s? Zonder auto's geniet je meer Zeeuwse boeren en vissers willen kloof met burgers verkleinen Alcatraz a Centrum van Domburg twee maanden autoluw 2 COMPENSATIEPAKKET DEEL Commentaar De gemeente Veere heeft de knoop doorgehakt. Het cen trum van Domburg wordt een paar maanden voetgan gersgebied. Ook uit het stadje Veere weert de ge meente de auto's. Alleen bestemmingsverkeer is er deze zomer nog welkom. De maatregelen komen geen dag te vroeg. En ze smaken naar meer. Domburg is heel vaak gezellig druk. Dan is het passen en meten. Het is er zo krap dat je vanaf sommige terrassen de ge stage stroom auto's bijna kunt aanraken. Wil je er wandelen, dan kom je gemakkelijk tussen het verkeer terecht. Gelukkig gaat dat meestal goed. Maar veilig is anders. Echt ontspannen is het natuurlijk ook niet. Daarom is het goed dat nu een flinke eerste stap is gezet. Wellicht kan het centrum volgend jaar veel langer op slot. Ook al wordt dat een beetje lastig omdat er geen rondweg is. Wachten op de aanleg ervan is geen optie. Dat gaat veel te lang duren. Domburg en Veere zijn een voorbeeld voor andere Zeeuwse trekpleisters. Delen van Hulst, Sluis, Zierikzee, Vlissingen en Middelburg gaan er ook op vooruit als er alleen maar voetgan gers mogen komen. Het is een kleine hindernis voor de toeris ten. Zij moeten hun auto wat eerder aan de kant zetten en een aanloopje nemen. In ruil daarvoor krijgen zij kwaliteit: de rust om op hun gemakje ongehinderd rond te struinen. Zo kunnen zij veel meer genieten van al die mooie plekken. Met voetgangersgebieden geeft Veere het goede voorbeeld aan alle Zeeuwse trekpleisters Onder de naam Zeeuws Land Vis Collectief willen boeren en visser organisaties de burgers beter infor meren over hun werk en een ge sprekspartner zijn van de provincie. Het gaat om samenwerking tussen de vakbonden van de melkveehou ders, akkerbouwers, varkenshou ders, fruittelers, vissers en de agra rische makelaardij. Het collectief wil zich hard ma ken voor de belangenbehartiging van deze sectoren in Zeeland. De oprichting van het Zeeuws Land Vis Collectief komt voort uit de boerenacties die afgelopen najaar in Den Haag en Zeeland zijn gevoerd. Het collectief zoekt samenwerking met de brancheorganisatie ZLTO, ALMANAK De blikvanger in het compen satieplan voor de marinierska zerne is toch wel de extra be veiligde gevangenis (zie elders op deze pagina). Er zijn men sen die zich er al weken druk of juist vrolijk over maken. Dat kan trouwens hand in hand gaan. Volgens de Staten- maar ook met het middelbaar on derwijs en met de burgers. Vol gende week wordt de nieuwe orga nisatie officieel opgericht. „Gezien de laatste ontwikkelingen de afge lopen jaren in de landbouw en vis serij, lees stikstof, gewasbescher- Zeeuws Land Vis Collectief volgende week opgericht ming en nieuwe natuur, vinden wij het onze taak om een breed gedra gen geluid van de Zeeuwse boeren te laten horen en te verdedigen", al dus de initiatiefnemers. Voorzitter is akkerbouwer Iman Minnaard uit Sinoutskerke. fractie van Forum voor Demo cratie kan Walcheren wel wor den omgedoopt tot Duivelsei land of Alcatraz aan de Schelde. En eerlijk is eerlijk: jongeren trekken weg maar 'met een ge vangenis houden we de men sen wel vast in Zeeland'. Machinefabriek wordt drive-in Dubbel feest bij bad Den Inkel BIJ NADER INZIEN Niet Bierens maar Babijn Het centrum van Domburg is in het zomerseizoen tussen 11.00 en 23.00 uur niet meer toegankelijk voor au to's, motoren, scooters en fietsers. Fietsen mogen alleen nog aan de hand worden meegevoerd. Het re gime gaat morgen in en duurt tot september. Het dagelijks bestuur van de ge meente Veere heeft dat dinsdag be paald. Tegelijkertijd besliste het bestuur dat de komende twee maanden het centrum van Veere alleen toegan kelijk is voor bestemmingsverkeer. Die maatregel was ook vorig jaar van kracht en oogstte toen veel lof onder de inwoners. Voorzitter Frans Provoost van de Domburgse ondernemersvereni ging OBD is blij met het besluit van de gemeente. ,,Het plan van de Stadsraad en ons is overgenomen. Het merendeel van de onderne mers wil een verkeersluw centrum. Dat gebeurt nu." Hij vertelde ook dat hij afgelopen weekend zag dat iedereen zich goed aan de regels hield. ,,Ook fietsers. Die stappen af en nemen de fiets aan de hand mee." Hij geeft wel aan dat dit nog maar het begin is. ,,We willen uit eindelijk dat het centrum van Domburg tussen 1 april en 1 okto ber verkeersluw is." donderdag 2 juli 2020 Theo Giele Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Film by the Sea vergroot tijdens de komende editie haar zaalcapaciteit door een extra zaal te creëren in de Machinefabriek op het Scheldekwartier in Vlissingen. De zaal heeft geen stoelen, maar biedt plek aan zo'n vijftig vaste auto's die in de hal staan. Op deze manier heeft Film by the Sea een lu dieke oplossing gevon den voor de verminderde zaalcapaciteit in de bios coop tijdens deze editie van het festival. Voorstel lingen in de Machinefa briek vinden plaats van zaterdag 12 tot en met dinsdag 15 september. KRUININGEN Alle reden tot feest gis terochtend bij Zwembad Den Inkel in Kruiningen. Niet alleen kon na hard werken het buitenbad weer geopend worden, het team had ook nog iets anders te vieren: badmeester Bob de Vis ser (foto) was namelijk veertig jaar in dienst. De inwoner van Kruiningen is een bekende verschijning en heeft in de loop der jaren aan duizenden kin deren zwemles gegeven. Volgens manager Nelie Wilcox bereikte Bob een maand geleden al die mijlpaal, maar door alle perikelen rond corona kwam het er niet van. In de krant van dinsdag is een uitspraak van Statenlid Francis Ba bijn (Partij voor Zee land) ten onrechte toe geschreven aan Kees Bierens van de VVD. In het artikel over de mening van Provinciale Staten over de com pensatie voor de mari nierskazerne staat dat Babijn zegt: „Liever had ik een marinierska zerne maar met lege handen staan is geen keuze." In de vetgedrukte quote bij het artikel is daar abusievelijk de naam van Bierens onder gezet. Law Delta is goed voor 500 banen Torentijd Middelburg FOTO BOAZ TIMMERMANS Emile Calon Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30