c* «Staten kritisch maar realistisch over compensatie marinierskazerne Schorren veilige buffer bij storm en water «zeeland5 Het is niet precies hetzelfde: Ze staan niet samen achter de coulissen en spelen zonder publiek. Maar groep 8 van basisschool De Vliete in Wissenkerke sluit het jaar wel af met een musical. Op het witte doek. «zeeland 4 Afgelopen vrijdag hebben de pro vincie, de gemeente Vlissingen en het waterschap Scheldestromen een akkoord getekend met het Rijk, maar de Staten, de gemeenteraad en de waterschapsvergadering moeten nog wel instemmen. Dat zal niet zonder slag of stoot gebeuren, maar weinig wijst erop dat de Zeeuwse onderhandelaars worden terugge floten. Er klinken wel ontevreden gelui den. Forum voor Democratie noemt de 650 miljoen euro waarmee Zee land gecompenseerd wordt voor het verlies van de marinierskazerne 'volstrekt onvoldoende'. Veel maat regelen zouden toch al worden uit gevoerd, betoogt Statenlid Martin Bos, net als Willem Willemse van 50 Plus, die het heeft over een hele boel 'sigaren uit eigen doos'. Ook Peter van Dijk (PVV Van Dijk) ziet geen toegevoegde waarde. Hij spreekt van 'doekjes voor het bloe den' en dingen die toch wel zouden gebeuren. Middenstand Ton Veraart (D66) twijfelt aan de hoeveelheid banen die op de lange termijn worden gecreëerd, iets wat ook wordt genoemd door Forum en door Vincent Bosch van PVV Bosch. ,,De middenstand van Vlissingen zou profiteren van de mariniers die zich met hun gezinnen in Zeeland zouden vestigen, nu kun je je dat af vragen." De Partij Pro Zeeland heeft zelfs een uitgebreide 'memo van onbe grip' opgesteld en stelt dat in achter kamertjes een akkoord is bekok stoofd waarin 'geen enkele inbreng van de Statenfracties is overgeno men' en dat onder het motto 'slik ken of stikken even op een vrijdag middag' (10 juli) moet worden gefi atteerd. ,,Dat niet al onze wensen zijn gehonoreerd is een behoorlijk understatement", zegt ook Francois Babijn (Partij voor Zeeland), die er net als Veraart naar heeft moeten zoeken. Laatstgenoemde is niet de enige die zich afvraagt wie in he melsnaam die gevangenis heeft be dacht. Ger van Unen (SP) en Corina van der Vliet (PvdA) zien daarentegen bijna al hun wensen gehonoreerd, behalve het afschaffen van de tol in de Westerscheldetunnel. Hannie Liever had ik een marinierskazerne, maar met lege handen staan is geen keuze Kool (CDA) spreekt van een goed stuk, Trees Janssens (Partij voor de Dieren) is ronduit tevreden, net als Bierens - al zijn niet alle VVD-wen- sen overgenomen. Joan van Burg (SGP) is blij dat er een akkoord is, al wil zijn partij nog beoordelen of de compensatie ruimhartig genoeg is. Dat stelt ook Gerwi Temmink, die wel veel GroenLinks-wensen te rugziet. De coalitiepartijen CDA, SGP, VVD en PvdA benadrukken de breedte van het pakket, waardoor er voor heel Zeeland aantrekkelijke dingen in zitten, zoals snelle trei nen, hoger onderwijs, gemeenten gaan delen in de winst van waterbe drijf Evides en een huisartsenoplei ding. Jan Henk Verburg (Christen Unie) sluit zich daarbij aan, al twij felt hij nog of de garanties hard ge noeg zijn. Al met al een ruime meerderheid, terwijl een tegenstem van D66, de twee PVV's en de Partij voor Zee land allerminst zeker is. ,,Liever had ik een marinierskazerne met alles erop en eraan, maar met lege han den staan is geen keuze", aldus Ba- bijn. Bierens taxeert: ,,Ik wil nog wel eens zien wie hier volgende week nee tegen zegt." 1% I dinsdag 30 juni 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Een 'nee' zal het niet worden Over de extra beveiligde gevan genis worden wenkbrauwen ge fronst en afschaffing van de tol in de Westerscheldetunnel had er ook wel bij gemogen, maar een meerderheid van de Staten fracties is tevreden over het compensatiepakket voor de ma rinierskazerne. ,,Het kan altijd beter", zegt Kees Bierens (VVD). „Maar op enig moment moet je de conclusie trekken: meer zit er niet in." Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Kees Bierens, VVD «ZEELAND 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33