekende Moerputtenbrug: een voormalige spoorbrug van ruim 500 meter lang. Het is de enige plek in Nederland waar het pimpernelblauwtje leeft, een vlinder die voorheen uitgestor ven was in Nederland en alleen kan leven in de zeldzame blauwgraslanden die je in dit natuurgebied vindt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54