Kamer wil A kerncentrale langeTopen houden Heerlijk genieten van een dagje sauna? Vanaf vandaag kan het weer! VNSWB JOL Jesse Klaver is trots op zijn Marokkaanse afkomst Kapje op in het koor? Aantal behandelde jongeren verdubbeld GroenLinksleider is ervan overtuigd dat hij minder kansen had gehad met de achternaam van zijn vader. P8 DEN HAAG De Tweede Kamer wil de Kernenergiewet wijzigen om kerncentrale Borssele langer open te houden. Een motie van CDA en VVD met het verzoek daartoe is gisteren aangenomen. De kerncentrale mag volgens die wet nu open blijven tot 31 december 2033. In een motie vroegen Kamerle den Agnes Mulder (CDA) en Mark Harbers (VVD) om ver lenging juridisch mogelijk te maken. De kerncentrale kan volgens hen een belangrijke rol spelen bij het halen van kli maatdoelen, met een forse ver mindering van uitstoot van koolstofdioxide. Of langer openhouden tech nisch en commercieel haalbaar is, blijft nog de vraag. Eerder vroeg minister Eric Wiebes al aan vergunninghouder EPZ of de levensduur van de centrale in Borssele op een veilige ma nier kan worden verlengd. Dat wordt nog onderzocht, maar een eerste horde tot verlenging is nu genomen. De kritiek op openhouden van de kerncentrale nam de afgelo pen dagen overigens toe. De Vlaamse grensgemeenten Kalmthout en Essen eisen in middels inspraak. Ze vinden het onverantwoord de kerncen trale na 2033 nog langer open te houden. Zeeuwse koren willep weer beginnen. Ma ar hoe kun je coronaproof zingen?» zeeland 5 In 2008 liet 3,1 procent van de 18- tot 25-jarigen zich met botox en fillers behandelen. In tien jaar tijd is dit percentage gestegen naar 8 procent. Dat blijkt uit onderzoek van het Erasmus MC onder leiding van cosmetisch arts en onderzoe ker Tom Decates. Het is volgens het ziekenhuis voor het eerst dat er onderzoek is gedaan naar de toe name van het gebruik van fillers en botox onder jongeren. Decates noemt de toename 'op vallend, omdat het gaat om een kwetsbare leeftijdsgroep'. Tieners en twintigers - die soms in hun eentje langskomen - zijn volgens hem 'makkelijk te beïnvloeden en te manipuleren' via sociale media zoals Instagram en TikTok. ,,De j eugd maakt zichzelf gek met film pjes van 'perfecte' meiden zoals Kylie Jenner. Jonge meiden moe ten inzien dat wat ze hebben al heel mooi is." Beelden van modellen, acteurs Jonge meiden moeten inzien dat wat ze hebben al heel mooi is of influencers laten een nepwereld zien, betoogt Decates. ,,Het gevaar is dat jongeren voor behandelin gen terechtkomen bij beunhazen. Er is een wildgroei aan onprofes sionele bedrijfjes." De arts ziet steeds meer slacht offers langskomen op zijn compli catiespreekuur in Rotterdam en de gevolgen kunnen volgens hem 'desastreus' zijn. ,,We zien een toe name van jonge meisjes bij wie de lippen zijn ingespoten met fillers en waarbij per ongeluk het bloed vat is afgesloten, waardoor de lip afsterft." In 2018 bleek uit onderzoek van het Erasmus MC dat er in Neder land zo'n 400.000 cosmetische in grepen zijn verricht. Ongeveer 250.000 behandelingen met botox en ongeveer 140.000 met fillers. Decates raadt aan om eerst 'goed je huiswerk te doen'. ,,Zoek gecerti ficeerde artsen." P13 19°C Nieuwsmedia Vereniging van Nederlandse Sauna en Wellness bedrijven Jeugd stevig aan de botox, effect soms desastreus Het aantal jongeren van 18 tot 25 jaar dat cosmetische ingre pen laat doen, is in tien jaar tijd meer dan verdubbeld. Het gaat met name om botoxprikken in het gezicht tegen rimpels en fil lers om vollere lippen te krij gen. Sami Kappé Marcia Nieuwenhuis Rotterdam —Tom Decates, arts en onderzoeker Wisselvallige dag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1