II Westelijk fietspad blijft afgesloten Sinterklaasintocht Terneuzen gered 7 KINDERBOERDERIJ TEKORT Te weinig geld voor de verzor ging én het herstel van de omheining brengt dieren in Terneuzen en Clinge in het nauw. Met de hertenkalfjes erbij telt de Terneuzense kinderboerderij zes tien herten. Negen hindes en de hertenbok: Bert ('het hert'). Nu er zoveel kleintjes zijn bijgekomen, wordt het probleem alleen maar nijpender. Door de coronacrisis is de kinderboerderij al maanden ge sloten en zijn er geen barinkomsten meer. De vaste kosten, zoals voer en medische verzorging, lopen wel ge woon door. En daar komt nog bij dat de omheining van het herten- verblijf op veel plekken stuk is. Het herkwerk moet eigenlijk helemaal Het gaat echt om een enorm hekwerk, dat loopt serieus in de papieren vernieuwd worden. Om de herten binnen te houden, maar vooral ook de honden buiten. ,,Herten zijn ontzettend schrikachtig en ze lo pen van angst zo tegen de omhei ning op'', zegt boerderijbeheerster Andrea Bakker. ,,Het gaat echt om een enorm hekwerk, dat loopt seri eus in de papieren.'' Als er geen geld bij komt, zien de kinderboerderij in Terneuzen, waar veel cliënten van Tragel werken, en de kinderboerderij op het terrein van De Sterre in Clinge, geen an dere uitweg dan dieren weg te be zuinigen. In Terneuzen de herten, in Clinge de varkens en een paar schapen. Bakker: ,,Het zou zo zonde zijn. De kinderboerderij bestaat al zo'n veertig jaar. Bijna alle kinderen uit de buurt zijn hier minstens een keer geweest.'' De beherende stich ting heeft hoop gevestigd op het be drijfsleven. De Terneuzense PvdA vindt dat de gemeente Terneuzen (eigenaar van het boerderijterrein) moet helpen. De fractie wil dat de gemeente mee zoekt naar sponso ren en bekijkt of de gemeente de kosten van de omheining kan beta len. Op deze vragen wordt snel een antwoord verwacht. Het kan Elvira allemaal niet snel genoeg gaan. ,,Mensen, geef nou geld. Want dit is écht met leuk!'' ,,De hertjes lopen hier al zeker dertig jaar rond. Ze hóren gewoon bij de kinderboerderij.'' Elvira de Jaeger is cliënt bij Tragel en al der tig jaar vrijwilliger bij de Terneu- zense kinderboerderij. ,,Ik zou het vreselijk vinden als de hertjes weg moeten.'' Als het bedrijfsleven, de ge meente ofwie dan ook niet met een zak geld komt, is het gedaan met de herten op de kinderboerderij. De stichting heeft, mede door de coro nacrisis, te weinig geld voor hun verzorging én om de kapotte om heining te vernieuwen. De Terneu- zense PvdA-fractie vraagt de ge meente het tekort bij te passen. Het maakt Elvira niet uit waar het geld vandaan komt. ,,Als het maar komt. Niet alleen voor mij of de hertjes, maar voor iedereen die hier graag komt.'' Na haar werk bij Dethon, komt Elvira doordeweeks elke dag naar de kinderboerderij. Ook in de weekeinden is ze er te vinden. Ze helpt er met de verzorging van de dieren, zoals de ezels, de geiten en de konijnen. Ze maakt de stallen schoon en let op of de bezoekers lief zijn voor de dieren. Momenteel heeft ze er een extra taak bij: de her tenkalfjes tellen, want nu is de tijd dat de hertenkalfjes geboren wor den. ,,Herten zijn heel schuw en de moeders verstoppen zichzelf en het jonkie tussen de brandnetels. Kijk, het zijn er nu al zes! Er zijn er nog twee bijgekomen!'' Inmiddels kun- Het nieuwe comité bestaat uit: citymarketeer Sara Jansen, Flo- ris de Jonge, leerkracht en be kend als presentator van Zoute Neuzen, Wim de Maat, met ja renlange ervaring als organisa tor van de Terneuzense kermis, Ron Machielsen als Sinterklaas en Stijn de Roo als Zwarte Piet. Machielsen, in het dagelijks le ven werkzaam bij de politie, is de nieuwe Terneuzense Sinter klaas. Hij heeft niet alleen erva ring met die rol: in de kerstperi ode speelt hij ook voor Kerst man. Sponsoring Wethouder Jack Begijn is opge lucht dat er alsnog een comité is gevormd. ,,Organisatorisch ver wacht ik geen problemen, de draaiboeken liggen klaar. Het zal wel lastig worden de spon soring voor die tijd nog voor el kaar te krijgen." Het vorige comité, waarvan de actieve kern werd gevormd door ondernemerspaar Martijn en Frederique van Battum, stopte er in maart mee. De zwartepietendiscussie en zelfs bedreigingen maakten het niet leuk meer om door te gaan. Of met een nieuw comité ook de aankomstplaats verandert, is nog niet bekend. De verhuizing van de aankomstplek van de Veerhaven naar de Binnenha ven is altijd een gevoelige zaak geweest in Terneuzen. Wethouder Begijn wil zich er niet in mengen. ,,Dat is aan het comité zelf en of ze zwarte pie ten of roetveegpieten willen mogen ze ook zelf uitmaken. Omdat burgemeester Lonink verantwoordelijk is voor de orde en veiligheid zal hij wel in die discussie betrokken wor den." Het ruim anderhalfjaar geleden af gesloten fietspad aan de westkant van de hoofdweg tussen het Ter- neuzense sluizencomplex en Sluis kil komt niet terug. Dat heeft de provincie aan het Terneuzense 50Plus-raadslid Johan Hessing la ten weten. In navolging van de Fietsersbond vroeg Hessing om heropening van het fietspad, omdat fietsers sinds de afsluiting in twee richtingen over het oostelijke, nog enige fietspad langs het Kanaal Gent-Terneuzen moeten rijden. Dat zou tot gevaar lijke situaties leiden. De provincie meldt dat het wes telijke fietspad is afgesloten, omdat het in slechte staat verkeert. Op knappen heeft geen zin. Dat zou geld weggooien zijn. Fietssnelweg Het nog geopende fietspad zal na melijk volgens planning in 2020/2021 worden omgebouwd tot een fietssnelweg waarvoor het wordt verbreed tot vier meter. Dit maakt deel uit van het project voor een fietssnelweg tussen Terneuzen en Zelzate, de eerste in Zeeland. De huidige situatie is volgens de provincie ook niet gevaarlijker. On gevallen hebben er zich niet voor gedaan. Zo druk is het er ook niet. woensdag 1 juli 2020 Elvira de Jaeger heeft net de herten (vér op de achtergrond) gevoerd. Omdat er kalfjes zijn, zijn ze erg schuw. foto camile schelstraete nen het er al weer meer zijn, er liep gisteren nog één hinde met een dikke buik. -Andrea Bakker, beheerster Kijk op de site bij /video s Gehandicapten Tragel gaan hertjes kinderboer derij missen Het einde dreigt voor de hertjes Sheila van Doorsselaer Terneuzen TERNEUZEN De sinterklaas intocht in Terneuzen lijkt ge red. Maandag is er een nieuw vijfkoppig sinterklaascomité gevormd dat de organisatie van de intocht overneemt na dat het vorige comité het in maart voor gezien hield. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 56