Wordt dit het uitzicht van Holleeder? JOL Lekkerop vakantie? Dat kon wel eens lelijk tegenvallen Pubers willen vooral naar school om hun vrienden te zien Vandaag bij deze krant Kamerbrief over vaccindeals bestempeld als staatsgeheim Walcheren Juristen verwachten hausse aan klachten wegens beperkingen door coronavirus Zeeland krijgt een extra beveiligde rechtbank èn gevangenis met daarin een afdeling voor misdadigers van de zwaarste categorie. Er zijn al heel wat vergelijkingen gemaakt: Alcatraz, Duivelseiland, het Australië van Nederland. Maar wat levert de Law Delta nu eigenlijk écht op voor Zeeland? Honderden banen, staat in het compensatieplan voor de marinierskazerne. Maar solliciteren kan nog even niet. Vanaf halverwege maart heeft het kabinet alles op alles gezet om onze zorg te voorzien van voldoende be schermende middelen en beade mingsapparatuur. Ook is Neder land sinds enkele weken actief op jacht naar vaccins. Voor het eerst geeft het kabinet nu inzicht in de kosten onder de streep. Die lopen op tot enkele miljarden. Vóór het uitbreken van de crisis was er een bedrag van 88 miljard euro begroot voor de zorg in 2020. Mondmaskers De rekening voor beschermings materiaal en beademingsappara tuur bedraagt ruim 1,4 miljard euro. Zo verwacht de overheid 930 mil joen euro uit te geven aan ongeveer 1,4 miljard mondmaskers, 30 mil joen euro aan 500 miljoen hand- schoenen, 300 miljoen euro aan 80 miljoen isolatiejassen en 10 miljoen euro aan miljoenen beschermings- brillen en halterschorten. De onge veer 4000 beademingsapparaten die zijn gekocht, kosten 150 miljoen euro, maar zijn deels nog onderweg. Er waren er ooit 6000 besteld voor 250 miljoen euro, maar die bleken niet allemaal nodig. Daarom is een aantal orders geannuleerd.De over heid heeft de laatste maanden ook zo'n 180 miljoen euro verdiend aan de verkoop van medische bescher mingsmiddelen aan zorgaanbieders. De uitbreiding van de testcapaci teit kost ons land de komende maanden maximaal 300 miljoen euro. Ook zet het kabinet liefst 700 miljoen euro opzij om alle Neder landers zo snel mogelijk aan een co- ronavaccin te helpen. Nederland kocht samen met Duitsland, Frank rijk en Italië al 300 miljoen vaccins in van de Brits-Zweedse farmaceut Astra Zeneca. De precieze kosten daarvan zijn niet bekend. Opmerkelijk is dat minister Hugo de Jonge inhoudelijke vragen over vaccindeals alleen via een vertrou welijke brief aan de Tweede Kamer wil beantwoorden. Sterker nog, hij heeft die brief gebombardeerd tot staatsgeheim vanwege 'informatie die ernstige schade kan toebrengen aan het belang van Nederland of zijn bondgenoten'. Of het bedrag van 700 miljoen euro genoeg is, hangt volgens het kabinet af van de vraag of en wanneer een van de kandi daat-vaccins succesvol zal zijn. P7 donderdag 2 juli 2020 Nieuwsmedia Zo komt ei weerscho ■nde zaak' Ondememersdie creatief te wetk gaap ZEELAND2 Aanpak corona miljardenklus De rekening voor de coronabe- strijding loopt nu al in de miljar den. Nederland gaf de afgelo pen maanden bijna 1,5 miljard euro uit aan mondkapjes en an dere hulpmiddelen. Voor coro- navaccins is 700 miljoen euro vrijgemaakt, voor tests 300 mil joen. Edwin van der Aa Chris van Mersbergen Den Haag Om alle Nederlanders zo snel mogelijk aan een coronavaccin te helpen is 700 miljoen euro vrijgemaakt. Enkele pittige buien en soms wat 19°C zon pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1