Van Ruijven vecht voor leven 20 Topsporters hervinden al snel het plezier nu ze Kort Midtsj0 tekent bij in Alkmaar Fredrik Midtsj0 heeft zijn contract bij AZ met een jaar verlengd, tot de zomer van 2023. De 26-jarige middenvelder uit Noor wegen voetbalde de afgelopen drie jaar 113 officiële wedstrijden voor de Alkmaarders. Hij maakte daarin vijf doelpunten en ver zorgde 17 assists voor de nummer 2 van het afgebroken seizoen in de eredivisie. ,,Sinds zijn komst is hij onmisbaar geworden'', zegt technisch directeur Max Huiberts over de waarde van Midtsj0. ,,Hij heeft aangetoond dat wanneer hij er niet is, we hem missen.'' Investeerder spekt Hertha Investeerder Lars Windhorst stopt nog eens 150 miljoen euro in Hertha BSC. De club uit Berlijn krijgt volgende maand 50 miljoen en in oktober nog eens 100 miljoen. Windhorst bezit na deze injectie 66,6 procent van de aandelen van de club waar Javairó Dilrosun, Karim Rekik en zijn broertje Omar Rekik onder contract staan. Hij betaalde vorig jaar al 224 miljoen voor 49,9 procent van de aan delen. Windhorst wil met met Hertha aan sluiten bij de Bundesligatop. Kelderman en Oomen in Giro Sunweb zet in het restant van dit seizoen vol in op de Giro d'Italia. De Duits-Nederlandse equipe stuurt met Wilco Kelderman (foto), Sam Oomen, Jai Hindley en Chris Hamilton maar liefst vier ronderenners naar Italië. Ook topsprinter Michael Matthews gaat mee. Cees Bol is aangewezen voor de sprints in de Tour de France. In de Vuelta krijgen vooral aankomende talenten de kans. Heracles houdt voet bij stuk Heracles voetbalt ook komend seizoen op kunstgras. De club heeft niet zoals sommige andere teams uit de eredivisie besloten de kunstmatige ondergrond door echt gras te vervangen. ,,In onze emotionele wereld nemen wij al jaren rationele beslissingen'', verklaart algemeen directeur Rob Toussaint. ADO, VVV en PEC schakelen wel over. BEACHVOLLEYBAL Miedema gehuldigd Janssen is bijna fit Op de eerste dag in juli kwam de sport in Nederland weer tot leven. De corona pauze duurde de sporters veel te lang. Toen ze gisteren eindelijk weer voluit mochten, hadden de beachvolleyballers, de judoka's en de voetballers van Vitesse 'een topgevoel'. Van Ruijven, wereldkampioene op de 500 meter, werd afgelopen week ernstig ziek opgenomen in een ziekenhuis in het Zuid-Franse Perpignan. De diagnose was een auto-immuunreactie, die leidde tot ernstige complicaties, waaronder inwendige bloedingen. Vanwege die complicaties heeft Van Ruijven twee operaties onder- haald, maar deze strijd is vele malen zwaarder. We leven allen enorm met haar mee en hopen met heel ons hart dat ze hier goed uit komt.'' De ziekenhuisopname van Van Ruijven heeft volgens de KNSB diepe indruk gemaakt op het hele team. De shorttrackers hebben be sloten voorlopig in Font Romeu te blijven, enigszins in de buurt van hun zieke teamgenote. Van Ruijven wordt in het ziekenhuis omringd door familieleden en haar vriend. Intussen komen vanuit alle hoe ken steunbetuigingen binnen voor de shorttrackster. Die zijn in deze zware tijd een enorme steun voor haar naasten, aldus de KNSB. ,,Daar zijn we iedereen heel erg dankbaar voor'', laat haar vader weten. Sanne Keizer boft op deze woensdagmorgen. Toen bekend werd dat sporteve nementen per 1 juli weer zouden worden toegestaan, zei Michel Everaert, directeur van de volley- balbond: ,,Dan beginnen we óf om middernacht óf bij zonsopkomst.'' Het werd dat laatste. En zo loopt de 35-jarige beach- volleybalster rond vier uur 's och tends in het donker in Zaandam op het geluid van stemmen af, om tastend aan een bekende te vragen: ,,Wie ben jij?'' Keizer: ,,Ik zie wat lastig in het donker." De zonsopgang is om 5.24 uur nauwelijks te zien. Het wolkendek is grijs en af en toe miezert het, als het eerste fluitsignaal klinkt. Kort daarna schalt er bij beachvolley- balclub Silicium een niet heel toe passelijke tekst door de geluids boxen: 'When the sun goes down'. ,,Het is heel lang geleden dat we erin geslaagd zijn om zoveel men sen om vier uur 's nachts samen te laten komen'', zei Everaert even daarvoor in een snelle toespraak. Voor Nika Daalderop, zaalvolley- balster met een beachverleden bij Silicium, klinkt dat logisch. ,,Wie verzint dit?", dacht ze eerder nog, toen ze hoorde van het tijdstip. Voor haar en gelegenheidspartner en zaalcollega Anne Buijs is het een leuke onderbreking van de zaaltrainingen die onlangs hervat zijn. Buijs, die in haar lange loop baan slechts vijf keer in het zand trainde, moet wennen. ,,Ze waren net nog boos dat ik de ballen niet opraapte. Ik dacht: daar heb je toch een ballenjongen voor? Daarna dacht ik: o nee, die is hier natuur lijk niet. Sorry!'' Keizer en beachpartner Made- lein Meppelink waren in voorbe reiding op de Spelen toen corona de wedstrijdkalender stillegde. Normaal zouden ze de wereld rondvliegen voor toernooien en in juli in Tokio zijn. Keizer: ,,Deze kortetermijndoelen heb je nu echt nodig. Ik ben hier heel blij mee, heb er veel zin in.'' Dat het vroeg is, maakt daarbij niet uit, zo lang er licht is om de bal te zien. ,,En na een koffie ging het wel weer.'' gaan, maar die hebben niet tot ver betering van haar situatie geleid. Ze verblijft nog altijd op de intensive care, waar ze in een kunstmatige coma wordt gehouden. Het is de verwachting dat haar situatie voor lopig niet zal verbeteren. ,,Lara vecht momenteel voor haar leven'', aldus Otter. ,,Met ongeloof lijk veel doorzettingsvermogen heeft ze op het ijs de wereldtitel be- Quote van de dag 'Bij iedereen ontstaat het gevoel dat we dit komend seizoen gaan rechtzetten' donderdag 2 juli 2020 VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL bij de groeps trainingen. VOETBAL Vivianne Mie dema (23) is door de Britse pers uitgeroepen tot beste voetbalster van het afge lopen jaar. De topscoorster aller tijden van Oranje werd vorig jaar al door de spelers vakbond ver kozen tot beste speel ster. Ze komt in augustus nog in actie met haar club in de Champi ons League. VOETBAL Willem Jans sen is bezig aan de laat ste stappen in zijn revali- datieproces. Dat zei de FC Utrecht aanvoerder gisteren op het verjaar dagsfeest van de 50-jarige club. Janssen (33) scheurde eind januari in het bekerduel met FC Eind hoven een kruisband. Hij hoopt over drie weken aan te haken Zon komt op: PERPIGNAN De medische toe stand van shorttrackster Lara van Ruijven is verslechterd en ze vecht volgens bondscoach Jeroen Otter voor haar leven. De 27-jarige Van Ruijven verkeert nog steeds in kritieke toestand en ver toont geen tekenen van herstel, zo liet schaatsbond KNSB gisteren in een verklaring weten. Lisette van der Geest Zaandam A Shorttrack ster Lara van Ruijven. foto anp O a 0) —Jordy Zuidam, 'td' van FC Utrecht legt zich neer bij afstel van bekerfinale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20