Diploma-uitreiking nieuwe stijl: langs verschillende stations Jonge kunstenaars krijgen nieuwe ruimte in oude fietsenwerkplaats 6 Recreatiesector Veere IN DE REGIO Deze bedrijven, verenigd in Hiswa- Recron, hadden hoge verwachtin gen van het college dat sinds het uit breken van de coronacrisis aan de macht is. ,,Want alleen samen zijn problemen van deze omvang te overwinnen", schrijft voorzitter Ab Pouwer in een reactie. Hij mist die samenwerking echter en stelt ook De verblijfsrecreatie komt weer op stoom, de boekingen zien er veelbelovend dat het college uitgaat van een veel te somber perspectief als het gaat om de inkomsten van de gemeente. Het college vreest namelijk dat het de komende twee jaar te maken krijgt met een tekort van 11,5 miljoen euro door de coronacrisis en ander tegenvallers. Het rekent alleen al dit jaar op 65 procent minder inkom sten uit de toeristenbelasting en de parkeergelden. Vorige week lieten de gezamenlijke Veerse onderne mers al weten dat er geen reden is van dat 'doemscenario' uit te gaan. Hiswa-Recron verwacht dat door de crisis de gemeente 20 tot 25 procent minder inkomsten via de toeristen belasting en het parkeren krijgt. ,,De verblijfsrecreatie komt weer op stoom, de boekingen zien er veelbe lovend uit en het is ook weer druk op de parkeerplaatsen." Hiswa-Recron laat zich ook heel kritisch uit over de bewering van het college dat toeristen nu te weinig be talen voor de voorzieningen waar ze gebruik van maken. Dat is voor het college reden de toeristenbelasting met meer dan vijftig procent te ver hogen, met uitzondering van de ta rieven voor mensen die in een tent of caravan slapen. De belangenorganisatie is tegen differentiatie. ,,Een toerist, onafhan kelijk van zijn verblijfsaccommoda- tie, veroorzaakt in principe dezelfde kosten voor de gemeente." Ze wijst er ook op dat uit documenten van de gemeente blijkt het niet klopt dat toeristen te weinig betalen. Pouwer: ,,De mode om in de politiek met een alternatieve waarheid te komen, heeft hier in Domburg ook toepas sing gevonden." Hij stelt dat uit de begroting 2020 van de gemeente duidelijk blijkt dat zo'n zeven mil joen euro van de gemeentelijke uit gaven een directe relatie heeft met het toerisme. Dat is volgens hem heel wat minder dan de vijftien mil- j oen waar het college nu van uitgaat. Hiswa-Recron adviseert de ge meenteraad om morgen niet in te stemmen met de plannen van het Veerse college. Maar te overleggen met alle partijen en samen met nieuwe plannen te komen. Geen bomvolle gymzaal waar je uren in de warmte moet wachten tot je eindelijk je diploma mag op halen, of tot de laatste leerling hem heeft gekregen. ,,Zoals we het normaal deden, dat was misschien ook niet altijd voor iedereen fijn", glimlacht teamleider bovenbouw José Zwigtman. Toen duidelijk werd dat een massale uitreiking dit jaar echt niet kon doorgaan, verzonnen de mentoren van de lo catie Kruisweg een alternatief. En dat bleek gisteren net zo bijzonder: een route langs meerdere stations. Zoals we het normaal deden, dat was misschien ook niet altijd voor iedereen fijn Ontvangst van de leerling en zijn of haar gezin in de feestelijk versierde hal, daarna diploma op- halen bij de mentor. Volgende halte: examentrui. Daarna: foto jaarboek. Weer een halte verder: fotomoment, een feestelijke plek waar het gezin foto's kan nemen en waar ook een fotograaf is om de officiële foto te maken. Eindsta tion is de gymzaal, waar het gezin aan een aparte tafel een feestbox krijgt met wat lekkers, om ter plaatse van te genieten of om mee naar huis te nemen. ,,De leerlingen komen steeds vijf minuten na elkaar naar school voor de diploma-uitreiking en we zorgen ervoor dat alles op tijd ver loopt", vertelt Zwigtman. De indi viduele aandacht maakt het juist extra speciaal. En alle familieleden van Dani die er nu niet bij mochten zijn? Die konden thuis kijken naar de live- stream via YouTube. AAGTEKERKE Expositie Ruige kost gesigneerd MIDDELBURG Jonge of begin nende kunstenaars krijgen een nieuwe expositieruimte tijdens de maandelijkse Kunst- en Cultuur route Middelburg. Zij mogen hun werk tonen in de fietsenstalling aan het Zusterplein. De primeur is aanstaande zondag voor Bruno Seeber, die originele klankkasten maakt van veelal staal met spijkers, kralen en kogels. Het Lokaal heet de nieuwe ex positieruimte, waar voorheen fiet sen werden gerepareerd en nu on dernemers vergaderen en studen ten les krijgen. Elke eerste zondag van de maand zijn er kunstwerken te zien. De 'kunstenaar van de maand' mag er in de vakantieperi odes ook workshops geven of zelf aan het werk te gaan, waarbij het publiek mag binnenlopen. ,,We vinden het een welkome aanvul ling op de route en hopen dat vooral jonge kunstenaars de Het is een welkome aanvulling op de Kunst- en Cultuurroute ruimte gebruiken om hun werk te tonen", zegt Judith Loontjens, voorzitter van de Kunst- en Cul tuurroute Middelburg. Zij doet een oproep aan jonge kunstenaars om zich aan te melden via hetlo- kaal@kunstroutemiddelburg.nl. ,,Daarnaast zou het mooi zijn als jongeren hierdoor gestimuleerd worden om de kunstroute vaker te bezoeken." De ruimte wordt deze week door de Vereniging Ondernemers Middelburg, die het beheer voert, vrijgemaakt en omgebouwd van leslokaal naar expositieruimte. De ramen worden geblindeerd zodat er meer ruimte is kunst op te han gen. De vergadertafels gaan eruit en worden vervangen door sta-ta- fels. In september wordt het weer een vergader- en lesruimte. De opening van Het Lokaal gebeurt zondag om 13.00 uur door wet houder Carla Doorn, aan het begin van de Kunst- en Culturroute. woensdag 1 juli 2020 WA 'Scenario college is te somber' Een huilie-huilieverhaal. Met die woorden beschrijven de Veerse watersport- en grotere recrea- tiebedrijven de plannen van het dagelijks gemeentebestuur voor de komende jaren. ,,Een uiterst somber perspectief wordt ge schetst van inkomsten en er worden draconische maatrege len van stal gehaald om dat goed te maken." Emile Calon Domburg - Ab Pouwer, Hiswa-Recron Dani (17) met vader Ghassan en moeder Joumana Abdelnourany in de gymzaal, het laatste station van de diploma-route door de school. foto dirkjan gjeltema De rode loper ligt uit voor Dani (17). De school is feestelijk ver sierd, hij wordt op de foto gezet en krijgt veel, heel veel per soonlijke aandacht. De di ploma-uitreiking voor Dani en de andere 139 vmbo- en mavol eerlingen van Nehalennia in Middelburg is ondanks de coro namaatregelen - of nee, juist daardoor - heel speciaal. Maurits Sep Middelburg - José Zwigtman, teamleider Mattie de Bruine uit Middelburg exposeert vanaf vandaag met haar schilderijen en beelden bij Galerie BANK in Aagtekerke. De galerie is het hele seizoen ge opend van woensdag tot en met zaterdag, van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis en er is par keergelegenheid aanwezig. Voor de agenda en meer informatie zie: facebook.com/galerieBANK. MIDDELBURG Paskal Jakobsen (frontman van Bl0f) en Edwin Vinke (chefkok en eigenaar van restaurant De Kromme Watergang) signeren morgen hun kookboek Ruige kost in boekhandel de Drvkkery in Mid- Paskal Jakobsen en Edwin Vinke. foto anp delburg. Jakobsen en Vinke delen in Ruige kost hun favoriete en suc cesvolle recepten. De gerechten en ingrediënten zijn geïnspireerd op hun reizen en hun liefde voor Zeeland. Van 19.00 tot 19.30 uur uur geven zij een korte presenta tie. Reserveren is verplicht en kan via drukkerijmiddelburg.nl of in de winkel. De signeersessie begint om 19.30 uur, vrije inloop. -Judith Loontjens, voorzitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38