Applaus ■H-V ..v Scholieren krijgen busgeld uit coronatijd grotendeels terug Lonink per 1 mei 2021 weg als burgemeester 2 JAN VAN DAMME INIMlbbELS.. Column Het voelde lang geleden. We ken, maanden zelfs. Klap pen, applaudisseren. Ik moest mijn draai weer even vin den met mijn handen. Lekker vol op elkaar, zodat je een beetje een basklap krijgt. Daar houd ik van. Vrijdagavond schoven we aan in de Doopsgezinde Kerk in Middel burg. Aanmelden maar wel gratis. Een initiatief van componist Douwe Eisenga die er tegenover woont. Hij moest met zijn piano maar net de straat oversteken om op het podium terecht te komen. Dertig toehoorders mochten erbij zijn, een beetje onwennig ver spreid in de kerkbanken en op stoelen in het middendeel. Het werd een heerlijk corona concert. Fascinerend, hypnotise rend, Douwe produceert muziek die je gedachten laat uitwaaieren. Zo ver en zo lang als je zelf wilt, tot helemaal tegen het grijs gewelfde kerkplafond. Daar kom je pas van terug als de laatste noot heeft ge klonken en er geapplaudisseerd mag worden. Diezelfde avond stond er een tweede Middelburgse componist op. Na een avontuur in Schotland is Jacco Lamfers in de Zeeuwse hoofdstad neergestreken en heeft in Douwe een muzikale geestverwant gevonden. Dat was fijn om te horen. bij zo'n concert vooraf het uitkij ken naar, goh wat zal het worden. Dan het neerstrijken, luisteren, wegdromen. En vervolgens het klappen. Ik was vergeten hoe be vrijdend een lekker applaus kan zijn. Met z'n allen laten horen dat je ergens blij van wordt. Ik had het in de afgelopen coronamaanden alleen op televisie gezien toen er voor de zorgmedewerkers werd geklapt. Maar dat was anders. DE STELLING Vandaag: Ik maak me zorgen om het drankgebruik van jongeren Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Gewonde bij ongeluk aan de Noordsingel Man gewond bij beroving Fietser bedreigt automobilist Busvervoerder Connexxion heeft een deal met de Stichting Scholie- renvervoer Zeeland. Via die organi satie hebben 1419 scholieren een jaarabonnement afgesloten voor de bus. Er zijn ook nog eens 474 scho lieren die een jaarabonnement heb ben voor vervoer van en naar twee scholen in Middelharnis. De scholieren voelen zich gedu peerd, want vanwege de coronacri sis waren de scholen van 15 maart tot en met 1 juni gesloten. Zij, of lie ver hun ouders, willen het geld te rug. Per scholier kunnen de kosten oplopen tot 418 euro. ,,Er zijn gezin nen die meer dan 1000 euro daar aan kwijt zijn", zegt gedeputeerde Harry van der Maas (SGP, onder wijs en vervoer). ,,Op de Kop van Schouwen was er zelfs een gezin dat over die periode gerekend 1700 euro heeft betaald." Het dagelijks provinciebestuur heeft besloten daar iets aan te doen. Wat er voor de twee weken in maart is betaald zijn de scholieren kwijt, maar het geld over april en mei krij gen ze terug. Bij elkaar is dat 365.000 euro. Met het Rijk zijn afspraken ge maakt over een beschikbaarheids vergoeding voor Connexxion, een tegemoetkoming voor de periode dat bussen moesten rijden terwijl er bijna niemand in zat. Uit die rijks vergoeding kan 93 procent van het bedrag worden betaald, de provin cie legt de laatste 7 procent bij. Er was zelfs een gezin dat over die periode gerekend 1700 euro heeft betaald Mocht het Rijk onverhoopt niet over de brug komen, dan wordt alles door de provincie betaald. „Formeel kan het niet worden afgedwongen", aldus Van der Maas, ,,maar we von den het belangrijk om het toch te doen. In deze tijd hebben veel men sen het toch al moeilijker." Lonink wordt 28 mei 2021 zeventig jaar, de leeftijd waarop burgemees ters met pensioen moeten. Hij maakt dus bijna zijn volledige pe riode vol. Lonink is burgemeester van Terneuzen sinds 2003, toen de huidige gemeente Terneuzen ont stond na de samenvoeging van Ter- neuzen, Axel en Sas van Gent. Voordien was hij onder anderen PvdA-Kamerlid (1989-1994), bur gemeester van Sas van Gent (1998 2001) en van Rijssen-Holten (2001 2003). Doelbewust heeft Lonink ervoor gekozen zijn vertrek vroegtij dig aan te kondigen. Dat geeft de Terneu- zense gemeenteraad de tijd een profielschets voor zijn opvolger te maken en de procedure af te ron den, zodat ook met het oog op de raadsverkiezingen maart 2022 geen waarnemer hoeft te worden aange steld Coronacrisis Als burgemeester van de grootste gemeente van Zeeland is Lonink te vens voorzitter van de Veiligheids regio, een functie die hem zeker de afgelopen maanden vanwege de co ronacrisis veel tijd heeft gekost. Diezelfde crisis maakte dat hij zo wel de aankondiging van zijn ver trek als zijn vertrek iets heeft uitge steld, omdat de procedures voor burgemeestersbenoemingen enige tijd zijn stilgelegd. ,,Anders was ik", vertelde Lonink, „wellicht per 1 fe bruari of 1 maart volgend jaar weg gegaan." Het moet gezegd, Lonink heeft er ook nooit blijk van gegeven eerder te willen vertrekken. Hij geniet nog altijd van het werk, in Terneuzen en ver daarbuiten, in contact met 'gewone burgers' en met (lande lijke) bestuurders. - hadden we een tuinconcert bij vrienden in de straat. Een violiste en een pianist, fantastische muzi kanten, de partituren moesten vanwege de wind met vele was knijpers worden vastgezet. De concentratie, de spanning, het ap plaus, heerlijk. Dat we vanaf nu maar vaak en veel mogen klappen. Ik was vergeten hoe bevrijdend een lekker applaus kan zijn 4*-hotel bij natuurgebied De Peel ind. ontbijt Q traveldeal woensdag 1 juli 2020 Wat heb ik dat gemist. Je hebt i Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik zal de Kustmarathon missen dit jaar 687 reacties SORRY MEVROUW, OP UW ACCOUNT MA© U ALLEEN ÖE WITLOF MEENEMEN I HENK. VOLSENS UNILEVER BEN JU NO© STEE&S VOLSER VAN VERONICA INSItïE OP FACEBOOK// MIDDELBURG Bij een verkeersongeval in Middelburg is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon ge wond geraakt. Het onge luk gebeurde rond 01.25 uur op de Noordsingel, vlakbij de kruising met de Seissingel. Na de melding kwamen een ambulance en de po litie ter plaatse. Vermoe delijk was er sprake van een fietsongeluk. Het ambulanceteam heeft zich over het slachtoffer ontfermd. Over de aard en de ernst van het letsel is niets bekend. HOEK Een man is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt toen hij onder bedreiging van een mes in Hoek beroofd werd van zijn telefoon. Ook is hij mishandeld. Dat gebeurde rond 01.25 uur in de Marijkestraat. De politie heeft een on derzoek ingesteld en denkt dat er mogelijk meerdere daders bij be trokken zijn. Eén van de daders is een donker ge tinte man die een groene jas met capuchon droeg. De daders zijn vermoe delijk weggerend in de richting van de dijk in Hoek. De politie roept ge tuigen op zich te melden via 0900-8844. MIDDELBURG Een 35-jarige man uit Ter Apel is maandag avond in de Banckert- straat in Middelburg aangehouden. Hij zou aan de Breeweg in Mid delburg een automobi list bedreigd hebben met een mes. De politie kreeg rond 23.00 uur de melding binnen over de bedreiging. Daarbij was ook een mes gezien. Dankzij een goed signa lement kregen agenten snel zicht op de ver dachte. In de fietstas lag een aantal zwarte stalen staven met een punt. Deze zijn in beslag ge nomen. De automobilist heeft aangifte gedaan. Zeeuwse scholieren krijgen hun tijdens de coronacrisis voor niks betaalde busgeld grotendeels terug. Per gezin kan het gaan om honderden of meer dan dui zend euro. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Harry van der Maas, gedeputeerde Jan Lonink (69) vertrekt per 1 mei volgend jaar als burgemees ter van Terneuzen. Hij heeft dat gisteravond bekendgemaakt tij dens de gemeenteraadsverga dering. Harmen van der Werf Terneuzen Zondagmiddag - het kon niet op traveldeal.nl/K07011 Boetiek Hotel Brasserie Plein Vijf V 2 of 3 overnachtingen in een deluxe kamer •y Ontvangst met een welkomstdrankje y 2 of 3 x uitgebreid ontbijt y Tip! Wandelen op de Groote Peel Exd. toeristenbelasting ca. 2,00 p.p.p.n, en reserveringskosten €19,95 per boeking. boek online of bel tussen 10.00 -16.00 uur I 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2