II 12 NIEUWS Rechtszaak brengt geen opheldering over vervolg seksdate Sander Sonnemans Den Haag Toneelspeler De officier van justitie noemde B. 'een toneelspeler'. Want hij wist dat Orlando op de bodem van de plas moest liggen, maar zweeg daarover gedurende de dagen dat naar hem werd gezocht en zijn vermissing veel aandacht in de media had. Bovendien liet hij zich aan beken den ontvallen het allemaal zo erg te vinden voor de familie van de jongen. Justitie verwijt B. mishandeling met de dood ten gevolge, dood door schuld en iemand in levensnood nalaten hulp te verlenen. Donder dag, als de zaak in de rechtbank ver dergaat, komt de aanklager met de strafeis. B. was op de datingsite Grindr in contact gekomen met de 17-jarige scholier en maakte 20 euro over op de rekening van Orlando zodat hij met het openbaar vervoer vanuit Rotterdam naar de Haagse wijk Ypenburg, waar B. woonde, kon ko men. Orlando werd aan de rand van de recreatieplas vlak bij B.'s huis door hem met zijn motorbootje op gepikt. Daarmee voeren ze naar het drijvend vissershuisje van B. - een verwoed hengelaar - dat bij een ei landje in de plas lag en van alle ge makken was voorzien. Er stond zelfs een bed. Wat B. zich nog wel zei te herin neren, is dat hij Orlando na de date weer aan land heeft gebracht. Bij de politie heeft hij verklaard dat hij enige tijd daarna Orlando ineens spartelend bij zijn vissershuisje in het water zag liggen. Hulp bieden deed hij niet. Naar zijn zeggen om dat hij volledig in paniek raakte en niet wist wat hij moest doen. Aan alarmnummer 112 bellen om hulp diensten te alarmeren dacht hij niet, beweerde hij tijdens de rechts zaak. Leugenachtig Advocaat Sébas Diekstra, die de moeder van Orlando bijstaat, beti telde dat als een 'leugenachtige ver klaring'. ,,Want B. zou in 2017 in de zelfde plas een vrouw uit het water hebben gered.'' Er werd in lokale media geschreven over de heldhaf tige daad van de Hagenaar, die in middels is verhuisd. Orlando, zo blijkt uit beelden van beveiligingscamera's in de wijk aan de rand van de plas, werd inderdaad aan land gebracht. Maar de jongen bleef daar rondhangen om op B. te wachten. Volgens het meest aanne melijke scenario dat aan de hand van het politieonderzoek kan wor den geschetst, zou zijn afgesproken dat B. Orlando naar huis zou bren gen omdat hij de laatste tram had gemist. Dat Orlando enkele uren in het vissershuisje is geweest, staat vast. Dat baseert de recherche op de tijd stippen waarop met B.'s telefoon naaktfoto's van de jongen zijn ge maakt. B. zou hebben gezegd even zijn hond - die ook in het vissers huisje was - te gaan uitlaten om Orlando daarna naar huis te bren- gen. Maar het seksavontuur werd niet wat B. ervan verwachtte. Dat zou reden zijn geweest om de eer der ook nog beloofde 30 euro voor de seks niet te geven, terug naar zijn vissershuisje te gaan, Orlando te la ten voor wat hij was en te gaan sla pen. Hoe kwam Orlando daarna dan bij B.'s vissershuisje in het water? Was hij er misschien naartoe ge zwommen? Hij kon niet zwem men, verklaarde zijn moeder. Bo vendien zou hij door de tempera tuur van het water waarschijnlijk bevangen zijn door de kou. ,,Is Orlando bij uw vissershuisje niet gestruikeld en in het water geval len?'', vroeg de rechter aan B. ,,Nee'', luidde het antwoord. Is Orlando bij uw vissershuisje niet gestruikeld en in het water gevallen? Koning verrast Zoetermeer Rusland: geen stralingsgevaar Ex-premier Fillon de cel in dinsdag 30 juni 2020 Dood van Orlando (17) blijft duister mysterie Is de Rotterdamse tiener Orlando Boldewijn, die in fe bruari 2018 na een seksdate met Roy B. (29) onder verdachte omstandigheden om het leven kwam, vermoord? Of verdronk hij doordat B. hem niet hielp toen hij in doodsnood verkeer de? Roy B. stond gisteren te recht in de Haagse rechtbank, maar verklaarde zich niet veel meer te herinneren. De ware toedracht van Orlando's dood blijft een mysterie. M Orlando Boldewijn kwam onder raadselach tige omstan digheden om het leven. PRIVÉFOTO Recher cheurs onder zoeken in 2018 het drijvende vissershuisje van Roy B. FOTO FRANK DE ROO Verdachte Roy B. (l) in de rechtbank van Den Haag. FOTO NICOLE VAN DEN HOUT - Rechter ZOETERMEER Koning Wil- lem-Alexander heeft giste ren een verrassingsbezoek gebracht aan Gilde Stads tuiniers in Zoetermeer. Dat gilde staat aan de basis van het door het Oranje fonds ondersteunde pro ject De kracht van groen Zoetermeer. Het project is bedoeld om mensen te be trekken bij hun buurt en bewust te laten worden van het groen in hun omgeving, zoals stadsgroen en wijk- tuinen. Het groen helpt vrij willigers en wijkbewoners, mensen met een beperking en re-integreerders met el kaar in contact te brengen. MOSKOU Rusland ontkent dat ergens in het land spra ke is van stralingsgevaar nadat hogere waarden aan radioactieve stoffen zijn gemeten in de lucht boven Noord-Europa. De deeltjes zouden uit West-Rusland afkomstig zijn. Sensoren in Zweden, Noorwegen en Finland hadden begin deze maand 'zeer kleine' ver hoogde hoeveelheden ra- dionucliden, door de mens gemaakte nucleaire stof fen, in de lucht gemeten. Volgens een organisatie die toeziet op de naleving van een verdrag dat kern proeven verbiedt, gaat het om stoffen die het resul taat zijn van kernsplijting. Boven Nederland zijn geen radionucliden gevonden. PARIJS Voormalig premier van Frankrijk Frangois Fil- lon is wegens verduistering van overheidsgeld veroor deeld tot vijf jaar cel, waar van hij er zeker twee moet uitzitten. Zijn vrouw Pene lope Fillon kreeg drie jaar voorwaardelijk. Ze moeten beiden ook 375.000 euro boete betalen. Het Franse parlement eiste eerder al terugbetaling van 1 miljoen euro. Fillon zou vanaf het midden van de jaren tach tig tot 2013 zijn vrouw heb ben betaald voor werk dat ze nooit uitvoerde. Het echtpaar gaat in beroep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 12