O 0 O Eerste motorcross trekt streep bij 120 rijders App heeft geschil met Autoriteit Persoonsgegevens ZEELAND 11 Zeeuwse clubs zijn louter positief over VoetbalTV, maar vrezen voor het einde. „Ik kan niet begrijpen dat het zo op de spits wordt gedreven.'' Triatlon Beach De Zeeuwse clubs Terneuzen, Wal cheren, Oostkapelle/Domburg en RCS hebben een petitie ondertekend die VoetbalTV in de lucht moet hou den. Deze app dreigt door een geschil met de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) na twee jaar al ter ziele te gaan. „VoetbalTV voorziet in een behoefte en met de shirtpetitie willen alle deel nemende clubs een tegengeluid laten horen.'' Sinds vorig seizoen heeft VoetbalTV, dat een initiatiefis van de KNVB en het Talpa Network van John de Mol, zich ontpopt tot hét videoplatform voor het amateurvoetbal. Wedstrijden kunnen live en achterafin zijn geheel of via een samenvatting worden bekeken, en ook de analysesoftware is een belangrijk onderdeel van het concept. Inmiddels maken er 150 clubs gebruik van. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft echter een negatief oordeel gege ven over de verwerking van persoons gegevens in combinatie met een com mercieel belang. Spelers zouden zon der toestemming van henzelf niet ge filmd mogen worden, en kinderen on der de dertien jaar mogen zelf helemaal niet in beeld. VoetbalTV zit al acht maanden in de wachtkamer, en heeft wetgeving. Er hangen hier ook niet voor niets borden waarop staat dat er video-opnamen worden gemaakt. Er zijn genoeg tv-zenders die het ama teurvoetbal in beeld brengen en daar wordt toch ook niet moeilijk over ge daan? Het zou me niet verbazen als er een einde komt aan VoetbalTV. We gaan er veel te ver in met z'n allen.'' Via het videoplatform kan iedereen zijn of haar mooiste voetbalmomenten bekijken en delen. Juist dat aspect spreekt RCS-secretaris Wim Priem zo aan. ,,Ook wij hebben nog geen enkele klacht vernomen. Ik heb er hier thuis zelf één rondlopen en die vindt het ge weldig om acties van zichzelf terug te zien. Wie doe je er kwaad mee?'' Ook in Oostkapelle kwam er nog niemand klagen over het gebrek aan privacy, zo meldt voorzitter Ad Cop- daarom uit onvrede de AP aangeklaagd. De streamingsdienst maakt gebruik van het camerasysteem van Terneuze- naar Remco van Leeuwen, die net als zijn personeelslid en plaatsgenoot Marc Verwei betrokken is bij de sa menwerking met VoetbalTV. Beiden willen hangende de kwestie nog niet reageren. Verwei legde de contacten met de Zeeuwse clubs, die zich nu pal achter VoetbalTV scharen. Zo ook Walcheren-voorzitter Ray mond Winterswijk. ,,Wij hebben echt nog geen enkele klacht gehad omtrent de privacy. VoetbalTV heeft juist veel aandacht geschonken aan de privacy- Wij hebben echt nog geen enkele klacht gehad omtrent de privacy poolse. ,,De AVG heeft natuurlijk het een en ander veranderd, maar ik kan niet begrijpen dat het nu zo op de spits wordt gedreven. VoetbalTV voorziet in een behoefte en met de petitie willen alle deelnemende clubs een tegenge luid laten horen. Of dat zin heeft? Met de AP heb je natuurlijk te maken met een grote spelerIn afwachting van de eventuele consequenties van de AP wordt het VoetbalTV vrijwel onmoge lijk gemaakt om nieuwe contracten te sluiten met clubs en sponsors. Dit heeft er al toe geleid dat er de afgelopen tijd afscheid is genomen van meer dan 65 procent van de medewerkers. Als er in de komende periode geen verdere stappen kunnen worden genomen dan valt uiterlijk 1 september 2020 het doek voor de organisatie. Heel veel werk is er in de achter liggende periode door het bestuur en vrijwilli gers verricht om het circuit zo te krijgen zoals het er nu bij ligt. Ook werd een nieuw juryhuis geplaatst. Al deze werk zaamheden hopen zaterdag hun bekro ning te vinden in een prachtige wed strijd, veel vroeger dan de eerder ge plande wedstrijden na 1 september. ,,Door allerlei coronamaatregelen hebben wij besloten om niet meer dan 120 deelnemers toe te laten'', zegt voor zitter Thijs Lampio. ,,De inschrijvingen waren zo massaal dat het al gauw bom- metjevol was. Helaas hebben wij geheel tegen onze zin in deze keer nee moeten verkopen aan diverse rijders.'' Vice-wereldkampioen Tal van Zeeuwse toppers hebben zich inmiddels aangemeld en zullen de strijd met elkaar aangaan. Onder de starters bevinden zich de vice-wereldkampioen bij de vrouwen Nancy van de Ven uit Vlissingen. Uit Kamperland de Belgi sche kampioen bij de BMB, Mark Boot. De Inter-kampioen bij de MCLB Gian Scheele uit Zaamslag. Ook Casper Ovaa uit Oost-Souburg, Kevin Spruijt uit Me- liskerke en Mats Leeuwesteijn uit Vlis- singen zijn van de partij. Deze Zeeuwse coryfeeën moeten voor de dagwinst af- rekenen met onder anderen het Belgi sche talent Tallon Verhelst uit Lokeren. Een belangrijke factor blijft het renners kwartier (parc-fermé). Dit wordt in vak ken van 60 vierkante meter opgedeeld. Het wordt al een hele uitdaging want iedereen kent elkaar en klit al gauw samen Ook het aantal begeleiders is beperkt, want de regel van het anderhalve meter afstand blijft geleden. ,,Dat wordt al een hele uitdaging, want iedereen kent el kaar en klit al gauw samen.'' donderdag 2 juli 2020 GO 1 Persijn van de Veire (Vlissin- gen) en Nelleke Baldé (Grijps- kerke) hebben de Triatlock- down van de maand juni ge wonnen. Bij deze Triatlock- down moesten triatleten tus sen 1 juni en 1 juli een achtste of een kwart triatlon vol tooien. het dubbele. Het was zo'n suc ces dat het evenement later deze maand een ver volg krijgt. 1 Beachvolley- baller Dirk Boehlé uit Hulst heeft woensdag met Stijn van Til burg het eredi- visietoernooi in Zaandam ge wonnen. Het duo won in de finale met 21-15 en 21-11 van het tweetal Ri- cardo Hof- man/Eric Nij- land. Het toer nooi in Zaan dam was het eerste sinds de coronapande- mie uitbrak en startte precies bij zonsop komst om 5.24 uur. a (0 Zeeuwse clubs tekenen petitie om VoetbalTV te ondersteunen Juriën Dam Vlissingen In Nederland maken 150 voetbalverenigingen gebruik van de VoetbalTV- app. FOTO LENNEKE LINGMONT -Raymond Winterswijk, voorzitter Walcheren Voor het eerst sinds het uitbreken van de corona-pandemie wordt in Zeeland een motorcrosswedstrijd verreden. Het aangepaste decor is het bijna geheel vernieuwde Sloeha- ven-circuit in Vlissingen-Oost. Herman Heuvink Vlissingen-Oost -Thijs Lampio Jv rvi k Nancy van de Ven is zaterdag één van de blikvangers bij de eerste Zeeuwse motorcross wedstrijd. foto gerard spaans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39