zwalkend FC Barcelona II transfervrije voetballers aan onderkant eredivisie en in eerste divisie 25 NAS WERKT! eredivisie, verandert er niet héél veel, zegt algemeen directeur Frank van Mosselveld. Ja, Jong RKC is ge schrapt, maar dat komt ook door een andere competitie-opzet voor de beloftenteams De vijf grootste talenten sluiten nu aan bij een (grote) A-selectie. ,,Wij zijn een atypische club. Bij ons is het verloop altijd al wel groot. We werken met een relatief laag spelersbudget. Gemiddeld Kies voor zekerheid in plaats van geld. Daar waarschuwen we voor. Zorg voor een waterdicht contract wordt er bij andere clubs in de ere divisie het dubbele betaald. Andere clubs moeten verder terug in bud get dan wij. Dus wellicht kunnen we nu beter concurreren als het gaat om het vastleggen van een speler. Maar zeker, in algemene zin is het een onzekere tijd voor spe lers.'' Laatst had Levchenko nog een speler aan de telefoon die bezorgd is over zijn toekomst. ,,Voor spelers die nét geen contract krijgen, is het sneu. Zij zullen nu ook nadenken: ga ik het nog een keer proberen als voetballer voor een klein bedragje of pak ik mijn studie of maatschap pelijke loopbaan op? Die vraag is nu relevanter dan ooit. Sommigen zul len hun weg daarin wel vinden, maar ik maak me wel zorgen om die andere groep. Geloof me, het wordt nog een puinhoop.'' De oud-speler van onder meer FC Groningen, Sparta en Vitesse vervolgt: ,,En begrijp me goed. Ik ben vaak kritisch op de bond of op clubs. Maar dat is niet tegen te hou den. Het is pijnlijk, maar waar. Er is geen andere weg is. Anders gaan clubs kapot. Dat is een harde con clusie, maar wel de waarheid. Ik denk dat we de gevolgen van de co ronacrisis in het Nederlandse voet bal nog wel twee tot drie jaar gaan voelen.'' tificaal uitpakte met de term 'VAR- drid' op de voorpagina. Meer nog richt de kritiek zich op de 61-jarige Setién zelf, de trainer die in januari het stokje overnam van de ontslagen Ernesto Valverde en die werd beschouwd als een adept van de Johan Cruijff-filosofie. Spaanse sportmedia verlekkeren Onthoud één ding: wij zijn FC Barcelona en de strijd is nog niet gestreden zich aan de beelden van Messi die assistent-trainer Eder Sarabia com pleet lijkt te negeren bij een drink- pauze tegen Celta, terwijl Piqué zijn hoofd wegdraait bij het door spreken van de tactische plannen. De Madrileense sportkrant Marca schrijft dat de gemoederen hoog opliepen in de kleedkamer na de wedstrijd, waar de selectie de tac tiek van Setién in twijfel zou heb ben getrokken. Marca repte zelfs over een 'totale barst tussen de spe lersgroep en de trainer'. Luis SuSrez deelde ook nog een subtiele sneer uit in zijn interview na afloop op de vraag waarom Bar^a weer eens punten liet liggen in een uitwed strijd. ,,Daar zijn de trainers voor, om dat te analyseren. We verliezen belangrijke punten in uitduels die we niet verloren in andere jaren.'' De boel staat op klappen in Camp Nou, dat is duidelijk. De achter stand op Real is overbrugbaar, maar daarvoor is Bar^a wel afhankelijk van puntenverlies van de koploper. Een goede eindsprint én misstap pen van Real liggen niet voor de hand. Of, zoals Setién stelt, Bar^a moet alle zes duels winnen en ho pen op een fout van de Madrilenen. Piqué, als Catalaan een boegbeeld van de club, liet gisteren weten dat aanhangers van De Koninklijke zich nog niet rijk hoeven te reke nen. ,,Onthoud één ding: wij zijn Bar^a en de strijd is nog niet gestre den. Vechten tot het einde is deel van ons DNA.'' dinsdag 30 juni 2020 GO puinhoop, geloof me' NEC: een concreet voorbeeld van een club met minder contractspelers komend seizoen. foto bsr/soccrates - Evgeniy Levchenko (42) - Gerard Piqué Gerard Piqué (zittend) heeft geen aandacht voor de tactische bespreking. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25