NYNKEDEJONG Nieuwe voorzitter PvdD 6 Maak het thuis gezellig MEDAILLE MISSIE Column ^0 @nynke Ubent er eentje. Ik ook, al zeg ik het zelf. En als u er nu niet eentje bent, dan was u er vroeger vast een: een hardwerkende Nederlander. Wei nig mensen die zich niet zullen herkennen in die term, misschien een enkeling die zo veel geld heeft dat hij of zij nooit meer hard hoeft te werken. Maar los van die enke ling verdienen wij allemaal ons brood in het zweet des aanschijns. Op een kantoor, op de bouwstei- ger, op de thuiswerkplek, in de klas, in het ziekenhuis. Dat weet men in de politiek allang. Vandaar dat we ook de komende campagneperiode, die afgelopen week werd afgetrapt door het CDA, veel zullen horen over 'de hardwerkende Nederlan der'. Elke politicus zegt er voor die groep te zijn. Ook al vind je hardwerkende Nederlanders bij extreemrechts en extreemlinks en daartussenin, en zijn hun verlan gens en behoeftes niet te bevre digen door een en dezelfde politieke partij. Hoe graag die partijen je ook willen doen geloven dat zij er echt voor iedereen Daarom is die term 'hardwerkende Nederlander' ook zo loos, zo hol en leeg. Veel van de politieke par tijen die nu weer hengelen naar deze stem, zijn juist de partijen die er de afgelopen jaren voor hebben gezorgd dat de gemid delde Nederlander maar weinig merkte van die financiële vooruit gang. Terwijl grote bedrijven enorme winsten boekten, werd de zorg uitgehold, stonden de lonen van het onderwijzend personeel jarenlang op de nullijn, en werden er geen betaalbare woningen ge bouwd, maar werd de dure bouw grond in de steden verkocht aan de hoogste bieder. mond vol over de hardwerkende Nederlander, maar hebben de afgelopen jaren een systeem opge tuigd waarmee ze niet de Neder lander steunen, maar de multi nationals die zich hier vestigen en die hier profiteren van ons gunstige belastingklimaat. Beste dames en heren, als u dan toch zo begaan bent met die hard werkende Nederlander, wees er dan ook voor hem of haar. Uw liefde voor deze grote groep Nederlanders toont u vooral met een verkiezingsprogramma waaruit blijkt dat u er niet alleen voor de multinationals bent. Bedrijven boekten enorme winsten, maar de zorg werd uitgehold DEN HAAG De Partij voor de Die ren heeft weer een nieuwe partij voorzitter. De leden hebben dit weekend na een onlinecongres Ruud van der Velden gekozen, sinds oktober vorig jaar al interim voorzitter. Zijn voorganger Sebasti- aan Wolswinkel moest weg, omdat hij de partij zou hebben geschaad met zijn optreden in de media en door zich niet te houden aan be stuursbesluiten. De partij kwam hierdoor vorig najaar in een roerige fase, ook omdat boegbeeld Mari anne Thieme toen net de Kamer verliet. Van der Velden pleit voor intensievere communicatie met de leden en volksvertegenwoordigers. Hij leidt ook de PvdD-fractie in de gemeenteraad van Rotterdam. Om 10.00 uur verschijnen de twee mannen voor de rechter van Buda pest-Capital Regional Court, in een majestueus gebouw in het centrum van de Hongaarse hoofd stad. Voor het eerst wordt de zaak van Roelf B. en Gert-Jan N. - bei den begin 20 - inhoudelijk behan deld na hun arrestatie in augustus vorig jaar. Ze werden op het festi val Sziget betrapt op de verkoop van drugs vanuit hun tent. Hun voorraad: 6700 xtc-pillen, 128 gram marihuana en 451 kant-en-klare joints. Drugssmokkel is een ernstig de lict in Hongarije. Toch hoeft de zit ting geen uren te duren, zegt een woordvoerder van het Hongaarse Openbaar Ministerie. ,,Als ze schuld bekennen en akkoord gaan met het strafvoorstel dat justitie hen eerder heeft gedaan, kan het snel gaan'' zegt woordvoerder Ferenc Rab. Acht jaar Tegen de oud-atleet B. wordt bij bekennen acht jaar cel geëist. Hij bood eerder al zijn excuses aan en legde in verklaringen de schuld grotendeels bij zijn vriend Gert- Jan. Justitie gaat daarin mee en daarom is de strafeis voor N. twee jaar hoger. Hij is volgens justitie het brein achter de handel en heeft de drugs ingekocht in Nederland. Daarna vroeg hij aan zijn jeugd- vriend om mee te doen. ,,Roelf vindt acht jaar erg lang'', zegt internationaal strafrecht advocaat Rachel Imamkhan. De Nederlandse staat met een Hon gaarse collega haar cliënt bij op de zitting. Ze wil niet vooruitlopen op de keuzes van B. ,,In Hongarije gaat alles heel anders dan in Ne derland. Het kan alle kanten op gaan.'' Interessanter om grote internationale drugshandelaren te pakken dan deze mannen - Ferenc Rab, woordvoerder Hongaars OM Vanwege de tegengestelde belan gen staat Imamkhan alleen B. bij. De Hongaarse advocaat Peter Enzsöl van N. liet eerder weten dat volgens hem beide mannen een even groot aandeel hadden. Als de Nederlanders bekennen kan de rechter besluiten tot lagere straffen dan de voorstellen die nu op tafel liggen. De straf kan dan niet hoger worden. Dus een le venslange gevangenisstraf, waar de Hongaarse politie en justitie aanvankelijk mee schermden, is dan uitgesloten. Een andere optie is volgens de Hongaarse Justitie dat beide heren er het zwijgen toe doen en niet be kennen voor de rechter. ,,Ze heb ben daar het recht toe'', aldus woordvoerder Rab. ,,Maar dat zal niet bevorderlijk zijn voor hun veroordeling.'' In dat geval volgt la ter een nieuw proces. Het devies van Rab: ,,Vertel zoveel mogelijk.'' Dat zou de straffen pas echt verla gen. ,,Drugshandel is een groot misdrijf in Hongarije en het is in teressanter om grote internatio nale drugshandelaren te pakken dan deze mannen.'' Tijdens voorbereidende zittin gen weigerden de twee te zeggen waar hun voorraad vandaan komt. ,,Alles vertellen kdn de Ne derlanders hier in Hongarije hel pen een groot deel van hun gevan genisstraf te ontlopen'', vervolgt Rab. ,,Zelfs als de leveranciers van de drugs uit Nederland komen. We hebben een goede internatio nale samenwerking in Europa, deze mannen maken deel uit van een groter systeem. Dat kan hun straf pas echt verlagen.'' Talentvol Roelf B. is de opvallendste van de twee opgepakte twintigers. Hij gold als een talentvol atleet: de sprinter maakte drie jaar geleden nog deel uit van de nationale EK- ploeg. Dat hij voor drugshandel werd opgepakt, sloeg in als een bom. De rechter kan besluiten van het voorstel van justitie af te wijken, maar als de Nederlanders beken nen kan hun straf niet langer wor den dan de acht en tien jaar die nu zijn voorgesteld. Daar gaat hun tijd in voorarrest vanaf. Bovendien kunnen ze na driekwart van hun straf voorwaardelijk vrijkomen. Het voordeel maandag 29 juni 2020 Loze kreet De meeste politici hebben de Een heleboel vermaak voor de thuisblijvers! Van boeken tot aan wijnpakketten. Bestel nu op pzc.nl/thuis Commandant der Strijdkrachten Rob Bauer reikte gisteren op veilige afstand de herinnerings medaille internationale missies uit aan commandant Klootwijk van de Zr.Ms. De Ruyter en zijn bemanning. Het marineschip is terug in Den Helder na het afronden van een missie van vijf maanden in de Straat van Hormuz, waar het meehielp om vaarroutes veilig te houden. foto anp Hongarije hoopt op info Roelf B. De voor drugshandel opge pakte atleet Roelf B. en zijn vriend Gert-Jan N. uit Stadska naal staan vandaag voor de Hongaarse rechtbank. Als ze schuld bekennen, kan de straf eventueel lager uitvallen dan de acht en tien jaar die worden geëist, maar niet hoger. Ina Reitzema Stadskanaal/Boedapest Roelf B. FOTO ATLETIEK.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6