Vrijwilligers Schore werken samen aan het hart van hun dorp PvdA: 'Praat over racisme en vooroordelen, vooral met jeugd' Informatiebijeenkomst windparken in Kapelle 6 Vliegveld vreest klachten Het draait allemaal om de gevolgen van de aanleg van Waterpark Veerse Meer bij Arnemuiden. Voor de bouw van dat vakantiepark moet de start- en landingsbaan van vliegveld Midden-Zeeland worden gedraaid, zodat de vliegtuigen niet over de vakantiehuizen komen. De bouw van het park leidt ook tot een verhuizing van 150 campinggasten met een vaste jaarplaats naar kam peerboerderij De Kruitmolen, iets verderop. Daarvoor moet die mini- camping flink worden uitgebreid. Tegen uitbreiding En daar zit een onverwacht nieuw probleem, stelt Zeeland Airport. Want als de landingsbaan wordt gedraaid, komen de vliegtuigen weliswaar niet meer over Water park, maar wel over het nieuwe ge deelte van De Kruitmolen. De ex ploitant van het vliegveld is bang voor klachten en verzet zich daarom tegen de uitbreiding van de kampeerboerderij. ,,Ons inziens is dit vragen om moeilijkheden en klachten. We draaien immers de baan om klach ten te voorkomen en te vermijden maar zoeken die aan de andere kant weer op. Het circuit verschuiven richting Arnemuiden is geen optie. Hiervan zullen mensen het hele jaar door 'last' kunnen ervaren om dat alle vliegverkeer dan wel heel dicht bij het dorp komt", schrijft directeur Enno Belderok van Zee land Airport. Geen problemen Wethouder Chris Simons, die ver antwoordelijk is voor zowel het vliegveld als het Waterpark als De Kruitmolen, denkt dat het pro bleem wel meevalt. ,,De jaarplaats- houders krijgen nu al vliegtuigen over zich heen en hebben daar geen problemen mee. Straks ko men ze verder weg te zitten en zul len de vliegtuigen op grotere hoogte over komen, dus dan ver wacht ik ook geen klachten. De be langengroepering namens de jaar- plaatshouders heeft ook geen be zwaar tegen de nieuwe vliegroute." Bovendien denkt Simons klach ten te kunnen voorkomen door nieuwe en duidelijke afspraken met de toekomstige huurders van kampeerplaatsen bij De Kruitmo- len, zodat die weten dat ze onder een vliegroute zitten. Belderok is daar toch niet gerust op. ,,Onze er varing van de afgelopen jaren is dat mensen gaan klagen, wat ook hun recht is, ondanks dat er afspraken gemaakt zijn." In de driehoeksverhouding tus sen vliegveld, vakantiepark en kampeerboerderij wegen de eco nomische belangen van Waterpark Veerse Meer het zwaarst, stelt Si mons. ,,En de draaiing van de baan zetten we door, want dat willen we al lang en daar is nu de kans voor." Voorzitter van de Stichting Dorps huis Schore Daan Visser doet de uitspraak op een dag dat er weer een flinke groep vrijwilligers aan het klussen is. ,,Dat gaat elke keer heel goed", vertelt hij over de op komst. ,,Via de app doen de ver schillende leden van de stichting een oproep en daar wordt altijd goed gehoor aan gegeven. Ook nu is er weer een flinke groep vrijwil ligers bezig. Dat is hartstikke mooi." Buiten verraden enkele contai ners met sloopafval al dat er seri eus geklust wordt aan het Nieuwe Kerkplein. ,,We doen alles in goed We proberen met de hulp van vrijwilligers binnen het budget te blijven overleg met de aannemer en de ge meente", vertelt aldus Visser. ,,Zo proberen we met de hulp van vrij willigers binnen het budget te blij ven. Wie weet kunnen we dan nog eens wat extra's doen. Daarnaast is het ook heel goed voor de binding. We werken hier nu met allerlei mensen samen aan de toekomst van het dorp." Laatste leidingen Voor het zover is moet er nog wel het een en ander gebeuren. ,,We zijn nu in de keuken en de zaal de laatste leidingen aan het aanbren gen, want maandag komen ze alles stuken. In week 29 wordt dan de keukenvloer gelegd en vervolgens de nieuwe keuken geplaatst." Volgens de planning mogen de vrijwilligers zo rond week 32 al weer flink aan de bak. ,,Dan kan al les geschilderd worden. De week erop gaat de laatste vloer erin en dan kunnen we aan de inrichting beginnen. Compleet met nieuwe bar en meubilair." Achthonderd op het Abdijplein en nog een paar honderd mensen daarbuiten, de opkomst van de anti-racismedemonstratie van Black Lives Matter Zeeland over trof alle verwachtingen. Er waren in Middelburg en in in andere ste den waar is gedemonstreerd op vallend veel jongeren aanwezig en daarmee toonden ze politiek en gagement, stelt de PvdA vast. Daar moet Middelburg iets mee, schrijft fractievoorzitter Jeroen Louws in een motie die deze week wordt ingediend in de raadsverga dering. De PvdA stelt voor om een maatschappelijk gesprek te gaan voeren over racisme, discriminatie en vooroordelen en daar dus zeker jongeren bij te betrekken. ,,En daarbij expliciet te onderzoeken in hoeverre onbewuste vooroordelen bij de politie, in het onderwijs, de zorg, de gemeente zelf en andere instituten spelen en wat daaraan gedaan kan worden." De uitkomsten moeten worden gebruikt om het beleid van de ge meente aan te scherpen. De PvdA oppert dat Middelburg het zoge noemde 'charter diversiteit' zou kunnen ondertekenen. Dat is een overeenkomst om er voor te zorgen dat de ambtelijke organisatie een betere afspiegeling vormt van de samenleving, zodat inwoners zich beter herkennen in hun gemeente. Steden als Alk maar, Leiden, Nijmegen en Til burg hebben dat eerder al onder tekend. De plannen voor de ontwikkeling van het windpark Kapelle-Schore gaan tijdelijk in de ijskast. Zodra er meer duidelijkheid is over de dijk verzwaring die Rijkswaterstaat gaat uitvoeren bij Hansweert en Schore wordt dat project weer op gepakt. De windparken Willem- Annapolder en Landmanslust worden wel verder ontwikkeld. Voor die twee windparken wordt vanavond een informatie markt gehouden in De Vroone. Wie zich bij wil laten praten dient zich vooraf in te schrijven via info@zeeuwind.nl. Dat kan voor een tijdvak van één uur, te weten 18.00, 19.00, 20.00 of 21.00 uur. Dit in verband met corona maatregelen. De informatiemarkt wordt zo ingericht dat er vol doende afstand is tussen bezoe kers, de initiatiefnemers van de projecten en de betrokken inhou delijk specialisten. Wie ondanks de corona-veilig heidsmaatregelen toch niet naar de bijeenkomst kan of wil komen kan ook op afstand informatie krijgen en vragen stellen. Dat kan door te mailen naar info@zeeuwind.nl of door te bellen met Zeeuwind op nummer 0118-474187. maandag 29 juni 2020 'Stop met uitbreiding camping' Ze zijn afhankelijk van elkaar maar zitten elkaar ook flink in de weg. En nu dreigt de driehoeks verhouding tussen Waterpark Veerse Meer, vliegveld Midden Zeeland en kampeerboerderij De Kruitmolen uit elkaar te val len. De oplossing voor de ene partij leidt tot problemen voor de andere, waarschuwt Zeeland Airport, die vreest zelf de dupe te worden. Maurits Sep Arnemuiden De verbouwing van het dorps huis in Schore ligt op schema. Als dat ook zo blijft in de ko mende maanden kan het totaal vernieuwde dorpshart mis schien in augustus of septem ber worden geopend. ,,We hopen stiekem dat we er met de Schoorse Herfstmarkt ge bruik van kunnen maken." Willem Adriaansens Schore -Daan Visser, voorzitter Stichting Dorpshuis Schore Als zo veel Middelburgers de monstreren tegen racisme, is dat een bewijs dat het ook hier leeft. Daarom, vindt de PvdA, moet er een gesprek op gang komen over racisme, discrimi natie en vooroordelen. Vooral jongeren moeten daarbij ge hoord worden. Maurits Sep Middelburg Willem Adriaansens Kapelle Vrijwilligers Dave, Peter en Thomas (vlnr) helpen bij de verbouwing van het dorpshuis in Schore. foto MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43