Speel mee met het grootste GP-spel van Nederland Vier treffers voor Depay in oefenduel Livorno: geen 11 spelers over 21 na lange coronapauze weer zonder restricties mogen trainen Ga naar pzc.nl/gp-spel en meld je aan irv JUDO Lach zoals Ilona dat kon. Met die boodschap stuurde hoofdcoach Maarten Arens zijn judoka's gisteren op Papendal einde lijk weer de mat op voor een ouderwetse training, met het betere gooi- en smijtwerk. Een minuut stilte hadden de meesten eerder al voor hun vorige maand overleden ploeggenoot Ilona Lucassen (23) gehouden. Om het niet weer heel beladen te maken, wees Arens op de vrolijke Ilona. ,,Die lachte al-tijd.'' In haar geest maakten de 34 judoka's van de nationale selecties er een opgewekt uurtje van. Er werd gelachen, maar uit de rood aangezette koppen klonk ook veel ge- VOETBAL Voetbal is een contact- sport. Daar hoort een sliding bij. Hier en daar een duw. Een tackle ook. Voor Oussama Tannane komt op deze woensdag met de eerste training onder volle weerstand een eind aan een periode vol ellende. Hij heeft met Vitesse onder de nieuwe Duitse coach Tho mas Letsch de primeur in de eredivisie. ,,De laatste maan den waren de trainingen be zigheidstherapie'', zegt de 26-jarige aanvaller na een frisse douche op Papendal. ,,Dat was een beetje voorzet ten geven. Latje trappen. Voetvolley. Dit is het echte werk. Partijen. Voetbal met hijg. Hoeveel kracht- en con ditietraining zij ook hadden gedaan, van écht judoën word je best wel moe. Het was voor de paar toe schouwers in de Wim Rus- kahal even wennen. Overal aanwijzingen om anderhalve meter afstand te houden, maar de bezwete judoka's grepen elkaar bij de kladden voor lange grondgevechten en het zo gemiste 'gooien'. ,,Het was zó fijn, ik heb een topgevoel'', zei wereldkam- pioen Noël van 't End, glun derend als een kind. Het bloed aan vinger en teen maakte het plaatje compleet. Wat hij nu het meest gemist had? „Ergens een gaatje zien waar je onder kan duiken. Dat je iemand te slim af bent. Het judogevoel.'' Met de ver zwaarde poppen die er in de dojo liggen, had Van 't End de afgelopen maanden niet getraind. ,,Dat is nep." La chend: ,,Geldt trouwens voor alles wat je met poppen doet.'' Ernstiger: al die ju- doënde concurrenten uit landen als Oezbekistan, waar het woord lockdown niet be stond, hadden hem onrustig gemaakt. ,,Het voelde alsof je een achterstand opliep'', be kende hij. ,,Ik heb records ge boekt in krachttraining, en trouwens ook in het compu terspel Fortnite, maar ik werd er echt ongeduldig van. Ik was er ook helemaal klaar mee, niet mogen judoën. We hadden volgens mij veel eer der kunnen beginnen.'' Dat gevoel had Arens ook. Hij noemde het dan ook een mooie dag. ,,Als judo je lust en je leven is, dan is het raar als dat maanden niet mag. Het ging niet eens zó slecht. Maar het draaide vandaag alleen om het plezier. De rest komt la ter.'' In de eerste oefenwedstrijd van zijn club na de Franse coronastop liet de international van Oranje zich met een gelden. In het ongelijke duel met de bescheiden Zwitserse ploeg Port Valais (12-0) was Depay goed voor vier treffers en vier assists. De Nederlander liep op 15 de cember in de competitiewedstrijd tegen Stade Rennes een zware knieblessure op. Sindsdien werkte hij hard aan zijn herstel, vooral met het oog op het EK. Dat is door de coronacrisis inmiddels uitgesteld tot volgend jaar, maar met Lyon kan Depay in augustus nog wel aan de bak in de Champions League. Trainer Phillip Cocu heeft giste ren met zijn Engelse club Derby County ook de derde wedstrijd na de coronastop gewonnen. Uit bij Preston North End werd het 0-1, door een vrije trap van oud-inter national Wayne Rooney. Derby staat nu zevende, op één punt van plek 6, die recht geeft op het spelen van promotiewedstrijden. Voorzitter Aldo Spinelli wilde contracten die op 30 juni afliepen niet verlengen, ook niet op tijde lijke basis. ,,We zitten praktisch al in de Serie C, verlenging zou een verspilling van geld zijn geweest.'' Livorno heeft nog minder dan tien selectiespelers over en moet het seizoen daarom afmaken met flink wat jeugdspelers. Uit de Serie B degraderen drie clubs rechtstreeks, twee clubs spe len play-offs. Nummer 20 Livorno heeft vijftien punten achterstand op de veilige plaats 15. Doe mee aan het GP-spel en neem het op tegen duizenden andere GP-fans! Het eerste deel van de nieuwe Fl-kalender voor 2020 is bekendgemaakt. Tot nu toe staan acht races op de planning. Stel je team samen, voorspel de top 3 en maak kans op mooie GP-prijzen. lou, de Algerijnse spits. Tan- nane heeft vooral sierlijk de tackles ontweken. ,,Mooi, hè'', zegt hij. ,,Dit is het echte werk. Zo word je als prof beter. Ik ben enorm blij dat we weer begonnen zijn. Dat er weer gewoon ge voetbald wordt. Want dat is dus niet vanzelfsprekend. Ik hoop ook dat dit lange tijd mogelijk blijft. We hebben een Duitse trainer, maar we gaan niet het bos in, begrijp ik. We werken met de bal op het veld. Mooi. De voorberei ding is lang, maar de weten schap dat we weer voluit kunnen, geeft mij veel ple zier. Iedereen heeft het voet bal toch gemist? Ook het pu bliek. Nu komen er weer wedstrijden aan. Nou, voor mij mag het feest beginnen.'' fysieke duels. Dribbelen, mensen opzoeken. Scoren. Ik voel me vandaag heerlijk. Bevrijd, ja. Zo voelt dat wel.'' Tannane is een echte lief hebber. De coronacrisis zette hem aan het denken. ,,Ik zat thuis en werd bijkans gek'', zegt hij. ,,Stel je voor dat je binnenkort klaar bent met voetbal? Wat dan? Ik kan me een leven zonder voetbal moeilijk voorstellen. Ik ga door tot ik erbij neerval. Dat heb ik altijd al gezegd, maar nu ben ik echt serieus. Erna lijkt het mij ook echt leuk om jeugdtrainer worden. Of assistent-trainer bij een goede club. Ja, ik overweeg nu de cursus te gaan doen. Dat krijg je van niets doen.'' Voor nu is de eerste trai ning alleen maar een start sein voor een mooie zomer. Voor de statistieken: de eer ste overtreding bij de par tijen bij Vitesse is niet in zijn geestdrift gemaakt door Oussama, maar door Darfa- donderdag 2 juli 2020 PC direct aan de slag Anne Buijs passeert bij het begin van het beachvol- leybal in Zaan dam het blok van haar te genstandster. FOTO PIM RAS Rik Spekenbrink Papendal Lex Lammers Arnhem M Bezwete judoka's grij pen elkaar ouderwets bij de kladden in de Wim Ruskahal op Papendal. FOTO KOEN VERHEIJDEN EVIAN-LES-BAINS Memphis Depay heeft gisteren een geslaagde ren tree gemaakt bij Olympique Lyon. LIVORNO De Italiaanse voetbal club Livorno maakt dit seizoen af zonder maar liefst achttien spelers. De club staat in de Serie B op de laatste plek en heeft de hoop op handhaving al laten varen. Er zijn nog zeven duels te spelen. M Oussama Tannane passeert Roy Kuij- pers (r). foto GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21