De boel staat op klappen bij 24 Spelersvakbond VVCS vreest het ergste voor Door de financiële gevolgen van de coronacrisis krimpen de selecties van de Nederlandse profclubs. De strijd om een contract wordt harder. Spelersvakbond VVCS waarschuwt spelers én houdt het hart vast. ,,Het is verleidelijk om nu impulsieve keuzes te maken." Kort Mercedes met zwarte auto Het Formule 1-team van Mercedes gaat met een zwarte in plaats van een grijze auto het seizoen in. De renstal besloot de kleurstel ling van de bolides van Lewis Hamilton en Valtteri Bottas aan te passen, als protest te gen racisme en discriminatie. De coureurs gaan ook zwarte racekleding dragen. Fer is een blijvertje in de Kuip Leroy Fer blijft bij Feyenoord. De midden velder en de club onderhandelden lang over een nieuw contract, maar de 30-jarige Fer en technisch directeur Frank Arnesen zijn tot een akkoord gekomen. Wimbledon niet verzekerd Wimbledon kan zich voor 2021 niet meer verzekeren tegen afgelasting door een pandemie. Dit jaar was het toernooi wel verzekerd en zo bleef de financiële schade beperkt. ,,Het is onmogelijk een pandemie- verzekering te krijgen in dit klimaat'', aldus Richard Lewis namens de organisatie. Froome, Vos in virtuele Tour Onlineplatform Zwift komt in juli met een virtuele editie van de Tour de France. In to taal zullen 23 mannenploegen en 17 professi onele vrouwenteams drie weekenden in ac tie komen tijdens zes ritten. Bij de mannen doen onder anderen Chris Froome (foto), Egan Bernal en Geraint Thomas mee. Bij de vrouwen in elk geval Marianne Vos, Kirsten Wild en Anna Van der Breggen. Vroege start voor eredivisie De eredivisie gaat morgen van start in Zaan dam. Al om 05.24 uur, bij zonsopkomst, wordt op de velden van Beachvolleybalver- eniging Silicium het startsein gegeven. Vanaf 1 juli mag er in Nederland weer in competitieverband gesport worden. ,,Die kans grijpen we met beide handen aan'', al dus de organisatie. Normaal duurt de eredi visie van mei tot en met augustus. Quote van de dag 'Vier het, maar doe dat wel alsjeblieft thuis' Lara van Ruijven in ziekenhuis Buffon en Chiellini gaan door U kent de beelden misschien wel. Als de profclubs hun voorbereiding starten, formeert spelersvakbond VVCS een eigen team om te trai nen. Een selectie van werkloze profvoetballers die hun conditie op peil houden in de hoop dat ze toch later nog ergens een contractje kunnen tekenen. ,,Normaal trainen we met 20 tot 30 spelers. Maar ik vrees dat het nu een stuk drukker zal worden'', zegt Evgeniy Lev- chenko, voorzitter van de VV CS die opkomt voor de belangen van de Nederlandse profvoetballers. Het is hem ernst. De coronacrisis hakt erin bij clubs die op alle moge lijke manieren bezuinigen. Oók op hun selectie. Vooral aan de onder kant van de eredivisie en in de eer ste divisie worden de selecties klei ner. Simpelweg om te besparen. Het logische gevolg: de strijd om een profcontract wordt heviger. De vrees van Levchenko: ,,Voor spelers die straks buiten de boot vallen, wordt het zwaar. Een deel zal in paniek raken. Hoe moet ik nu verder? Het is voor hen verleidelijk om impulsieve keuzes te maken. Vertrekken naar competities waar wij slechte ervaringen mee hebben bijvoorbeeld. In landen als Bulga- rij e, Cyprus en Griekenland zijn de beloftes vaak schitterend, maar schijn bedriegt soms. De voorbeel den liggen helaas voor het oprapen. Ergens snap ik het wel hoor. Spelers denken: ik moet toch aan mijn geld komen. Zeker, maar denk goed na. Gebruik je verstand. Kies nu voor zekerheid in plaats van geld. Daar waarschuwen we spelers absoluut voor. Als je gaat, zorg voor een wa terdicht contract, zodat je in een noodscenario altijd juridische hulp van ons of van de UEFA kunt krij gen.'' Tastbaar voorbeeld: eerstedivisie- club NEC had vorig jaar 24 con tractspelers. Dat aantal willen ze in Nijmegen voor aankomend seizoen ook halen, maar dan wél inclusief jeugdspelers met bijpassende (lagere) contracten. ,,We wilden aanvankelijk zeven of acht nieuwe gezichten toevoegen, maar door de crisis zullen dat er maximaal vijf worden'', legt algemeen directeur Wilco van Schaik uit. Daar veran dert de recente transfer van topta lent Anthony Musaba voor zo'n twee miljoen euro naar AS Monaco overigens niets aan. Van Schaik: ,,Het is realiteit. Voorheen was het gunstig als je als speler transfervrij was. Dan kon je gaan en staan waar j e wilde. Nu ben je blij met een doorlopend contract. Kijk, die topspelers hoeven niet te vrezen. De miljoenentransfers zul len altijd blijven bestaan. Maar voor veel spelers in vooral de eerste divi sie is het heel anders. Zij moeten noodgedwongen uitwaaieren. Ook naar competities waar qua contrac ten minder bescherming is voor de speler.'' De directeur van NEC benadrukt óók een andere kant. ,,Deze situatie is wel een impuls voor de jeugdaca- demies. Daar wordt nu naar geke ken voordat de knip wordt getrok ken. Gelukkig hebben wij als NEC de laatste jaren geïnvesteerd in onze academie. Voor jeugdspelers biedt het dus óók kansen. Zij gaan ko mend seizoen verrassen. Maar na tuurlijk, met alleen jeugdspelers word je geen kampioen. Dus ook wij zullen ervaren spelers toevoe gen aan de selectie.'' Veel clubs kampen met soortge lijke uitdagingen. Toch zijn er uit zonderingen. Voor een club als RKC, volgend jaar opnieuw in de Denk je aan FC Barcelona, dan denk je al snel aan de onbedwingbare dadendrang van Lionel Messi, de lach van Ronaldinho, het tiki-taka- voetbal waarmee de club onom wonden de beste van de wereld werd een paar jaar geleden. Dat FC Barcelona bestaat niet meer, in elk geval niet sinds de hervatting van La Liga na het stilleggen ervan vanwege de coronapandemie. Zaterdag verloor Bar^a knullig punten tegen Celta de Vigo (2-2), zondag greep Real Madrid de kop positie door te winnen van Espan- yol (0-1). 'De Koninklijke' staat op poleposition voor de titel, met een voorsprong van twee punten en nog zes wedstrijden te gaan. Ook daarom is de thuiswedstrijd van vanavond (22.00 uur) tegen de stugge nummer 3 Atlético Madrid zo belangrijk voor Bar^a, dat de ge blesseerde Frenkie de Jong nog mist. Winst kan een boost beteke nen, bij puntenverlies raakt de titel wel heel ver uit zicht. Zeker met de wetenschap dat Real Madrid nog geen punt verloor sinds de hervat ting van de competitie. Kritiek op VAR Los van de matige sportieve presta ties sinds de herstart - drie zeges en twee gelijke spelen - proefje in Bar celona het chagrijn. Alsof ze daar ook wel voelen dat het negende kampioenschap in twaalf jaar tijd langzaam maar zeker door de vin gers glipt. Eerst ging het over de (video-)arbitrage, die volgens Bar^a op de hand van Real Madrid is. Zo wel trainer Quique Setién als Ge rard Piqué uitten openlijk kritiek na enkele dubieuze beslissingen, met bijval van bijvoorbeeld de Ca talaanse sportkrant Sport, die pon- dinsdag 30 juni 2020 GO AUTOSPORT VOETBAL TENNIS WIELRENNEN BEACHVOLLEYBAL —Liverpool-trainer Jürgen Klopp snapt dat fans uitzinnig zijn van vreugde na de titel, maar vraagt ze te stoppen met massale bijeenkomsten. SHORTTRACK Lara van Ruij ven (27) is bij een trainings kamp in de Franse Pyre neeën erg ziek gewor den. Ze ligt in een zieken huis in Per- pignan. Haar toestand lijkt stabiel, maar is kritiek. Ze kampt met een stoornis aan het auto- immuunsys teem. Dit weekend ont stonden daar bij ernstige complicaties. VOETBAL Gianluigi Buf fon (42, foto) en Giorgio Chiellini (35) spelen ook komend sei zoen voor Ju- ventus. Beide clubiconen hebben hun contract met een jaar ver lengd. Voor keeper Buf- fon wordt het z'n achttiende seizoen bij Juve. Verde diger Chiellini streek in 2005 neer bij de 'Oude Dame'. O a 0) 'Het wordt een Daniel Dwarswaard Rotterdam Hans Mulders (l) heeft zijn contract bij RKC nog verlengd, Stanley Elbers is clubloos. foto bsr agency Lionel Messi negeert de assis tent-trainer, Gerard Piqué draait weg bij de tactische bespreking. Bij FC Barcelona is het chagrijn over de matige prestaties sinds de herstart van La Liga voelbaar en zichtbaar. Vanavond wacht de cruciale wedstrijd tegen Atlé- tico Madrid. Tim Reedijk Rotterdam/Barcelona

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24