O 1 1 I J Stm i] 1 j ij 22 MEDIA CULTUUR 1 ANGELA KIJKT TV Eindelijk was het dinsdag dan zover: 'de lang verwachte' confrontatie tussen Maurice de Hond en een lid van het OMT, Andreas Voss in dit geval. Opi trompetterde het de hele dag rond alsof het een gevecht van epische proporties was, dus wat doe je dan? Dan pak je de popcorn en ga je ervoor zitten. Zelfs als je De Hond zo ongeveer elke maand ziet aan dezelfde talkshowtafel en weet dat hij zo mee gaand is als een loden deur. Zijn opvatting van dis cussiëren is om verongelijkt te kijken en gering schattend met zijn hoofd schudden als iemand het waagt redelijke tegenwerpingen te plaatsen bij zijn theorieën. Het vergde wel enig geduld voor het grote mo ment daar was. Dat is nu eenmaal de gulden tv-wet: het lekkerste bewaar je voor het laatst, dan zapt de kijker niet weg. Dus eerst was Diederik Gommers aan de beurt over zijn deltaplan voor de ic bij een tweede coronagolf, toen Saskia Belleman over de rechtszaak van de dag, daarna volgde een tranen trekkend verhaal van ouders van gehandicapte kinderen die door de zorgverzekeraars worden ge kort. En toen waren er om 23.17 uur nog twintig hele minuten zendtijd over voor De Hond Voss. Ter vergelijking: Wilfred Genee kreeg zondag 25 mi nuten om zijn kant van de W-rel uit de doeken te doen. Het heeft geen zin om de discussie hier over te doen. Wat in twintig minuten niet kan, past al hele maal niet in vierhonderd woorden. Al is ventilatie, ventilatie, ventilatie (De Hond) versus én ventilatie én afstand houden én handen wassen (Voss) best een aardige samenvatting. En dat Voss (een beetje geholpen door Gommers) twee pijlers van De Honds theorieën onderuit haalde: de superspread- events als belangrijkste bron van verspreiding en het heilige aerosolengeloof. Ook deelde hij een knock out uit met de vriendelijke aansporing om zijn be vindingen op wetenschappelijke kanalen te publice ren, zodat andere wetenschappers erop kunnen rea geren. De normale gang van zaken, zeg maar. Interessanter is de vraag wat Op1 met het debat wilde bereiken. Serieuze informatie-uitwis seling? Waarom hadden ze er dan niet wat meer tijd voor gereserveerd? Helderheid creëren voor de dwa lende kijker? Die kon aan het gegoochel met cijfers en onderzoeken amper een touw vastknopen. Bovendien leert een blik op Twitter dat de diehard De Hond-aanhangers nog standvastiger zijn in hun geloof dan een willekeurig EO-lid. Blijft over: sensatiezucht? Iets waar ik de EO-dins- dag van Op1 wel vaker van verdenk. Of waren ze op de redactie het gedram van De Hond dat hij te wei nig gehoord wordt gewoon beu? In dat geval bedankt! Kunnen we dan nu door? Eindelijk. Quote van de dag FILM NL'ers bij Oscars Benefiet Suriname Het was voor musicalster Willemijn Verkaik cold turkey afkicken van de adrenalinegolf van de maanden vóór corona. Van de theaters met Annie de musical en haar nieuwe rol in Waitress, naar noodgedwongen even helemaal niks. Maar nu mag ze weer. Het blijft onzeker, een opleving van corona tón alles veranderen, maar het idee dat Wille- mijn Verkaik (45) binnenkort weer de bühne op mag, vervult haar met van die fijne stootjes geluk. Eerst, vanaf 9 juli, twaalf keer haar concert And now... in het DeLaMar Theater in Am sterdam en een matinee in het Wilminktheater in Enschede. En dan, vanaf mei, kruipt ze weer in haar rol van juffrouw Hannigan in Annie de musical, het stuk dat door de lockdown abrupt stilgelegd werd. Ze was uit het veld geslagen na die eerste berichten. Jaren lang zat Verkaik, die furore maakte met vertolkingen in Duitsland, op het Londense West End en het New Yorkse Broadway, in een sneltrein. In de maanden vóór corona dook ze van het ene avontuur in het andere. Met Annie de musical, een optreden als Frozen-zange- res tijdens de Oscaruitreiking, de spannende voorbereidingen op haar nieuwe rol in Waitress, waarin ze dit najaar zou spelen. ,,En ineens zat ik thuis, cold tur key af te kicken van de adrena line. Ik was alleen maar aan het slapen en aan het bijkomen. Er waren momenten dat ik sikke neurig was.'' Ik merk dat mensen de behoefte hebben om een voorstelling te bezoeken In het begin had ze nog hoop dat ze in het buitenland in een pro ductie aan de bak kon, maar overal waren theaters genood zaakt de deuren te sluiten van wege alle restricties. ,,Uiteinde- lijk lukte het me om erin te berusten. Nu vind ik het vooral tof om te zien hoe al die creatie- velingen plannetjes bedenken om er toch maar iets van te ma- ken. Ik merk ook dat mensen de behoefte hebben om voorstel lingen te bezoeken. Die honderd kaartjes per voorstelling in DeLaMar waren zo weg'', zegt Verkaik. ,,Door de nieuwe ver soepelingen zijn er ook weer tickets beschikbaar gekomen.'' Ze is inmiddels haar stem weer aan het opwarmen, want thuis zingen zonder reden zit er bij haar 'niet zo in'. ,,Je wordt echt stil van thuiszitten. Ik merk dat mijn stemconditie een opkikker kan gebruiken, ik moet alles weer aanzetten, doen alsof ik elke dag speel.'' Na de concerten is de vol gende stip op de horizon haar terugkeer als juffrouw Hanni- gan in Annie de musical, vanaf mei. Een unicum, stelt de Thea teralliantie namens de aangeslo ten theaters, aangezien veel wordt geannuleerd of wordt verschoven naar het seizoen daarop. Miss Hannigan is de rol waarmee Verkaik pre-corona al tientallen keren op de bühne stond. ,,Ik vind het wel interes sant om te ervaren hoeveel er nog van die rol is blijven han gen. Zou ik een aha-erlebnis hebben?'' Als ze bij t Schaep met de Vijf Pooten nog iemand zoeken voor de rol van het dan zit ik goed De Hond donderdag 2 juli 2020 GO De Academy, de organisatie die de Oscars toe kent, heeft vier Nederlanders op de ledenlijst gezet. Stuntman Willem de Beu- kelaer, regis seurs Peter en Petra Lataster en cameraman Jasper Wolf stemmen voort aan mee. TELEVISIE Jörgen Ray- mann (foto) en Humberto Tan doen woensdag mee aan een benefietuitzen ding op NPO 1 voor Suriname, waar door co rona een huma nitaire ramp dreigt. Ook Trijntje Ooster huis en Gerda Havertong doen mee. 3 ■u Willemijn Verkaik (rechts) in Annie de musical. foto roy beusker 'Mijn stem kan wel een opkikker gebruiken' Marlies van Leeuwen LU LU O Ll —Willemijn Verkaik Annie de musical, van mei t/m juli 2021 in zes theaters. De theaters nemen persoonlijk contact op met mensen die al een kaartje hadden voor een geannuleerde voorstelling. Haar kapsel is vijf keer op een dag verregend, meldt Claudia de Breij op Instagram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22