Einde van de viriele pornokoning MEDIA CULTUUR 29 Ron Jeremy. Als deze naam u niets zegt, maakt u zich dan geen zorgen. Als de naam u wel iets zegt, maakt u zich dan ook geen zorgen: zelfs wie slechts af en toe een schuin oog op een pornosite werpt, kwam hem tegen. Hij was immers de koning van het genre in de VS. In zijn vroege pornofilms (jaren 70) acteert Jeremy als een patente man van het type Tom Selleck (Magnum), inclusief walrussnor. Latere films to nen hem, hoewel hij geen gebrek aan lichaamsbeweging had, vadsig en dik. Maar Jeremy bleef gaan, zelfs na ruim 2200 films - een record. Want een ex- pornoster zijn, dat is zielig, vertelde hij in 2008 aan Time. ,,Het werk gaat wat moeilijker, nu ik 55 ben, de na tuur is wreed. Maar ik wil bij de tijd blijven." Ron Je remy werd geboren in New York. Pa was fysicus, ma re dacteur, zelf droomde van een bestaan als acteur. Hij ging in Hollywood klus jes doen, in de hoop ontdekt te wor den. Om de huur te kunnen betalen stuurde hij een foto van zichzelf naar blotemannenblad Playgirl. De twinti ger viel in de smaak en rolde zo de por nowereld binnen. Volgens Wikipedia beschikte de jonge Jeremy over 25 cen timeter: op een 'adult movie'-set bén je dan iemand. Aanklachtenregen Jeremy werd zo geliefd dat hij (gast)rollen kreeg in normale films en reclamefilmpjes - onder meer voor potentiepillen. Hij heeft zijn eigen rummerk: Ron de Jeremy. Privé bleef de pornoster single, omdat zijn job lastig is te combineren met een relatie, ver telde hij. ,,Ik geloof in emotionele mo nogamie, maar niet in genitale mono gamie.'' En hij werd schatrijk. Maar vorige week werd hij na twee jaar speurwerk gearresteerd voor drie verkrachtingen en één aanranding, feiten die zich in 2014 zouden hebben afgespeeld. Jeremy pleitte onschuldig te zijn, maar zit vast. Zijn carrière is voorbij, want intus sen regent het aanklachten, er is sprake van een vijftigtal. Hij zou vrou wen hebben betast op fanbeurzen, maar ook in een kroeg in West Holly wood. Volgende maand behandelt de rechtbank de aanklachten. Beelden van Jeremy's eerste voorgeleiding to nen een onverzorgde, broze man. Grote vraag is wat een man bezielde die seks had per strekkende meter. ,,2000 a 3000 vrouwen heb ik gehad'', verklaarde Jeremy - op een duizend talletje kwam het niet aan. Was hij, in tussen een zestiger, toch wat gefrus treerd over zijn leeftijd en vermin derde viriliteit en populariteit? Of deed hij wat hij altijd deed, maar zijn de tijden veranderd en krijgt hij nu pas de rekening gepresenteerd? Wallis de Vries, Najib Amhali en Howard Komproe in sporttenue de arena van het strandstadion. En van het publiek wordt verwacht dat ze zelf ook mee zwoegen, uiteraard met inachtneming van alle geldende coronarichtlijnen. ,,Dus bij mij moet iedereen zijn ei gen yogamatje meebrengen'', ver volgt Wallis de Vries, die door initia tiefnemer Komproe werd benaderd voor Lach Je Fit. ,,Wij kennen elkaar uit Toomler en hij weet dat ik in mijn voorstellingen graag over yoga mag praten, waarbij ik er niet voor terug deins om mezelf enigszins in de ma ling te nemen. Ik heb ook geen idee welke kant mijn optreden op Scheve- ningen op gaat. Ik begin serieus, dat beloof ik. Maar vraag me niet hoe het eindigt.'' Malloot Ze reppen er dus niet vaak over, hun geploeter met gewichten, op racefiet sen en hardloopschoenen. Komproe: ,,Ik zie in de sportschool waar ik train wel Peter Pannekoek als een malloot aan het werk. Hij traint zo doelgericht, zo gefocust.'' Wallis de Vries: ,,Als je een collega treft, gaat het toch vaker over waar mee je op dat moment bezig bent, waar je binnenkort speelt. Het is wel zo dat ik met Howard de laatste jaren wel wat vaker over fitheid praat. Waarschijnlijk omdat ik volgend jaar 50 word en hij ook. Dan ga je dat toch merken.'' Komproe: ,,Ik ben fitter dan ik er uitzie. Voor de coronacrisis ging ik 4 a 5 keer per week naar de sport school, ik loop hard, ik zwem en heb een uurtje in de week personal trai ning van een kickboksleraar. En daar bij let ik ook op mijn eten. In mijn beginjaren ging er geen avond voor bij dat ik niet na een optreden in een theater de plaatselijke shoarmazaak of snackbar bezocht. Lekker man, een broodje kaassoufflé met pindasaus. Maar dat moet ik nu écht niet meer doen. Ik wil niet crashen tijdens een optreden, ik wil gewoon fit blijven.'' Wallis de Vries: ,,Ik hoef niet slank te blijven om nu eenmaal slank te zijn, maar ik wil mijn lijf wel kunnen inzetten op het podium. Ik wil mijn lichaam in bochten kunnen wringen, iets kunnen uitbeelden. Ik heb vroe ger veel gedanst, in de tijd dat Fame op televisie was en ook aan ballet ge daan en ik weet dus: je lijf doet nu eenmaal veel makkelijker wat jij wilt, als je slank bent.'' Naast yoga bezoekt ook Wallis de Vries de sportschool voor krachttrai ning. ,,Dat vind ik veel leuker dan ik had verwacht. Elke keer als ik een onsje mag toevoegen aan de gewich ten die ik til, sta ik te juichen. Gaaf is dat.'' Waar Wallis de Vries op zondag 2 augustus haar yogavoorstelling in het Scheveningse zand alleen doet, gaat Komproe met een kompaan aan de slag: oud-atleet Errol Esajas. Kom proe: ,,Mijn neef en veel vrienden van hem trainden met hem op de atletiek vereniging, zo heb ik hem leren ken nen. Kiki Bertens en Edgar Davids trainen ook met hem. Hij is heel erg bezig met het bewustzijn van je eigen Ik ben fitter dan ik eruitzie. Voor corona ging ik 4 a 5 keer per week naar de sportschool. En daarbij let ik op mijn eten lichaam, maakt het inzichtelijk dat het gaat om balans, evenwicht en coördinatie en minder om veel kilo's tillen of urenlang rennen. Ik zie hem als een logopedist van het lijf. Dus met hem wil ik wel optreden, maar al leen als het publiek ook actief aan deze sessies meedoet. Anders wordt het leedvermaak.'' Ook Erik van Muiswinkel heeft be sloten een trainingssessie in het strandtheater te gaan geven. Hij doet dit samen met fitnessgoeroe Hayrich Juliana, op 26 juli. Boksen Zo gaat het publiek lachend de coro nakilo's te lijf, kunnen Komproe en zijn collega's weer optreden en krijgt het strandstadion het nodige publiek binnen de poorten: een win-win- winsituatie. Met Esajas treedt Komproe zondag 12 juli op, maar hij komt een week la ter zeker ook naar Scheveningen als Najib Amhali in het stadion bokst met comedytalent Fuad Hassen. Komproe: ,,Fuad is een van de aan stormende namen in ons wereldje, maar hij was vroeger een heel geta lenteerd bokser. Dus ik ben heel be nieuwd hoe Najib het er met hem vanafbrengt.'' woensdag 1 juli 2020 GO Ron Jeremy (64) acteerde in ruim tweeduizend pornofilms. Nu wordt hij ervan beschuldigd vrouwen sek sueel te hebben gemolesteerd. Mogelijke straf: 90 jaar cel. Nadine van der Linden 44 —Howard Komproe FOTO'S GETTY, ANP MONTAGE ADR A Sanne Wallis de Vries, Najib Amhali en Howard Komproe gaan sporten op het strand met het publiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29