KORTING 7 EIGEN KAPSALON IN TERNEUZEN Bahaa Terro bestudeert de baard van de verslaggever. ,,Hou je die zelf bij?" Een pijnlijke stilte. ,,Nou ja, dat is ook moeilijk om zelf goed te doen." Terro kan het wel zelf, maar hij heeft dan ook jarenlang geknipt en geschoren in Syrië en nu in zijn eigen zaak. POP-UP IJSSALON Guido van der Heijden Terneuzen Almokhtar, heet zijn zaak aan het Stad huisplein, pal tegen over het Terneuzense stadhuis. De naam laat zich lastig vertalen. Op 1 maart opende hij de deuren die hij van wege corona weer direct kon slui ten. ,,Sinds 11 mei, toen het weer mocht, ben ik weer opengegaan. Wel alles volgens afspraak. Liefst had ik dat mensen gewoon binnen konden lopen, dat mensen met weinig tijd zelf kunnen kiezen wanneer ze willen komen. Maar ja, dat kan nu even niet." Zo'n vijfjaar geleden vluchtte Terro uit het door oorlog ver scheurde Damascus, waar hij der tien jaar lang herenkapper was. ,,We hadden drie zaken naast el kaar, mijn broer, mijn neef en ik. Hiervoor heb ik twee jaar lang bij een kapper in Terneuzen gewerkt. Nu dus in mijn eigen zaak. Weer alleen voor heren. Knippen en scheren." De inrichting van Al- mokhtar doet denken aan de hippe barbierszaken die de laatste jaren overal verschijnen. Stoer, hout, borden van ruige mannen koppen met baarden. Nog kale muur De tegels op de vloer doen oosters aan. Niet per se een referentie aan zijn moederland. ,,Nee, die vond ik eigenlijk gewoon mooi. Maar ik ben nog niet klaar met de inrich ting hoor." Hij wijst naar de nog Met een draadje haren weghalen, met vuur of met was, ik kan alles kale muur waar hij ook nog plan nen voor heeft. Scheren met het mes, de fijne haartjes in het gezicht met een ge draaide draad verwijderen, voor Terro zijn het geen trucs om de hippe barbier te spelen. ,,Met een draadje haren weghalen, met vuur of met was, ik kan alles. Ik doe ge woon wat ik in Syrië ook deed." Terro was al barbier, lang voordat het vak een herwaardering voor vakmanschap zag en scheren met een echt mes hip werd. Babbelen Qua klandizie begint het al aardig te lopen. ,,Ik krijg steeds meer klanten die door anderen hierheen worden gestuurd." Hij struikelt even over de juiste formulering van de lastige Nederlandse uit drukking mond-tot-mondre- clame. ,,Ja sorry, mijn Neder lands... Ik moet nog veel leren'', zegt hij met onterechte beschei denheid. ,,Maar ik leer snel. Neder landers houden ervan om te bab belen en ik ook. Ik vind het fijn om contact te hebben met de klanten en ik leer zo ook sneller Neder lands. En als je niet kunt verstaan hoe de mensen het willen hebben, dan kun je eigenlijk ook niet echt een kapper zijn." Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614 082 Bij ziekenhuis ZorgSaam maandag 29 juni 2020 VL Knippen en scheren zoals in Syrië -Bahaa Terro 30% Barbier Bahaa Terro uit Syrië in zijn eigen kapsalon aan het Stadhuisplein. foto camile schelstraete Aan de vindingrijkheid van de horeca-ondernemers ligt het niet. Zo opende restaurant Dockside in Sas van Gent vo rige week een ijssalon voor de deur. ,,We proberen van alles want we komen echt omzet te kort en ik wil zoveel mogelijk personeel houden'', legt eige naar Bart Hoogstad - die hier Arthur en zijn zus Alice van een ijsje voorziet - uit. „Daarom moeten we inventief zijn. We verkopen hier nu echt Italiaans salonijs dat wordt ge maakt door hetzelfde bedrijf dat onze desserts maakt. Geen simpel schepijs dat je overal wel ziet. Dat zou ik ook niet willen verkopen." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 48