Voorzichtige start van het zwemseizoen in Koewacht PvdA: 'Praat over racisme en vooroordelen, vooral met jeugd' 6 Analyse Belg dronken achter het stuur in Clinge Scooter gaat 's ochtends in vlammen op in Waterlandkerkje Het Terneuzense college wil het Terneuzense bedrijf GS NED een vergunning geven die het bedrijf toestaat, het om het kantoor liggende gebied te gebrui ken voor de opslag van bouwmate rialen. Op de betreffende grond rust nu nog de bestemming wo nen. De omwonenden van Drie wegen willen dit in overgrote meerderheid pertinent niet en ver wijzen in hun betoog naar het ver leden. In 2016 kocht GS NED, tot dan toe alleen een kantoorgebouw, de omliggende gronden aan. Tot ver rassing van niet alleen de omwo nenden wordt het terrein tussen september en november 2016 door het bodemonderzoekbedrijf ge bruikt om de draagkracht van hei palen te testen. Er is geen vergun ning voor de heiwerkzaamheden verleend, op de grond rust nog steeds de bestemming wonen. Eind oktober legt de gemeente de activiteiten stil op last van de rech- ter. GS NED vraagt alsnog een ver gunning aan, deze wordt gewei gerd. De gemeente gaat echter wel akkoord in een soort gedoogconc- tructie met het testen van nog zes heipalen. Groot is de verbazing dan ook in Driewegen als vier jaar later het Terneuzense college welwillend staat tegenover een vergunnings aanvraag door GS NED. De inwo ners van Driewegen, een voorma lig buurtschap, zeggen al jaren last te hebben van het bedrijf en vre zen nog meer overlast. Een petitie levert 110 handtekeningen tegen de vergunning op. In maart wordt een inloopavond belegd die vanwege corona niet door kan gaan. Be zwaarmakers moeten schriftelijk reageren. Vanwege corona blijkt in persoon inspreken tijdens de com missievergadering niet mogelijk. Dat er in de zee van ruimte van de grote zaal van het Scheldetheater waar de commissie vergaderde geen inspreker aanwezig mocht zijn, is lastig uit te leggen. Zeker voor een gemeente die burgerpar ticipatie na zegt te streven. Dat de inwoners van Driewegen het slecht kunnen verteren dat het bedrijf mogelijk toch een vergun ning krijgt, is begrijpelijk gezien het verleden. Maar het verleden telt niet als argument. Het college kan niet anders dan oordelen of een vergunningaanvrager aan de gestelde eisen voldoet en wanneer dat het geval is dan rest er weinig meer dan de vergunning toe te kennen. De uiteindelijke beslissing is dinsdagavond aan de gemeente raad maar die moet dan wel heel goede argumenten hebben om de vergunning te weigeren. Als er iets aan de argumentatie rammelt dan kunnen er flinke planschadeclaims geëist worden en daar zit Terneu- zen, in financieel zwaar weer met nog meer onheil op komst niet op te wachten. De vier zwemmers zijn de eerste gasten van het seizoen. Net als Kloosterzande en Zaamslag, opende het zwembad in Koewacht zaterdag voor het eerst weer de poorten. Wil van der Kroon en Conny Suurenbroek waren er als allereersten bij. ,,We komen elk jaar en dat al jaren", zegt Van der Kroon. Dat het niet druk is vindt ze hele maal niet erg. ,,We hebben nu ge woon een privé zwembad." Vanwege corona is het bezoek aan de zwembaden gereguleerd. Abonnementen gelden niet en wie wil komen moet dat van tevo ren regelen. ,,De gasten moet nu van tevoren een e-ticket ko- De gasten moeten nu van tevoren een e-ticket kopen voor ze hier kunnen zwemmen pen voor ze hier kunnen zwem men. Lang niet iedereen weet dat en ik verwacht dat zeker veel Bel gen hier komen zonder dat ze een e-ticket hebben besteld", zegt Van Bunderen. Security zou problemen met mensen die de nieuwe regels nog niet kennen, kunnen voorkomen. Ook is het maximum aantal gas ten flink beperkt. Tamara van Bunderen: ,,We mogen er nu maximaal 250 hebben. Normaal was dat altijd 1200 en we hebben ook wel dagen gehad dat er hier zoveel waren." Lastigvallen van meisjes Heel vervelend voor een zwembad in een gemeente die veel zwemba den, maar weinig geld heeft. Het heeft ook wel een voordeel. Vorig jaar zorgde een grote groep Belgi sche bezoekers voor overlast in het zwembad door brutaal gedrag en het lastigvallen van meisjes. Van wege de nieuwe regels, waarbij je van tevoren een bezoek moet rege len en je dus je identiteit moet be kendmaken wordt herhaling van vorig jaar niet verwacht. CLINGE De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 30-jarige man uit België aangehou den voor rijden onder invloed van alcohol. Zijn rijbewijs is ingevor derd en hij heeft een rijverbod van 9 uur gekregen. Agenten zagen rond 01.40 uur een auto vertrekken bij een horecagele genheid in Clinge. Ze gaven de be stuurder een stopteken en roken daarna een sterke alcoholgeur. Uit een blaastest bleek de man te veel gedronken te hebben. Uit de adem analyse op het bureau bleek de man meer dan drie keer zo veel gedron ken had als toegestaan is achter het stuur. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Achthonderd op het Abdijplein en nog een paar honderd mensen daarbuiten, de opkomst van de anti-racismedemonstratie van Black Lives Matter Zeeland over- trof alle verwachtingen. Er waren in Middelburg en in in andere ste den waar is gedemonstreerd op vallend veel jongeren aanwezig en daarmee toonden ze politiek en gagement, stelt de PvdA vast. Daar moet Middelburg iets mee, schrijft fractievoorzitter Jeroen Louws in een motie die deze week wordt ingediend in de raadsverga dering. De PvdA stelt voor om een maatschappelijk gesprek te gaan voeren over racisme, discriminatie en vooroordelen en daar dus zeker jongeren bij te betrekken. ,,En daarbij expliciet te onderzoeken in hoeverre onbewuste vooroordelen bij de politie, in het onderwijs, de zorg, de gemeente zelf en andere instituten spelen en wat daaraan gedaan kan worden." De uitkomsten moeten worden gebruikt om het beleid van de ge meente aan te scherpen. De PvdA oppert dat Middelburg het zoge noemde 'charter diversiteit' zou kunnen ondertekenen. Dat is een overeenkomst om er voor te zorgen dat de ambtelijke organisatie een betere afspiegeling vormt van de samenleving, zodat inwoners zich beter herkennen in hun gemeente. Steden als Alk maar, Leiden, Nijmegen en Til burg hebben dat eerder al onder tekend. WATERLANDKERKJE Een scoo ter is zaterdagochtend rond 06.00 uur in vlammen opgegaan op de Turkijeweg in Waterlandkerkje. De brandweer heeft de brand vervol gens geblust. Brandweermannen konden vanaf een afstandje al een flinke rook pluim zien die van de scooterbrand afkwam. Toen de brandweer ter plekke kwam was de scooter al grotendeels uitgebrand. De brand is vervolgens nog wel nageblust. De oorzaak van de brand is niet be kend. maandag 29 juni 2020 Inwoners Driewegen op de kast VL r'--- - -s" Wil van der Kroon (links), Conny Suurenbroek en badmeester Tamara van Bunderen hebben bijna het rijk alleen in het zwembad van Koewacht. foto camile schelstraete ,,Als je mensen op de kast wil krijgen, moet je het zo doen." VVD-fractievoorzit- ter George Meij vatte het tijdens de laatste vergade ring van de raadscommissie Omgeving raak samen. In de tijd waarin burgerpartici patie het toverwoord is en het slechten van de kloof tussen politiek en burger centraal staat, valt het dos sier Driewegen/GS NED nauwelijks aan de kiezer uit te leggen. Laat staan te ver dedigen. Guido van der Heijden „Volle bak" lacht badmeester Tamara van Bunderen en wijst naar de vier mensen die baan tjes trekken in het water. Heel druk zal het niet worden in het zwembad van Koewacht en dat heeft ergens ook wel voorde len. Guido van der Heijden Koewacht -Tamara van Bunderen Als zo veel Middelburgers de monstreren tegen racisme, is dat een bewijs dat het ook hier leeft. Daarom, vindt de PvdA, moet er een gesprek op gang komen over racisme, discrimi natie en vooroordelen. Vooral jongeren moeten daarbij ge hoord worden. Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47